کد مطلب: 58559 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
راهیابی تندیس آکادمی افسانه زندگی به جشنواره کن، ونیز و برلین

راهیابی تندیس آکادمی افسانه زندگی به جشنواره کن، ونیز و برلین

سجاد اصغری: جام افسانه زندگی به بیان سینما در چهار پلان داستانی را روایت می کند که بنابر تعریف سینما، هنری ست تصویری از زندگی.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تندیس آکادمی افسانه زندگی نخستین اثر سینمایی حوزه میراث فرهنگی به جشنواره کن، جشنواره ونیز و جشنواره برلین می‌رود.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری برنا، به مناسبت هفته میراث فرهنگی، رئیس فستیوال آکادمی افسانه زندگی گفت: تندیس آکادمی افسانه زندگی بعنوان یک اثر تاریخی هنری که روایتی را به زبان سینما بیان کرده است را می توان جزء نخستین آثاری که برگرفته از تفکر یک سینماگر است دانست.

تندیس آکادمی افسانه زندگی که سمبل جشن سینمایی اکادمی افسانه زندگی بعنوان بزرگترین رویداد مستقل سینمای ایران است عنوان و مفهوم خود را از جام افسانه زندگی مارلیک که بیش از 3400 سال پیش طراحی شده، گرفته است.

سجاد اصغری گفت: جام افسانه زندگی به بیان سینما در چهار پلان داستانی را روایت می کند که بنابر تعریف سینما، هنری ست تصویری از زندگی.

تندیس آکادمی افسانه زندگی بعنوان نخستین اثر سمبلیک تاریخی سینمایی در هفته میراث فرهنگی و با به رخ کشیدن تاریخ تمدن سینماگران ایران زمین بعنوان هدیه فرهنگی به رییس جشنواره فیلم کن و ونیز و برلین با تمهیدات پیش رو قراراست تقدیم شود

رئیس فستیوال اکادمی افسانه زندگی اظهار داشت : ما با این حرکت سعی کردیم به دو موضوع اشاره مستقیم داشته باشیم :

نخست ؛ جایگاه تفکر و دانش سینماگران ایران زمین از دیرباز تا بحال.

دوم ؛ عنوان جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی نه اسم یک شهراست نه اسم ادیبی است و نه اسم یک مناسبتی بلکه برگرفته از یک اثر سینمایی است که بیش از 3400 سال پیش خلق شده است.

اصغری گفت:جام افسانه زندگی مارلیک در موزه ملی ایران قرار دارد و جز آثار کشف شده دره گوهر رود شمال ایران است و در پایان گفت دور چهارم مراسم معرفی هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران همانند سه دوره پیشین در تیرماه 1400 برگزار می شود ولی به دلیل همه گیری ویروس کرونا تاریخ دقیق و نوع برگزاری که یقینا ترکیبی می باشد متعاقبا بنابر شرایط پیش رو طراحی و اعلام می شود. و پیش از این فیلم سینمایی "رفقای عزیز" اثری از اندری کونچالفسکی از روسیه بعنوان بهترین فیلم خارجی زبان بخش بین الملل دور چهارم آکادمی افسانه زندگی انتخاب شده بود.

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «راهیابی تندیس آکادمی افسانه زندگی به جشنواره کن، ونیز و برلین»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 2 = ?