کد مطلب:  49013 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
عرضه برنج، روغن، گوشت و شکر دولتی

عرضه برنج، روغن، گوشت و شکر دولتی

سخنگوی ستاد تنظیم بازار از عرضه 50 هزار تن برنج وارداتی، 30 هزار تن روغن خام، 5 هزار تن گوشت گوساله منجمد شده و 30 هزار تن شکر از محل ذخایر و عرضه در شبکه توزیع خبر داد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
عرضه برنج، روغن، گوشت و شکر دولتی  - Supply of governmental rice, oil, meat and sugar
عرضه برنج، روغن، گوشت و شکر دولتی - Supply of governmental rice, oil, meat and sugar
عرضه برنج، روغن، گوشت و شکر دولتی - Supply of governmental rice, oil, meat and sugar

به گزارش آسمونی : به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سخنگوی ستاد تنظیم بازار در آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار به واسطه حضور بیش از 14 دستگاه و وزارتخانه، تصمیمات آن فرا اجرایی است.

محمدرضا کلامی با بیان اینکه در تامین کالا از ابتدای سال به گونه‌ای وزارت صمت عمل کرده است که در توزیع کالاهای اساسی مشکلی به وجود نیاید، گفت: بیش از 10 میلیون تن کالا در انبارها موجود است و در بخش تامین هیچ مشکلی در کشور نیست.او ادامه داد: در بخش عرضه کالاها در نشست های مختلف با حلقه های توزیع شرکت های پخش، بنکداران و فروشگاه های زنجیره ای، اذعان شده است که کمبود کالا نداریم و کالا ها با تخفیف عرضه می شود.

وی از رشد 11 تا 13 درصدی تولید لوازم خانگی خبر داد و گفت: تشدید نظارت و بازرسی از بازار تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.عرضه 50 هزار تن برنج وارداتی

کلامی با اشاره به اتمام فصل برداشت برنج گفت: بهترین برنج با کد تعرفه ای 1121، در حدود 50 هزار تن از محل ذخایر در شبکه های توزیع عرضه شده است و مردم می توانند به فروشگاه زنجیره ای و دیگر شبکه های توزیع مراجعه کنند و با نرخ 6 هزار و 600 تا 6 هزار و 700 تومان براساس برند آن را خریداری کنند.سخنگوی ستاد تنظیم بازار توضیح داد: مقرر شده است که 5 تا 7 هزار تن گوشت قرمز منجمد گوساله وارداتی از محل ذخایر براساس فهرست 450 هزار نفری وزارت کشور با قیمت 40 هزار تومان توزیع شود.

وی اعلام کرد : وزارت صمت آمادگی عرضه گوشت به سازمان هایی دیگر همچون کمیته امداد، کارگری، بهزیستی و کارمندی را منوط به تقاضای کتبی، دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: 30 هزار تن روغن خام از محل ذخایر در اختیار کارخانجات تولیدی قرار داده می شود تا آنهایی که راغبند با 15 درصد تخفیف زیر قیمت آن را عرضه و در این طرح مشارکت کنند و از آنجا که این بازار رقابتی است، تاکید داریم که این روغن به دست مصرف کننده اصلی برسد و وارد بازار نشود تا بازار رقابتی برهم نخورد.

کلامی با بیان توزیع کافی شکر در بازار گفت: 30 هزار تن شکر با ابلاغ مصوب از محل موجودی با ارز 4200 در اختیار شبکه ها قرار می گیرد تا با نزدیک شدن به پایان سال بتوان عوارض ناشی از مصرف این کالا را پوشش بدهد.

در بخش تنظیمات بازار، کالا به اندازه کافی وجود دارد

وی با اشاره به اینکه ذخیره کالاها نیاز به تایید شورای امنیت ملی دارد، گفت: اجازه ذخیره هر کالایی را در کشور نداریم و تخم مرغ اگر ذخیره شود براساس اینکه تاریخ مصرف آن یکماه است، ضرر و زیان هنگفتی را برای کشور به وجود می آورد یا حتی گوجه فرنگی را نمی توان به صورت سردخانه ای آن نگه داشت و باید فرآوری بشود .

کلامی با اشاره به افزایش قیمت گوجه فرنگی در روزهای اخیر که ناشی از تغییر فصل است، گفت: اگر به روند 20 سال گذشته عرضه گوجه توجه کنید، همه ساله به دلیل عرضه قبلی و عرضه جدید همیشه در اوایل آذر با افزایش نرخ مواجهیم.

او در ادامه از کاهش قیمت گوجه فرنگی تا 20 آذرماه خبر داد و گفت: اگر بعد از 20 آذرماه روند قیمت گوجه رو به افزایش باشد، برای خروج و صادرات آن عوارض خواهیم گذاشت.سخنگوی ستاد تنظیم بازار افزود: مصرف تخم مرغ در نیمه اول سال به دلیل گرم بودن هوا کاهش پیدا می کند اما در نیمه دوم سال به دلیل سرما و باز شدن مدارس مصرف افزایش پیدا می کند اما در تولید کاهش نداریم.

او نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده را 8 هزار و 900 تومان اعلام کرد و افزود: یک شانه دو کیلویی 17 تا 18 هزار تومان است.کلامی گفت: اولویت بر مصارف داخلی است و تا زمانی که پیچ نرخ به نرخ قبلی برنگردد، صادرات را کاهش بدهند.

: برای دریافت مشاوره درباره عرضه برنج، روغن، گوشت و شکر دولتی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عرضه برنج، روغن، گوشت و شکر دولتی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید