کد مطلب:  18166  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سکوت عجیب کمیته ملی المپیک درباره‌ی انتخابات جودو

سکوت عجیب کمیته ملی المپیک درباره‌ی انتخابات جودو

به گزارش آسمونی، پس از این که بحث نامه کمیته بین‌المللی المپیک مطرح شد، کمیته ملی المپیک با ارسال نامه به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، پس از این که بحث نامه کمیته بین‌المللی المپیک مطرح شد، کمیته ملی المپیک با ارسال نامه به وزارت ورزش و  فدراسیون‌ها خواستار تعویق انتخابات فدراسیون‌ها تا زمان اصلاح اساس نامه فدراسیون‌های ورزشی شد که البته در نهایت این کار نیز انجام شد اما این طور به نظر می‌رسد که کمیته ملی المپیک به انجام نامه‌نگاری با وزارت ورزش و فدراسیون ها اکتفا نکرده، چراکه در روزهای گذشته بحثی مطرح شده مبنی بر اینکه کمیته ملی المپیک، انتخابات فدراسیون جودو را به رسمیت نمی‌شناسد و بر این اساس نماینده این کمیته نیز در انتخابات این فدراسیون شرکت نکرده است.

57301382
57301382

رییس فدراسیون جودو در واکنش به این موضوع رسما از کمیته ملی المپیک خواست به صورت رسمی درباره این موضوع اظهار نظر کند. هرچند رییس این فدراسیون اعلام کرد که اساس نامه فدراسیون جودو تاکنون 2 بار به تایید فدراسیون جهانی رسیده و بر این اساس انتخابات آن مشکلی ندارد.

مشخص نیست چرا کمیته ملی المپیک علیرغم تایید اساسنامه فدراسیون جودو از سوی فدراسیون جهانی نسبت به انتخابات این فدراسیون موضع گرفته و در مقابل درخواستی هم که فدراسیون جودو داشته، تاکنون سکوت اختیار کرده است.

این که هیچ واکنشی از سوی کمیته ملی المپیک مبنی بر درست نبودن این موضع گیری نشان داده نشده، باعث می شود ماجرا به این شکل دیده شود که کمیته ملی المپیک واقعا انتخابات فدراسیون جودو را به رسمیت نمی‌شناسد اما چرا و به چه دلیل؟

چرایی این ماجرا باید از سوی کمیته ملی المپیک پاسخ داده شود. اگر اساس نامه فدراسیون مشکلی ندارد پس دلیلی برای مشکل دار بودن انتخابات نیست، اگر هم کمیته المپیک انتخابات جودو را به رسمیت نمی شناسد چرا کیومرث هاشمی به صورت تلفنی به رییس جدید جودو انتخابش را تبریک گفته است؟ 

این سوال ها دوباره همه چیز را به خانه اول بر می‌گرداند. اینکه دقیقا نامه کمیته بین المللی المپیک در چه مورد بوده و چرا این قضیه شفاف سازی نمی‌شود؟

به نظر می‌رسد شفاف سازی درباره محتوای نامه کمیته بین‌المللی المپیک حداقل کاری است که این روزها از کمیته ملی المپیک انتظار می‌رود اما در مقابل تنها چیزی که عملا اتفاق افتاده، سکوت است و سکوت.

این اتفاقات زنجیره‌ای جز به وجود آمدن سوال های متعدد بدون پاسخ و ایجاد تنش برای فدراسیون جودو و حتی خود کمیته ملی المپیک چیزی در بر ندارد، بهتر است نهاد مسئول و مهمی چون کمیته ملی المپیک درباره اتفاقاتی از این قبیل سریع و به موقع دست به شفاف سازی بزند، چرا که سیاست سکوت هیچ دردی را دوا نخواهد کرد بلکه گره‌ای بر گره پیچیده مشکلات این روزهای ورزش ایران خواهد افزود.

: برای دریافت مشاوره درباره سکوت عجیب کمیته ملی المپیک درباره‌ی انتخابات جودو فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «سکوت عجیب کمیته ملی المپیک درباره‌ی انتخابات جودو» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید