مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  43272 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عرضه حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده

عرضه حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده

به گزارش آسمونی:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که طی یکی دو هفته آینده حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ ترخیص و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

عرضه حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده
عرضه حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده

به گزارش آسمونی:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که طی یکی دو هفته آینده حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ ترخیص و به بازار عرضه می‌شود.

سیدعباس  صالحی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره موضوع کمبود کاغذ در ماه‌های اخیر در بازار، گفت :مسئله کاغذ که در چند ماه اخیر مطرح  شده است مسئله مهم همه کسانی است که هم در حوزه فرهنگی و هم در حوزه مطبوعات در حال فعالیت هستند است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دلایل مختلفی در این زمینه تاثیرگذار است، تصریح کرد: همان طور که می دانید تولید ما در کاغذ بسیار اندک است. سه کارخانه کاغذ در کشور وجود دارد  که به طور اسمی 170 هزار تن تولیدات دارند اما باید گفت تولیدات این کارخانه ها در سال 96 حدود حدود 10 هزار تن و در سال 97 حدود 20 هزار تن بوده است.

صالحی با بیان اینکه نیاز کاغذ ما در سال حدود 400 هزار تن است، خاطرنشان کرد: سهم تولیدات ما بسیار اندک است بنابراین نیاز به واردات داریم و باید در بحث خودکفایی،  از قبل اقدامات لازم را انجام می‌دادیم.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از نیاز ما به کاغذ از راه واردات تامین می شود و از  400هزار تن کاغذ مصرف سالیانه، میزانی که در بخش نشریات و روزنامه ها  باتوجه به تیراژشان مورد نیاز است، حدود 80 تا 100 هزار تن است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تصمیمات اتخاذ شده در دولت برای حل مشکل کاغذ اظهار کرد: در اوایل سال مطرح بود که آیا میتوانیم ارز 4200 تومانی را از کاغذ برداریم و به ارز نیمایی تبدیل کنیم یا خیر که همین امر تلاطم های در بازار کاغذ ایجاد کرد.

وی ادامه داد: مطرح شدن تصمیمات باعث شد کاغذهایی که به  گمرکات وارد  شده بودند  ترخیص نشوند.

صالحی افزود: گفت وگوهای مختلفی در دولت با تاکید مقام معظم رهبری مطرح شد  که دو محور برای تصمیم گیری از آن بیرون آمد و موجب شد کاغذ مطبوعات و نشر با همان 4200 تومانی باشد.

وی ادامه داد: مبنای تصمیم گیری برای کاغذ این شد که همه آن چه در گمرکات است ترخیص شود که حدود 6 تا 10 هزار تن در یک تا دو هفته آینده ترخیص و به بازار عرضه می‌شود. همچنین حدود 20 الی 30 هزار تن کاغذ هم در مسیر است که به کشور برسد و با این واردات مشکل برطرف خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت:  تعزیرات وزرات ارشاد کمیته ای تشکیل داده و به شکل جدی وارد میدان شده که مجموعه کسانی که ارز گرفته اند اما کاغذ وارد نکردند یا وارد کرده اند اما توزیع شان مشخص نیست در این کمیته مورد بررسی قرار گیرند.

منبع: ایسنا

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره عرضه حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عرضه حدود 6 تا 10 هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید