کد مطلب:  19182  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حضور پررنگ مهاجران در روز پنجم از اعتراضات علیه دونالد ترامپ

حضور پررنگ مهاجران در روز پنجم از اعتراضات علیه دونالد ترامپ

به گزارش آسمونی: در پنجمین روز متوالی از اعتراضات علیه انتخاب ریاست جمهوری آمریکا، مهاجران نیز به صف...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

strong-presence-of-immigrants-in-the-fifth-day-of-protests-against-donald-trump
strong-presence-of-immigrants-in-the-fifth-day-of-protests-against-donald-trump

به گزارش آسمونی:

در پنجمین روز متوالی از اعتراضات علیه انتخاب ریاست جمهوری آمریکا، مهاجران نیز به صف تظاهرکنندگان پیوستند.

به نقل از سی‌بی‌اس نیوز؛ "دونالد ترامپ،" رئیس جمهور منتخب آمریکا، در مصاحبه با برنامه "60 دقیقه" شبکه سی‌بی‌اس نیوز بار دیگر بر عزم راسخ خود مبنی بر اخراج مهاجران غیرقانونی تاکید کرد، این موضوع موجب شد هزاران نفر از مهاجران و حامیان حقوق آنها به صف تظاهرکنندگان علیه ترامپ بپیوندند
 
 
تظاهرات روز یکشنبه علیه ترامپ از منهتن آغاز و به یکی از بزرگترین تجمعات اعتراضی علیه وی تبدیل شد. در این تظاهرات شعار مردم معترض بر روی موضوع اخراج مهاجران متمرکز بود. حدود هزار نفر به تظاهرات منهتن ملحق شدند و اعتراضات تا پاسی از شب ادامه داشت.
 
معترضان به طرح اخراج مهاجران پلاکاردهایی به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: "او آمریکا را بزرگ و قدرتمند نمی‌کند،" "ما اینجا هستیم تا بمانیم."
 
 
تعدادی از معترضان به محل اقامت ترامپ رفته و مقابل خانه او که به دلیل ازدحام نیروهای امنیتی غیرقابل دسترس شده بود، شعار سرمی‌دادند.
 
 
"رودی جولیانی،" یکی از مشاوران ارشد ترامپ، اذعان کرد تظاهرکنندگان در شهرهای مختلف آمریکا تلاش می‌کنند درمورد وحشت از ریاست جمهوری ترامپ اغراق و بزرگنمایی کنند. وی که شهردار پیشین نیویورک نیز بوده در ادامه اظهرا امیدواری کرد "هیلاری کلینتون،" نامزد شکست خورده انتخابات، و "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، برای آرام کردن تظاهرکنندگان اقدامی انجام دهند و با آنها صحبت کنند.
 
جولیانی گفت: فقط امیدوارم بتوانند مردم معترض را آرام کنند و این موضوع این هفته به طور کامل برطرف شود.
وی از معترضان ترامپ خواست به فرآیند دموکراسی در کشور احترام بگذارند و همانند "معترضان حرفه‌ای" عمل کنند.
 
تظاهرات معترضان آمریکایی در اکثر موارد صلح‌آمیز بود؛ با این حال مردی در شهر اورگان از ایالت پورتلند به دلیل اصابت گلوله مجروح شد و در مجموع 71 نفر نیز بازداشت شدند.
 
آمارها نشان می‌دهد در روز یکشنبه جمعیتی بالغ بر 800 نفر در مرکز ساکرامنتو علیه ترامپ تظاهرات کردند و در اوکلند معترضان صفی به طول 5.6 کیلومتر تشکیل دادند. آنها فریاد "ما نتایج انتخابات ریاست جمهوری را رد می‌کنیم" سر داده بودند. 
 
 
 
اعتراضات علیه ترامپ فقط به شهرها و ایالات مختلف آمریکا محدود نشده است؛ بلکه در کشورهای دیگر مانند مکزیک و آلمان نیز اعتراضات مشابهی نسبت به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا برپا شد. 
 
هماهنگ‌کنندگان تظاهرات علیه ترامپ با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و به ویژه فیس بوک برنامه جنبش‌های اعتراضی را به اطلاع عموم می‌رسانند. اعتراضات از روز شنبه وارد مرحله جدیدی شده و ایالت‌های مهمی را مانند نیویورک، لس‌آنجلس، فیلادلفیا، اوکلند، کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو و شهرهایی از جمله اسپرینگفیلد ( ماساچوست)، ایری (پنسیلوانیا)، فورت لادردیل (فلوریدا)،  نیو هاون (کنتیکت) در گیر کرده است. 
 
 
این روزها برج ترامپ در نیویورک به محاصره تظاهرکنندگان درآمده است و نیروهای امنیتی 24 ساعته از آن حفاظت می‌کنند. معترضان خواستار اعلان حمایت خود از زنان، مردم رنگین پوست، مهاجران، مسلمانان و قربانیان خشونت هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره حضور پررنگ مهاجران در روز پنجم از اعتراضات علیه دونالد ترامپ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «حضور پررنگ مهاجران در روز پنجم از اعتراضات علیه دونالد ترامپ» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید