معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی | آسمونی
کد مطلب: 25288 درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی

معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی

سوئد کشوری است در اروپای شمالی با مساحت بسیار زیاد به طوری که این کشور از تمامی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی
معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی

سوئد کشوری است در اروپای شمالی با مساحت بسیار زیاد به طوری که این کشور از تمامی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا مساحت بیشتری دارد. آسمونی در این مقاله به معرفی کشور سوئد که بزرگترین کشور اسکاندیناوی است، می پردازد.

جمعیت این کشور در حدود 9.4 میلیون نفر می باشد که نسبت به مساحت گسترده ی آن بسیار پایین است. تمرکز جمعیت در مناطق جنوبی این کشور بیشتر است. شهر استکهلم(Stockholm)، پایتخت سوئد است. تنها سه میلیون نفر در شهر استکهلم و حومه آن زندگی می کنند. کشور سوئد از لحاظ آب و هوایی به سه ناحیه آب و هوایی تقسیم می شود.قسمت جنوبی سوئد با آب و هوای اقیانوسی، قسمت مرکزی با آب و هوای قاره ای مرطوب و قسمت شمالی با آب و هوای سرد و خشک.شهرهای استکهلم،گوتنبرگ،مالمو در بخش جنوبی واقع هستند.

اگرچه تصور عموم بر این است که سوئد آب و هوای بسیار سردی دارد اما آب و هوای نقاط پر جمعیت این کشور مانند شهر استکهلم که پایتخت کشور سوئد است با آب و هوای دیگر شهرهای بزرگ اروپایی تفاوتی ندارد.

در مورد زندگی در سوئد:

سوئد یکی از کشورهای طرفدار تساوی انسان ها از لحاظ درآمدی می باشد.به همین دلیل جزء کشورهایست که فقر بندرت در آن به چشم می خورد.این کشور همیشه در نزدیکی بالاترین شاخص رشد انسانی بوده است، این شاخص مردم کشورهای مختلف را از لحاظ امید به زندگی، دانش و استانداردها زندگی  رتبه بندی می کند.مردم سوئد مالیات بالایی را برای حفظ رفاه اجتماعی خود می پردازند و دیری نمی پاید که مالیات در کشور سوئد به بالاترین مقدار در کل دنیا می رسد.سوئدی ها در خلق برابری اجتماعی و موفقیت اقتصادی بسیارموفق اند.

تحصیل کردن به جز در مدرسه ی پرستاری و تحصیلات عالیه رایگان می باشد،البته این بخش ها هم تاحدودی توسط دولت تامین می شوند.مراقبت های درمانی در این کشور بسیار ارزان می باشد ،به مراقبت از کودکان "شدیدا اهمیت داده می شود.

sweden
sweden

اگر تصمیم دارید برای کار کردن به کشور سوئد مهاجرت کنید، باید بدانید که چطور موفق به یافتن یک شغل مناسب می شوید؟

در مرحله ی اول باید اجازه ی اقامت سوئد راداشته باشید، اما اگر خوش شانس باشید و از کارفرمای خود پیشنهاد همکاری داشته باشید می توانید از طریق ویزای کاری اقدام کنید. اما اگر پیشنهاد کاری نداشته باشید گرفتن ویزای سوئد شامل ملزومات زیادی خواهد شد.

برای شهروندان دیگر کشورهای اروپایی گذراندن این پروسه آسان تر می باشد. اگر شما جزء آن دسته از افراد نباشید راه دشواری را برای گرفتن ویزادر پیش دارید وباید از پس پرداخت مالیات کشور سوئد بربیایید. درانجمن مالیاتی کشور سوئد نام تمام شهروندان به ثبت رسیده است و هرکس برای خود یک کارت شناسایی سوئدی دارد که شماره ی ملی شخصی (personnumber) بر روی آن هک شده است.برای کار کردن ،بازکردن حساب بانکی، استفاده کردن از کارت اعتباری وعملا برای هر اقدامی در سوئد نیاز به این شماره ی شخصی دارید.

این کارت های شناسایی  پنج ساله هستند اگر در طول این مدت دزدیده یا گم شود می توانید این موضوع را اطلاع داده وبرای گرفتن کارت درخواست دوباره دهید.

پشت سر گذاشتن تمام این مراحل نیاز به زمان دارد یکی از بانک هایی که به اشخاص بدون داشتن این کارت  اجازه ی بازکردن حساب می دهد SEB است.

نسبت به شغلی که در نظر دارید باید رزومه ی مناسبی تهیه کنید. بسیار حائز اهمیت است که به زبان سوئدی باشد.در رزومه ی خود از سوابق کاری و تحصیلی خود توضیح دهید،در مورد کارهایی بنویسید که می توانید انجام دهید نه اینکه فقط به آن علاقه دارید.

مهم ترین مسئله ای که شانس شما را در یافتن شغل افزایش می دهد توانایی صحبت کردن به زبان سوئدی است.

معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی
معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی

مزایای مبتنی بر اشتغال در سوئد:

داشتن شغل رسمی در سوئد به معنای برخوداری از مزایای بسیاری می باشد که بر اساس سطح درآمد متغیر می باشد.مزایایی مانند مرخصی با حقوق مخصوص والدین ،مرخصی استعلاجی،برخورداری از مستمری حتی قبل از موعد بازنشستگی وبیمه ی بیکاری اختیاری بر اساس شغل و نوع بیمه.

1- مرخصی مخصوص والدین، در بنیان خانواده در سوئد نقش مهمی را بازی می کند.که امکان داشتن فرزند در کنار کار کردن را میسر می سازد. پدر و مادر حق این را دارند که وقتی بچه دار شدند 480  روز مرخصی با حقوق داشته باشند که می توانند در طول سال روز هایی را به فرزندانشان اختصاص دهند، بدون اینکه شغل خود را ازدست بدهند.پدرها اضافه بر آن می توانند 10 روز مرخصی با حقوق در هنگامی که فرزندشان بدنیا می آید بگیرند.

2- اگر شما مریض شدید سیستم خدماتی سوئد فرصت این را می دهد تا استراحت کنید و سلامتی خود را دوباره بازیابید.کارفرما به شما 13روز مرخصی استعلاجی همراه با حقوق می دهد اما اگر مدت آن از7روز بیشتر شود باید نامه ی پزشکی ارائه کنید.

3- همه ی افراد شاغل در سوئد شامل بیمه ی بازنشستگی می شوند، اما آن دسته از افرادی که هزینه ی بیشتری را برای بیمه پرداخت کرده اند حتی اگر زودتر از سن 55 سالگی بازنشست شوند حق بیمه ی بازنشستگی به آنها پرداخت می شود.

4- وقتی مشغول به کار هستید باید مبلغی رابرای بیمه ی بیکاری بپردازید که اگر کار خود را از دست دادید بتوانید از آن بیمه استفاده کنید .مقدار آن نسبت به شغل شما و نوع بیمه ای که انتخاب کرده اید متفاوت است.

sweden
sweden

حال بطور خلاصه به چند مورد از مزیت های زندگی در سوئد اشاره می کنیم:

1- سیستم رفاه اجتماعی در صورت داشتن personnumber می توانید از تحصیل و خدمات درمانی رایگان استفاده کنید.

2- در سوئد همه قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

3- مرخصی با حقوق مخصوص والدین که قبلا در موردش توضیح داده ایم.

4- رعایت تعادل در روند زندگی، مردم سوئد معتقدند که کار کردن مداوم باعث از بین رفتن سلامتی می شود، یک فرد در کنار کار باید ورزش کند، تفریح و زمانی برای مسافرت داشته باشد و چیزهای جدید  یاد بگیرد.کار فرمایان در این مورد با کارمندانشان همکاری می کنند.

5- در هر سال پنج هفته تعطیلات وجود دارد.

6- سرویس حمل و نقل عمومی همه جا در دسترس است.که بدون داشتن اتومبیل شخصی دچار مشکل نمی شوید.

7- برابری جنسیتی در سوئد بین زن ومرد در هیچ زمینه ای تبعیض قائل نمی شوند و زن ومرد در هر شرایطی یکسان هستند.

8- همه ی مردم سوئد دوستار حقوق بشر هستند.

9- مردم سوئد به سنت ها بسیار احترام می گذارند، با اینکه کشور سوئد یک کشور مدرن است ،اما مردم آن به سنت ها بسیارپایبند هستند.

10- جامعه ای بین المللی، بدلیل اینکه سوئد یک کشور بین المللی است و مهاجرین بسیاری دارد شاهد فرهنگ های مختلفی در آن هستید.

11- Stockholm یکی از زیبا ترین شهرهای دنیاست که حتما" زندگی در آن را دوست خواهید داشت.

معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی
معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی

هزینه های زندگی در سوئد:

 به طور قطع تا کنون در مورد هزینه های بالای زندگی در سوئد شنیده اید، تا جایی که در سال 2012 سوئد به عنوان سومین کشور گران در دنیا انتخاب شده است.

در زیر برای اطلاع شما عزیزان از برخی هزینه های زندگی در رومانی مثال زده شده است. این آمار در تاریخ مارچ 2012 به روز رسانی شده است و بر اساس یورو می باشد.

 • یک وعده ی غذایی در یک رستوران گران قیمت: 10.03 یورو
 • شیر یک لیتری : 0.91 یورو
 • یک قرص نان 500 گرمی : 2.12 یورو
 • 12 عدد تخم مرغ: 2.54 یورو
 • یک کیلو گرم پنیر: 8.66 یورو
 • یک کیلو گرم فیله ی مرغ: 8.77 یورو
 • یک کیلو گرم سیب: 2.14 یورو
 • یک کیلو گرم پرتقال: 2.03 یورو
 • یک کیلو گرم سیب زمینی: 0.78 یورو
 • بطری آب 1.5 لیتری: 1.54 یورو
 • یک بسته سیگار مارلبورو: 5.43 یورو
 • بلیط تک سفره حمل و نقل عمومی: 2.71 یورو
 • هزینه ی استفاده از حمل و نقل عمومی در یک ماه: 68.81 یورو
 • کرایه تاکسی به مسافت 1کیلو متر: 1.31 یورو
 • کرایه ی در اختیار گرفتن تاکسی برای هر یک ساعت: 40.26 یورو
 • یک لیتر گازوئیل: 1.50 یورو
 • هزینه ی آب، برق، گاز، جمع آوری زباله برای یک آپارتمان در ابعاد 85 متر مربع : 130.52 یورو در ماه
 • یک دقیقه مکالمه با موبایل: 0.09 یورو
 • هزینه ی شارژ اینترنت پر سرعت در ماه: 22.58 یورو
 • بلیط سینما: 11.77 یورو
 • کفش چرمی مردانه: 106.41 یورو
 • اجاره ی آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر: 648.22 یورو
 • اجاره ی آپارتمان یک اتاق خوابه در اطراف شهر : 422.87 یورو
 • اجاره ی آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر: 1,040.18 یورو
 • اجاره ی آپارتمان سه اتاق خوابه در اطراف شهر: 738.81 یورو
 • هزینه ی خرید آپارتمان در مرکز شهر برا ی هر متر مربع : 4,969.16 یورو
 • هزینه ی خرید آپارتمان در خارج از شهر برا ی هر متر مربع: 2,882.39 یورو
 • مقدار حقوق دریافتی در حد متوسط بعد از کسر مالیات: 2,161.79 یورو

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «معرفی سوئد، بزرگترین کشور اسکاندیناوی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 4 = ?