کد مطلب: 20680 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اظهارات مقامات کشورها در نشست شورای امنیت با موضوع ایران و اجرای برجام

اظهارات مقامات کشورها در نشست شورای امنیت با موضوع ایران و اجرای برجام

به گزارش آسمونی: مقامات کشورهای مختلف در نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع ایران و اجرای برجام، مواضع...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

statements-by-officials-countries-at-a-meeting-of-the-security-council-and-the-implementation-of-nuclear-deal-with-iran
statements-by-officials-countries-at-a-meeting-of-the-security-council-and-the-implementation-of-nuclear-deal-with-iran

به گزارش آسمونی:

مقامات کشورهای مختلف در نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع ایران و اجرای برجام، مواضع خود را اعلام کردند.

سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت: یک سال و نیم از پایان برنامه جامع مشترک و یک سال از روز اجرای توافق هسته ای با ایران می گذرد.

پاور در ادامه مدعی شد: بعد از این مدت به این نتیجه رسیده ایم که این اقدام موفقیت آمیز بوده است و همه کشورهای شرکت کننده در توافق نامه به تعهدات خود عمل کرده اند.

وی با بیان این که واشنگتن به سهم خود تحریم‌های اقتصادی ایران را لغو کرده است ادعا کرد توافق هسته‌ای نباید منجر به انحراف اذهان درباره اقدامات دیگر ایران شود.

در همین حال جفری فلتمن معاون سیاسی سازمان ملل تاکید کرد: ایران به تمام تعهدات هسته‌ای خود عمل کرده و در شش ماه گذشته هیچ فعالیت موشکی بالیستیک انجام نداده است.

همچنین نماینده ایتالیا در این نشست گفت: ایران به تعهدات خود درباره نیروگاه فردو بر اساس برجام عمل کرده است.

رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا نیز گفت: ایران به تعهدات خود در قبال برجام عمل کرده و این موضوع مورد تایید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفته است. ما درباره اجرای توافق هسته‌ای با ایران کاملا متعهد هستیم.

در بخش دیگری از این نشست نماینده فرانسه یادآور شد: همه تلاشمان را بکار می‌بندیم تا از اجرای توافق هسته‌ای از سوی ایران مطمئن شویم.

نماینده انگلیس نیز گفت: ما متعهد به افزایش همکاری‌های اقتصادی هستیم. صادرات انگلیس به ایران سال گذشته میلادی 42 درصد افزایش یافت.

در ادامه نماینده روسیه تاکید کرد: ایران باید بتواند سلاح‌های متعارف را صادر کند. انتقال تسلیحات متعارف مشمول ضمیمه ب قطعنامه 2231 نمی‌شود. از اقدامات ایران در اجرای توافق هسته‌ای رضایت داریم.

نماینده قزاقستان در این رابطه گفت: برجام نتایج مثبتی برای منطقه به همراه داشته و روابط اقتصادی بهتری میان کشورها شکل داده است.

در همین حال نماینده مصر مدعی شد: به رغم برجام، درباره دخالت ایران در امور داخلی کشورهای منطقه نگرانی‌هایی وجود دارد.

نماینده بولیوی با بیان این که برجام یک پیروزی برای دیپلماسی و سازمان ملل متحد و پیروزی همه‌جانبه‌گرایی بر یکجانبه‌گرایی بود تاکید کرد: همه باید به تعهدات خود دربرابر برجام پایبند باشند.

نماینده سوئد نیز گفت: برجام یکی از بزرگترین دستاوردهای دیپلماسی در یک دهه اخیر بود و تداوم اجرای آن نیازمند پایبندی همه طرفها به تعهداتشان است.

نماینده آلمان برجام را یک توافق تاریخی در یک منطقه آشوب‌زده دانست و گفت: تردیدی وجود ندارد که تمامی طرفها در طول سال گذشته به این توافق پایبند بوده‌اند و این توافق تاکنون نتیجه‌بخش بوده است. برداشته شدن تحریمها اقتصاد ایران را بهبود داده است. فروش هواپیما به ایران یک عامل تشویق‌کننده برای این کشور است. آلمان متعهد به برجام و متعهد به برقراری روابط اقتصادی کامل با ایران است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره اظهارات مقامات کشورها در نشست شورای امنیت با موضوع ایران و اجرای برجام فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «اظهارات مقامات کشورها در نشست شورای امنیت با موضوع ایران و اجرای برجام» در کادر زیر بنویسید :

4 + 8 = ?