کد مطلب:  54956 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استویا، شیرین کننده بدون کالری!

استویا، شیرین کننده بدون کالری!

استویا یک گیاه بومی آمریکای جنوبی است که امروزه در سراسر جهان آن را پرورش می دهند و از برگ های آن به عنوان شیرین کننده استفاده می کنند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

همه ما به خوبی از مضرات قند و شکر آگاه هستیم. امروزه استویا یا شیرین برگ گیاهی به عنوان جانشینی برای شکر شناخته می شود. این گیاه به عنوان یک شیرین کننده غیرمضر و مکمل گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این بخش از آسمونی قصد داریم گیاه استویا را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

استویا یک گیاه بومی آمریکای جنوبی است که امروزه در سراسر جهان آن را پرورش می دهند و از برگ های آن به عنوان شیرین کننده استفاده می کنند. این گیاه را با نام شیرین برگ و یا شکر برگ نیز می شناسند. شیرینی استویا از گلیکوزیدهای طبیعی برگ های این گیاه گرفته می شود که این فرایند با گذاشتن برگ های استویا در آب گرم انجام می شود. استویا در فرهنگ های مختلف جهان به عنوان یک شیرین کننده و گیاه دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. کشور های آمریکای جنوبی از استویا به طور سنتی برای درمان سوختگی، معده درد و حتی به عنوان یک روش طبیعی پیشگیری از بارداری استفاده می کنند. این گیاه یک شیرین کننده غیر مغذی است که کالری ندارد، بنابراین اگر به دنبال کاهش وزن هستید می توانید از این شیرین کننده ی طبیعی در مصرف روزانه خود استفاده کنید و هیچ نگرانی از بابت جذب کالری نداشته باشید. استویا به بیماران دیابتی کمک می کند تا قند خون خود را کنترل کنند. هم چنین شما می توانید از این گیاه به عنوان جانشین قند و شکر در غذا ها و نوشیدنی های مورد علاقه خود استفاده کنید. نیم بند انگشت استویا برابر با حدود یک قاشق چای خوری شکر است.

مقادیر بالای آنتی اکسیدان های کورستین، کائمفرول و سایر ترکیبات گلیکوئیدی موجود در استویا برای پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان بسیار مفید هستند. از آنجا که این گیاه به کاهش باکتری در دهان و پوسیدگی دندان ها کمک می کند می توان از آن به عنوان یک افزودنی مرغوب برای خمیر دندان و دهانشویه استفاده کرد. هم چنین این گیاه با افزایش متابولیسم کلسیم، به افزایش تراکم استخوان کمک کرده و برای درمان پوکی استخوان مفید است. استویا علاوه بر فواید بسیار، می تواند در برخی افراد باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود که علائم نفخ، گرفتگی و گاهی اوقات سردرد را به دنبال دارد. در ایران گیاه استویا را در فرم برگ های خشک آن می توان از عطاری های معتبر یا فروشگاه های بزرگ تهیه کرد و برگ های آن را می توان تازه یا به صورت خشک شده و پودر شده مصرف نمود.

 

: برای دریافت مشاوره درباره استویا، شیرین کننده بدون کالری! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استویا، شیرین کننده بدون کالری!» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید