مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  26604 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

فصل پاییز و زمستان در راه است و بسیاری از افراد به فکر خرید لباس زمستانی هستند. اما خرید پوشاک زمستانی هم...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه
ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

فصل پاییز و زمستان در راه است و بسیاری از افراد به فکر خرید لباس زمستانی هستند. اما خرید پوشاک زمستانی هم اصولی دارد که اگر این اصول را رعایت کنید، می‌توانید خرید مناسبی داشته باشید. آسمونی در این بخش راهنمای خرید ژاکت که یک نوع لباس زمستانی است به همراه انواع ژاکت مردانه و زنانه را برای شما عزیزان منتشر می کند.

ژاکت و انواع ژاکت مردانه و زنانه : راهنمای خرید لباس زمستانی

ژاکت و انواع ژاکت مردانه و زنانه : بارانی

بارانی را شما می‌توانید در سه فصل پاییز، زمستان و بهار مورد استفاده قرار دهید. بارانی‌های موجود در بازار در انواع زنانه، مردانه و بچگانه در دسترس شما هستند. بارانی را می‌توانید در روزهای بارانی و برفی بپوشید. شما می‌توانید لایه آستر بارانی را جدا کنید و در روزهایی که هوا گرم‌تر است، باز هم از بارانی‌تان استفاده کنید. اگر در شهرهای شلوغ و آلوده‌ای مانند تهران زندگی می‌کنید، خرید بارانی‌هایی که رنگ‌های تیره‌تری دارند مانند مشکی، خاکستری، قهوه‌ای مناسب‌تر است چون کمتر کثیف می‌شوند و نیاز به شستشوی کمتری دارند.

sweater
sweater

ژاکت و انواع ژاکت مردانه و زنانه : دستکش

دستکش‌های موجود در بازار در انواع چرمی، جیر و پشمی یافت می‌شوند. به طور معمول، دستکش‌های چرمی گرمی زیادی به دستان شما نمی‌‌دهند مگر اینکه در داخل آن آستری دوخته شده باشد. این دستکش‌ها بیشتر جنبه فانتزی دارند و قیمت‌شان هم از انواع دیگر دستکش بالاتر است. اگر می‌خواهید با پرداخت هزینه‌ای معقول، از دستان‌تان در برابر سرما محافظت کنید، دستکش‌های پشمی را انتخاب کنید.

تنوع رنگ این دستکش‌ها نیز زیاد است. دستکش‌ها در مدل‌های جعبه‌ای، انگشتی ساده، نیم‌بند انگشتی، کلاه‌دار یا جعبه‌ای دکمه‌دار وجود دارند که انتخاب آن به سیلقه شما بستگی دارد. اگر دست‌تان داخل دستکش چرمی بوی عرق می‌گیرد، برای رفع بوی عرق می‌توانید در زیر آن دستکش نخی بپوشید. فراموش نکنید اگر شغل‌تان طوری است که باید در فضای آزاد کار کنید یا هنگامی که در زمستان از منزل خارج می‌شوید، حتما دستکش بپوشید چرا که دست‌ها یکی از اولین قسمت‌های بدن است که شما سرما را از آنجا احساس می‌کنید. استفاده از دستکش‌ برای کوهنوردان و افرادی که مبتلا به بیماری‌های مفاصل دست هستند، ضروری است.

ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه
ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

ژاکت و انواع ژاکت مردانه و زنانه : کاپشن و ژاکت و پالتو

کاپشن، پوشاکی زمستانی است که از آن جهت طرفداران زیادی دارد که شما می‌توانید آن را روی لباس‌هایتان بپوشید و هر زمان گرمتان شود به آسانی آن را از بدن‌تان خارج کنید. کاپشن‌ها انواع معمولی، کلاه‌دار و ضد آب دارند. کاپشن‌هایی که درون‌شان از پر و پشم شیشه استفاده شده است، گرم‌ترند ولی برای شستشوی کاپشنی که در داخلش پر به کار رفته است، دقت کنید. بهتر است شستشوی آن را به خشک‌شویی بسپارید چون در صورتی که به خوبی و درست شسته نشوند، پرز خواهند داد و لباس‌هایتان منظره بدی می‌گیرند.

خریدن کاپشن‌های کلاه‌دار به صرفه‌تر است. از طرف دیگر، شاید قیمت بیشتری می‌‌پردازید ولی کاپشن‌های ضد آب شما را در برابر خیس شدن در برابر باران و برف زمستان محافظت می‌کنند. ژاکت‌ها را هم می‌توانید در منزل خودتان ببافید یا آنها را به صورت آماده خریداری کنید. ژاکت‌ها اغلب از الیاف طبیعی بافته می‌شوند. بنابراین برای هوای بسیار سرد مناسب‌اند و می‌‌توانید آنها را در زیر کت یا مانتو خود بپوشید. پالتوها انواع کوتاه و بلند دارند و مطمئن‌ترین لباس برای گرم نگه داشتن شما در سرمای زمستان هستند. مزیت پالتو بر کاپشن و ژاکت این است که کمر، پهلوها و پاهای شما را می‌پوشاند.

sweater
sweater

ژاکت و انواع ژاکت مردانه و زنانه : چکمه و پوتین

کفش‌های معمولی برای گذراندن فصل سرد سال مناسب نیست چون نه گرمای کافی دارند و نه کف آنها برای راه رفتن روی برف و یخ مناسب است. چکمه‌های موجود در بازار انواع ساده، کوهنوردی، اسپورت، ساق‌دار و نیم پوتین را دارند. کف چکمه عاج‌دار است بنابراین در برف و یخ فرو رفته و گیر می‌کند و شما را از سر خوردن محافظت می‌کند. هنگام خرید چکمه به استاندارد بودن آن توجه کنید. چکمه‌ها نباید ساق پای شما را فشار دهند یا خیلی سنگین باشند.

ژاکت و انواع ژاکت مردانه و زنانه : بلوز پشمی

پیراهن پشمی همیشه ما را به یاد روزهای سرد زمستانی می‌اندازد. پشم از پوست و پوشش حیوانات به دست می‌آید. همه لباس‌های پشمی زبر نیستند، انواعی نیز وجود دارند که از الیاف نرم‌تر بافته شده‌اند. الیاف پشم، مجعد و پیچ‌خورده هستند و به همین دلیل پارچه‌های پشمی حالت اسفنجی پیدا می‌کنند و باعث می‌شوند که عایقی در اطراف بدن به وجود آید. لباس‌های پشمی در برابر آلودگی و گرد و خاک مقاوم‌اند.

به مرور زمان ساییدگی و پاره شدن ندارند. اگر آنها را بکشید دوباره به حالت اولیه خود بازمی‌گردند. اگر دوست دارید پیراهن پشمی شما تا سال آینده باقی بماند باید در شستشو و نگهداری آن دقت کنید. حتما پیراهن پشمی را با دست بشویید و به آن وایتکس نزنید، آن را به جای آنکه روی طناب پهن کنید تا خشک شود روی یک سطح مسطح پهن کنید. از آب سرد و پودر لباس‌شویی اندکی استفاده کنید.

ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه
ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

ژاکت و انواع ژاکت مردانه و زنانه : لباس‌های نایلونی

لباس‌های نایلونی چون حجم کمی دارند، در زمستان طرفداران زیادی در میان خانم‌ها دارند چون می‌توانند این لباس‌ها را به آسانی و بدون چاق‌تر به نظر آمدن در زیر مانتو یا پالتوی خودشان بپوشند. نایلون از الیاف مصنوعی است بنابراین بعضی افراد به آن حساسیت دارند و پس از پوشیدن این لباس‌ها، پوست‌شان دچار خارش و قرمزی خواهد شد. لباس‌های نایلونی گرمای کمی دارند اما شستن آنها آسان است. لباس‌‌های نایلونی نرم و بادوام هستند.

برای شستشوی لباس‌های نایلونی‌تان می‌توانید آنها را درون ماشین لباس‌شویی بیندازید. از آب گرم برای شستشوی آنها استفاده کنید و در آخر برای آب کشیدن آن از نرم‌کننده استفاده کنید. نایلون به آسانی در زیر اتوی داغ جمع می‌شود و لباس‌تان غیرقابل استفاده خواهد شد، بنابراین درجه حرارت اتو را تنظیم کنید. اگر به نایلون حساسیت دارید می‌توانید در زیر لباس‌های نایلونی خودتان لباسی سبک نخی بپوشید. لباس‌های نایلونی جذب رطوبت بسیار پایینی دارند و بسیار قوی و محکم هستند و می‌توانید روی چند سال استفاده از آنها حساب کنید.

sweater
sweater

  1. بعدازظهر به خرید بروید: بهترین زمان برای خرید چکمه و پوتین، بعدازظهر است چون پاها صبح‌ها کوچک‌تر هستند. در طول استراحت چند ساعت در شب‌ها، پاها اندکی کوچک‌تر از اندازه‌ واقعی خود به نظر می‌آیند. بنابراین اگر شما چکمه‌ای را صبح امتحان کردید و اندازه پای شما بود، ممکن است هنگام عصر برایتان تنگ شده باشد. بهترین زمان برای خرید چکمه بعدازظهر است که بتوانید چکمه‌ای را تهیه کنید که اندازه پایتان باشد و بعدها پایتان را نزند و دچار دردسر نشوید.
  2. یک شماره بزرگ‌تر بخرید: در فصل زمستان اغلب داخل چکمه، جوراب ضخیم پشمی یا حوله‌ای می‌پوشید. بنابراین هنگامی که برای خرید چکمه می‌روید، آن را نیم یا یک شماره بزرگ‌تر بخرید تا چکمه و پوتین جدیدتان پاهایتان را نزند و به راحتی بتوانید جوراب مورد نظرتان را درون کفش بپوشید و احساس گرما کنید.
  3. پوتین‌های خیس را کنار شوفاژ نگذارید: بعضی‌ها وقتی پوتین‌هایشان در اثر راه‌رفتن در برف و یخ خیس می‌شود، آن را کنار شوفاژ می‌گذارند تا خشک شود ولی با کمال تعجب خواهند دید پس از خشک‌شدن، شوره‌های نمک روی کفش باقی مانده و ظاهر نازیبایی به آن می‌بخشد. برای خشک کردن چکمه‌تان چند ورق روزنامه باطله دور آن بپیچید و بگذارید یک صبح تا شب باقی بماند. روزنامه رطوبت کفش را به خود جذب کرده و آن را خشک خواهد کرد بدون اینکه کفش‌تان شوره بزند. شما می‌توانید با محلولی از آب و سرکه نیز شوره‌های کفش‌تان را پاک کنید و سپس با پارچه‌ای پنبه‌ای مرطوب، آن محلول و شوره را از روی چکمه‌تان بزدایید و سپس چکمه‌تان را واکس بزنید.
  4. نگذارید ساق چکمه‌هایتان خم شود: عیب چکمه‌های ساق‌بلند این است که محض اینکه این چکمه‌ها را از پاهایتان بیرون می‌آورید، ساق آن به یک طرف خم می‌شود و ممکن است ساق چکمه ترک بردارد یا از شکل اصلی خود خارج شود. برای جلوگیری از این کار شما باید برای چکمه‌های ساق بلندتان قالبی از روزنامه یا لوله‌های مقوایی خریداری کنید. می‌توانید لوله‌های مقوایی را از پارچه‌فروشی‌ها بگیرید یا چند روزنامه را لوله کنید و درون ساق پوتین جای دهید تا عمودی در جا کفشی باقی بمانند.
  5. پوتین عاج‌دار بخرید: پوتین یا چکمه‌ای که برای فصول سرد سال می‌خرید، باید کفش‌ عاج‌دار یا شیاردار باشد تا در برف و یخ لیز نخورید. اگر ته پوتین شما این خصوصیت را ندارد، می‌توانید کف آن، کفی شیاردار بچسبانید یا با یک عدد ورق سمباده زبر، کف کفش را سمباده بکشید تا زبر شود.

ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه
ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

sweater
sweater

ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه
ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

sweater
sweater

ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه
ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه

sweater
sweater

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ژاکت ، پوشاک فصل سرد + انواع ژاکت مردانه و زنانه» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید