کد مطلب:  51392 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازگشت بورس به اوج

بازگشت بورس به اوج

معاملات امروز در بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار بر خلاف روز دوشنبه که روندی نزولی را در پیش گرفته بود باز هم صعودی شد و 11 هزار و 927 واحد رشد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازگشت بورس به اوج - Stock exchange Return to the peak
بازگشت بورس به اوج - Stock exchange Return to the peak
بازگشت بورس به اوج - Stock exchange Return to the peak

به گزارش آسمونی : با صعود بیش از 11 هزار واحدی شاخص، شاخص کل بورس به رقم 459 هزار و 79 واحد رسید و شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با 3603 واحد صعود رقم 148 هزار و 930 واحد را ثبت کرد.

معامله‌گران بورس 725 هزار معامله انجام دادند که 37 هزار و 839 میلیارد ریال تومان ارزش داشت که نسبت به روز دوشنبه کاهشی بود.

معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران، پتروشیمی پارس، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه گذاری غدیر و بانک ملت نمادهایی بودند که نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس گذاشتند و بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران، سایپاف ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران بیست نمادهای پربیننده امروز بازار را تشکیل دادند.فرابورس هم رشد کرد

شاخص کل فرابورس نیز با 155 واحد رشد در رقم 5815 واحد ایستاد و معامله‌گران این بازار 393 هزار معامله به ثبت رساندند که 18 هزار و 140 میلیارد ریال ارزش داشت اما نسبت به روز دوشنبه کاهشی بود.

در فرابورس، سنگ آهن گهرزمین، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، فرابورس ایران، و پتروشیمی مارون نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فقط تولید نیروی برق دماوند بیشترین تاثیر منفی را داشت.

همچنین سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، فرابورس ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، زرین آسی و بیمه دی نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

نظر خود را درباره «بازگشت بورس به اوج» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید