کد مطلب:  11977 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نکات بهبودی و تناسب اندام بعد از حمله قلبی

نکات بهبودی و تناسب اندام بعد از حمله قلبی

اگر بعد از یک حمله‌ی قلبی، به آرامی ورزش را وارد روال روزانه‌تان کنید، سریع‌تر بهبود خواهید یافت. ورزش به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

sports-notes-after-heart-attack(1)
sports-notes-after-heart-attack(1)

اگر بعد از یک حمله‌ی قلبی، به آرامی ورزش را وارد روال روزانه‌تان کنید، سریع‌تر بهبود خواهید یافت. ورزش به سالم نگاه داشتن قلب و توانبخشی قلبی کمک می‌کند. اکثر نجات یافتگان از حمله‌ی قلبی، یک دوره‌ی توانبخشی را سپری خواهند کرد. ‌این برنامه شامل یک برنامه‌ی تناسب اندام و تغذیه است.

بهبودی با یک سبک زندگی سالم و مناسب آغاز می‌شود. در مقاله‌ی امروز، ما لیستی از تمرینات ورزشی بعد از حمله‌ی قلبی و نکات ریکاوری برای افزایش سلامت قلب را تهیه کرده‌ایم! اما قبل از آن، چند نکته‌ای که باید شمایی که در چنین شرایطی هستید مد نظر داشته باشید را  در آسمونی خواهیم گفت.

روتین ورزشی‌تان را گسترش دهید:

یک روال تناسب اندام سالم و بی خطر ایجاد کنید. کارتان را با انجام 10 دقیقه تمرینات گرم کردن از قبیل دوچرخه ثابت یا پیاده روی سبک آغاز کنید. بعد از گرم کردن عضلات، شدت تمرینتان را برای حداقل 20 دقیقه افزایش دهید. در نهایت، دوباره با انجام کمی پیاده روی سبک بمدت حداقل 5 دقیقه، خودتان را سرد کنید. همانطور که بدنتان قوی می‌شود، می‌توانید روال تمرینی‌تان را به 10 دقیقه گرم کردن، 30 دقیقه ورزش و 5 دقیقه سرد کردن تغییر دهید.

ضربان قلب هدفتان را بدانید:

بسیار مهم است که برای به حداکثر رساندن مزایای مفید ورزش برای قلب، با شدت مناسبی ورزش کنید. توصیه ما ‌این است که از پزشکتان بپرسید ضربان قلب هدفتان چه مقدار است، و در طول تمرینتان،‌ این ضربان قلب را دنبال کنید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که به ضربان قلب هدفتان می‌رسید و ‌اینکه قلبتان در حال بهتر شدن است.س

نبضتان را چک کنید:

ورزش کردن با شدت مناسب برای به حداکثر رساندن مزایای قلبی عروقی آن، ضروری است. از پزشکتان بپرسید که در هنگام ورزش، ضربان قلبتان باید چه مقدار باشد.

Runner feet running on road closeup on shoe. woman fitness sunrise jog workout welness concept.
Runner feet running on road closeup on shoe. woman fitness sunrise jog workout welness concept.

بهترین ورزش‌ها برای بعد از حمله قلبی

پیاده روی:

پیاده روی، بی‌خطرترین ورزش برای نجات یافتگان از حمله‌ی قلبی است. توصیه‌ی ما این است که پیاده روی آرام انجام دهید. شما باید با حداقل 10 دقیقه پیاده روی آرام در روز شروع کنید. تا زمانیکه بدنتان قوی‌تر شود، به آرامی راه بروید. هنگامیکه بدنتان قوی شد، می‌توانید از پزشکتان بپرسید که با توجه به سطح تناسب اندامتان، چه ورزش‌های دیگری را می‌توانید انجام دهید.

تمرین قدرتی:

تمرین قدرتی، یک تمرین عالی برای بعد از حمله‌ی قلبی است. شما می‌توانید از باندهای کشی، دستگاههای بدنسازی، و وزنه‌های آزاد، برای افزایش قدرت عضلانی، بهبود استقامت، و پرورش قلبی قوی‌تر و سالم‌تر استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای بهبود تحرک‌تان از وزنه‌های آزاد و باندهای کشی نیز استفاده کنید.

دوچرخه سواری:

به شما بستگی دارد که از یک دوچرخه‌ی واقعی استفاده کنید یا یک دوچرخه‌ی ثابت. دوچرخه سواری، درست مانند پیاده روی یک راه عالی برای افزایش ضربان قلب، قوی کردن عضلات، و تقویت پاها می‌باشد. از آنجا که میزان برخورد در دوچرخه سواری صفر است، در مقایسه با آهسته دویدن یا پیاده روی، با زانوها مهربان‌تر است.

شنا:

شنا، یک ورزش کم برخورد دیگر است که عضلات و قلب را سالم نگه می‌دارد. اول به آرامی خودتان را با تمرینات کششی گرم کنید. بعد از گرم کردن بمدت 10 دقیقه، 20 تا 30 دقیقه شنا کنید و سپس خودتان را سرد کنید. البته شما باید قبل از‌ اینکه عرض استخر را شنا کنید، از پزشکتان اجازه بگیرید.

آهسته دویدن:

آهسته دویدن، پاها را قوی و ریه‌ها و قلب را تقویت می‌کند و ضربان قلب را نیز بالا نگه می‌دارد. ‌این ورزش، کالری زیادی می‌سوزاند و در عین حال، استقامت و تحرک را بهبود می‌بخشد. شدت تمرینتان را با توجه به توصیه‌ی پزشکتان تنظیم کنید. اگر هنوز هم در حال وفق دادن خودتان با ورزش هستید، زمان آهسته دویدنتان را به 10 دقیقه محدود کنید. به تدریج می‌توانید مدت آنرا به 20 تا 30 دققیه افزایش دهید تا زمانیکه کاملا بهبود یابید.

همچنین مطلب زیر را ببینید:

آیا وقتی که مریض هستم، می توانم فعالیت ورزشی داشته باشم؟

: برای دریافت مشاوره درباره نکات بهبودی و تناسب اندام بعد از حمله قلبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نکات بهبودی و تناسب اندام بعد از حمله قلبی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید