کد مطلب:  54028 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
روزهای امتحانی دانش‌آموزان در دوران کرونا و نگرانی والدین از حضور در مدارس

روزهای امتحانی دانش‌آموزان در دوران کرونا و نگرانی والدین از حضور در مدارس

برگزاری امتحانات حضوری برخی از پایه‌های تحصیلی در شرایط کرونایی، علاوه بر دغدغه موفقیت تحصیلی موجب نگرانی خانواده‌ها در حفظ سلامتی فرزندانشان شده است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
روزهای امتحانی دانش‌آموزان در دوران کرونا - Student exam days during the Corona
روزهای امتحانی دانش‌آموزان در دوران کرونا - Student exam days during the Corona
روزهای امتحانی دانش‌آموزان در دوران کرونا - Student exam days during the Corona

به گزارش آسمونی : در این روزها که فصل بهار آخرین روزهایش را سپری می‌کند، دانش‌آموزان قزوینی سال تحصیلی و روزهای امتحانی متفاوتی را تجربه می‌کنند،

روزهایی که ویروس منحوس کرونا موجب شد هیاهوی دانش‌آموزان در مدارس کمتر به گوش برسد و فضای مجازی جایگزین دورهمی دوستان و درس خواندن در مدرسه باشد.

چند ماهی از جدال این ویروس منحوس با مردم می‌گذرد و کلاس‌های درس تعطیل شده است. امتحانات یا به‌صورت مجازی یا به ‌صورت حضوری برگزار می‌شود و دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم برای امتحان نهایی مجبورند در این روزها که آمار مبتلایان به کرونا رو به افزایش است، برای شرکت در امتحان در مدارس حضور یابند. شرایط موجود، میان خانواده‌ها و دانش‌آموزان البته نگرانی‌هایی را برای آنها به وجود آورده است.

آقای رحیمی که فرزندش در پایه دوازدهم تحصیل می‌کند به خبرنگار تسنیم در قزوین می‌گوید: شرایط موجود و شیوع مجدد ویروس کرونا در قزوین موجب شده که بیشتر از گذشته علاوه بر نگرانی تحصیلی، نگران سلامتی فرزندان‌مان باشیم.رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سلامت جامعه و فرد را تضمین می‌کند

وی بیان می‌کند: پسرم بزرگ شده و برای خودش مردی است اما برای حفظ سلامتی‌اش مجبورم خودم او را به مدرسه برسانم تا از وسایل حمل‌ونقل عمومی که خطرآفرین است استفاده نکند؛ بعضی از دانش‌آموزان حتی با این شرایط کرونا را جدی نگرفته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

رحیمی یادآور می‌شود: سلامتی انسان موضوعی نیست که بتوان به‌راحتی با موضوعات دیگر آن را جایگزین کرد، لازم است در این شرایط همه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند تا هم بتوان سلامت جامعه و هم سلامت فرد را رقم زد.

وی اذعان می‌کند: زندگی در جامعه و عدم توجه به سلامتی افراد مانند زندگی در یک کشتی است که اگر یک گوشه‌ای از کشتی توسط یکی از سرنشینان کشتی سوراخ شود، تمام سرنشینان کشتی را غرق خواهد کرد.

برخی افراد هنوز ویروس کرونا را جدی نگرفتند!

فاطمه ربیعی، مادر دختر پایه نهمی است که تأکید ویژه‌ای به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به سلامت بهداشت فردی دارد.

وی عنوان می‌کند: هوا حسابی گرم شده و استفاده از ماسک و دستکش برای‌مان خسته‌کننده است، از سوی دیگر ماندن فرزندان‌مان در خانه هم آنها را افسرده می‌کند.وی اضافه می‌کند: شیوع ویروس کرونا، ما را مجبور به قرنطینه خانگی کرده و این قرنطینه انگار بر روند تحصیل فرزندان نیز اثرگذار بوده و رغبت آنها را نسبت به درس خواندن کمتر کرده است.

ربیعی خاطرنشان می‌شود: تعطیلی مدارس در این مدت از سوی دیگر نگرانی ما را برای تحصیل فرزندان، دوچندان کرده است؛ در مدت چند ماهی که مدارس تعطیل بود، دروس دانش‌آموزان به‌صورت جدی دنبال نمی‌شد.وی اضافه می‌کند: هرچند دخترم حسابی حواسش به تحصیلش است و با علاقه آن را دنبال می‌کند اما این شرایط موجب شده که نگرانی‌ام را برای قبولی فرزندم بیشتر کند.

یکی از دانش‌آموزان قزوینی پایه دوازدهم نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین ابراز می‌کند: استرس امتحان از یک سو و شیوع ویروس کرونا از سوی دیگر، نگرانی ما را برای سال جاری افزایش داده است.وی عنوان می‌کند: از روزی که در مدرسه برای امتحانات حضور یافتم، شخصاً از ماسک استفاده می‌کنم و این در حالی است که برخی از هم‌کلاسی‌ها توجهی به این ویروس ندارند و هنوز آن را جدی نگرفتند.

محدثه فردآقابابایی تصریح می‌کند: به‌محض ورود دانش‌آموزان به مدرسه، تقریباً ضدعفونی و گندزدایی صورت می‌گیرد اما گاهی خیلی از هم‌کلاسی‌ها بدون ماسک سر جلسه امتحان حضور می‌یابند و این برای ما جای نگرانی دارد.وی یادآور می‌شود : گاهی به‌اندازه‌ای ضدعفونی در مدرسه انجام می‌شود که استنشاق این مواد اذیت‌مان می‌کند اما اگر دانش‌آموزی بهداشت فردی را در نظر بگیرد، مسلماً نیازی به حساسیت بیشتر نخواهد بود.

به‌نظر می‌رسد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط موجود نیازمند مشارکت و همدلی همگانی است تا بتوان این ویروس منحوس را شکست داد.

حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش قزوین در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار می‌کند: نگرانی و حساسیت خانواده‌ها نسبت به سلامتی دانش‌آموزان طبیعی است و ما در آموزش و پرورش، تمام پروتکل‌های بهداشتی عنوان‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی را در مدارس رعایت می‌کنیم و طرح فاصله‌گذاری در آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.دانش‌آموزان به‌صورت روزانه غربالگری می‌شوند

وی ادامه می‌دهد: براساس طرح‌های در نظر گرفته‌شده در آموزش و پرورش، صندلی دانش‌آموزان در فاصله دومتری از هم قرار دارد و غربالگری از دانش‌آموزان به‌شکل روزانه صورت می‌گیرد و در صورت مشکوک‌بودن دانش‌آموزی، در اتاق جداگانه‌ای از وی آزمون گرفته می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین اضافه می‌کند: تمام پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه ضدعفونی کردن و گندزدایی از محیط مدرسه برای برگزاری امتحانات دانش‌آموزان در نظر گرفته شده ‌و امیدواریم دانش‌آموزان نیز با رعایت نکات و ضوابط اعلام‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی در امتحانات حضور پیدا کنند.اصغری یادآور می‌شود: حفظ سلامت فردی و رعایت بهداشت فردی باید مورد توجه افراد جامعه قرار بگیرد تا بتوان در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کرونا را شکست داد.

شیوع ویروس کرونا امروز گویا فرصتی است تا انسان از این تهدید به‌عنوان فرصت استفاده و به سلامت خود بیشتر توجه کند.

: برای دریافت مشاوره درباره روزهای امتحانی دانش‌آموزان در دوران کرونا و نگرانی والدین از حضور در مدارس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «روزهای امتحانی دانش‌آموزان در دوران کرونا و نگرانی والدین از حضور در مدارس» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید