استایروفوم یا پلاستوفوم | آسمونی
کد مطلب: 23969 درج نظر
استایروفوم یا پلاستوفوم

استایروفوم یا پلاستوفوم

styrofoam (استایروفوم)، نام دیگر پلاستوفوم یا همان فوم پلی استایرن اکسترود شده می باشد. استایروفوم در ایران...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

استایروفوم یا پلاستوفوم
استایروفوم یا پلاستوفوم

styrofoam (استایروفوم)، نام دیگر پلاستوفوم یا همان فوم پلی استایرن اکسترود شده می باشد. استایروفوم در ایران بیشتر به نام های مرسوم یونولیت، آکاسیف و پلاستوفوم معروف بوده، این در حالی است، که در انگلستان و کشورهای حوزه امریکای شمالی بیشتر با نام تجاری استایروفوم شاخته می شود. استایروفوم، نوعی پلی‌استایرن انبساطی (Expanded Polystyrene) یا EPS به شمار می رود. در حقیقت یونولیت نوعی پلیمر سفید رنگ و عایق رطوبت و صدا و دما بوده، که از فرایندهای پتروشیمی تهیه می‌شود. ماده اولیه تولید شده در پتروشیمی گرانول های ریز می باشد، که بعد از پخت اولیه، به گرانول درشت تر یا یونولیت تبدیل می شود. و سپس با یک پروسه خاص توسط بخار آب، دانه های گرانول یونولیت در کنار هم قرار گرفته، و بلوک یونولیت بدست می آید.

پلی استایرن در سال 1839 توسط ادوارد سیمون کشف گردید. و در سال 1959 بوسیله کمپانی کوپر، پلی استایرن انبساطی تولید شد. از استایروفوم برای عایق‌سازی، ساخت وسایل نیازمند عایق حرارتی و بسته‌بندی، ابزار حساس الکتریکی، الکترونیکی، مکانیکی و بخصوص در ساختمان سازی استفاده می‌شود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره استایروفوم یا پلاستوفوم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «استایروفوم یا پلاستوفوم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?