کد مطلب: 37142 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز طرح پیش‌فروش لوازم خانگی از فردا

آغاز طرح پیش‌فروش لوازم خانگی از فردا

به گزارش آسمونی:طرح پیش فروش لوازم خانگی با موافقت ستاد تنظیم بازار از فردا آغاز می‌شود. این طرح برای...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:طرح پیش فروش لوازم خانگی با موافقت ستاد تنظیم بازار از فردا آغاز می‌شود.

این طرح برای نخستین بار در صنعت لوازم خانگی اجرای می‌شود و هدف از اجرای آن کاهش نگرانی ذهنی مصرف کنندگان نسبت به کمبود کالا و افزایش قیمت است.

بر این اساس طرح فروش 160 مدل محصول لوازم خانگی شامل یخچال، فریزر، لباسشویی، اجاق گاز، ال‌ای‌دی و لوازم خانگی کوچک و تا سقف 50 هزار دستگاه از صبح فردا آغاز خواهد شد.

این طرح به مدت محدودی اجرا خواهد به نحوی که برای هر کالایی که سقف فروش پُر شود، سایت بسته شده و مصرف‌کنندگان می‌توانند برای مرحله بعدی، درخواست خود را ثبت نمایند.

بر اساس این طرح، قیمت به صورت قطعی خواهد بود و با تغییرات قیمتی خریدار ملزم به پرداخت اضافه نخواهد بود همچنین به ازای هر ماه دو درصد تخفیف به خریدار داده می شود.

در این طرح مصرف‌کننده با مراجعه به سایت و واریز وجه می تواند یک سبد از محصولات لوازم خانگی را خریداری می‌کند.

بر اساس این طرح اگر تولیدکننده نتواند در موعد مقرر به تعهد خود عمل کند، ماهانه 25 درصد جریمه به خریدار پرداخت خواهد کرد.

قیمت‌های درج شده برای محصولات عرضه شده در این طرح مورد تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است و در سامانه 124 ثبت شده است.

گفتنی است، در مرحله اول این طرح، 50 هزار قلم لوازم خانگی به فروش می رسد.

به گزارش میزان، روز گذشته اعضای ستاد تنظیم بازار پس از بررسی جوانب موافقت خود با طرح پیش فروش لوازم خانگی بدون تبعیض برای واحد‌های توانمند و بدون مداخله دولت اعلام کردند.

بر این اساس اعضای کارگروه اعلام کردند با اجرای این طرح به شرطی موافقت دارند که رفتار مبتنی بر حمایت دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارگروه تنظیم بازار مورد انتظار نباشد.

منبع: میزان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «آغاز طرح پیش‌فروش لوازم خانگی از فردا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?