کد مطلب: 38327 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دانش آموزان کشورمان در المپیاد جهانی نجوم با کسب پنج مدال طلا، مقام اول جهان را کسب کردند

دانش آموزان کشورمان در المپیاد جهانی نجوم با کسب پنج مدال طلا، مقام اول جهان را کسب کردند

به گزارش آسمونی:دانش‌آموزان ایرانی در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک (IOAA 2018) با کسب 6 مدال طلا و 4...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:دانش‌آموزان ایرانی در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک (IOAA 2018) با کسب 6 مدال طلا و 4 مدال نقره مقام اول جهان را کسب کردند.

مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان نوشت: فاطمه مهاجرانی رئیس این مرکز  گفت: «تیم ایران با کسب 6 مدال طلا و 3 نفره مقام اول مسابقات را کسب کرد.»

به گفته مهاجرانی در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک (IOAA 2018) که در کشور چین برگزار شد، تیم دانش‌آموزان ایرانی با 9دانش‌پژوه، هدی پورغلامی، امیرعلی اختراعی، امیر پویا معینی، نوید اکبری، علیرضا محمدیان، علی یونسی، کیان باختری، محمدصدرا حیدری و محمد شجاعیان و چهار سرپرست، مهدی خاکیان قمی، حسین حقی، محمدهادی ستوده و امیرحسین امیری، در قالب دو تیم در این مسابقات شرکت کردند.

مهاجرانی ضمن تبریک به جامعه آموزش‌و پرورش کشور و خانواده‌های این دانش آموزان این نتیجه را یکی از بهترین نتایج باشگاه دانش‌پژوهان جوان در سال‌های گذشته دانست.

در مسابقات سال گذشته ( تایلند 2017) ایران با کسب یک مدال طلا، سه نقره و یک برنز به مقام سوم مسابقات رسیده بود. در این دوره از مسابقات تیم هایروسیه و چین بعد از تیم جمهوری اسلامی ایران به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب نمودند.

منبع: همشهری آنلاین

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «دانش آموزان کشورمان در المپیاد جهانی نجوم با کسب پنج مدال طلا، مقام اول جهان را کسب کردند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?