کد مطلب:  45213 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
13 راه آسان برای سرعت سئو سایت شما

13 راه آسان برای سرعت سئو سایت شما

ارائه دهنده ی سرویس هاست نقشی حیاتی دارد. از زمانی که گوگل سرعت را به معیارهای رتبه بندی سایت ها اضافه کرد این نقش پررنگ تر شد زیرا یک هاست خوب شما را در آزمای
زمان مطالعه: 5 دقیقه

13روش برای بالابردن سرعت سئو

1- در انتخاب ارائه دهنده ی هاست دقت کنید.
ارائه دهنده ی سرویس هاست نقشی حیاتی دارد. از زمانی که گوگل سرعت را به معیارهای رتبه بندی سایت ها اضافه کرد این نقش پررنگ تر شد زیرا یک هاست خوب شما را در آزمایش های SERP  به صدر جدول می برد. هاست شما همچنین بر تعداد دفعاتی که سایت شما از کار می افتد و فاصله ی فیزیکی کاربران با سرورها تاثیر می گذارد (هر دو مورد جزو پارامترهای رتبه بندی هستند) .

2- تمی را انتخاب کنید که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد.
تم یکی از انتخاب های مهم در ساخت سایت های وردپرسی است. علاوه بر قالب بندی و ظاهر سایت در سئو نیز موثر است. به عنوان مثال تم در سرعت سایت نقش مهمی دارد. تمیز بودن کدها هم جزو معیار های رتبه بندی محسوب می شود پس در انتخاب تم دقت کنید.

3- از پلاگین اختصاصی سئو در وردپرس استفاده کنید.
اگر تازه به جمع توسعه دهندگان وردپرس پیوسته اید ممکن است با پلاگین ها آشنا نباشید. پلاگین به برنامه های کوچکی می گویند که درون نرم افزار تعبیه شده اند و با نصب آن ها ویژگی های جدیدی مانند نقشه ی سایت (sitemap) به وب سایت شما اضافه می شود. به منظور بهبود سئو می توانید از Yoast SEO استفاده کنید . این پلاگین ویژگی های مرتبط با بهبود سایت را فراهم می آورد.

4- ساختار پیوندهای ثابت را تغییر دهید.
پیوندهای ثابت به آدرس های URL گفته می شود که به پست ها، صفحات و سایر محتواهای منحصر به فرد اشاره می کنند. دسترسی به صفحات اصلی و صفحه ی قبل بسیار مهم است. وردپرس گزینه های متعددی برای ساخت پیوندهای ثابت خودکار ارائه کرده است :پیشنهاد ما استفاده از گزینه ی post name  می باشد زیرا موتورهای جستجو از طریق آن متوجه می شوند محتوا درباره ی چه چیزی است.

5- یک نقشه ی سایت (sitemap) بسازید.
نقشه ی سایت لیستی شامل تمامی صفحات و محتواهای موجود در وب سایت است. نقشه ی سایت راهی برای دستیابی سریعتر و راحت  تر کاربران به بخش های مختلف می باشد. تهیه ی این نقشه به ایندکس شدن سایت توسط موتورهای جستجو کمک می کند. افزودن آن به وردپرس بسیار ساده است. برای این کار می توانید از پلاگین هایی همچون Google XML Sitemaps یا از ابزارهای بهبود سئو مانند Yoast SEO بهره بگیرید.

6- در محتوای خود از تگ های Heading استفاده کنید.
نقشه ی سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا نحوه ی سازماندهی سایت را تشخیص بدهند ولی موتورهای جستجو نمی توانند محتواها را از یکدیگر جدا سازد. برای این کار باید از تگ های Heading  استفاده کنید. فرمت های متفاوتی برای تیتر وجود دارد. در ویرایشگر وردپرس لیستی مشابه زیر را مشاهده خواهید کرداستفاده از این تگ ها دو مزیت اصلی دارد. 1) خوانایی متن بیشتر می شود زیرا عنوان از متن جدا شده است. 2) موتورهای جستجو به این تگ ها توجه ی بیشتری می کنند و از این طریق متوجه می شوند متن شما درباره ی چه چیزی صحبت می کند. پس در بارگذاری مطلب بر روی سایت از این تگ ها غافل نشوید.

7- محتوای خود را بر اساس کلمه کلیدی بنویسید.
احتمالا با مفهوم کلمه ی کلیدی آشنا هستید. کلمات کلیدی عبارات کوتاهی هستند که موضوع محتوای شما را تعیین می کنند. به عنوان مثال اگر مقاله ای برای مبتدیان مینویسید که در آن دستورپخت غذاهای آسان قرار دارد، احتمالا کلمه ی کلیدی ” دستور پخت های آسان ” را انتخاب خواهید کرد. با این کار شما حدس می زنید که جامعه ی هدف شما به دنبال چه چیزی در موتورهای جستجو می گردند.انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب برای هر مقاله و به کارگیری آن در عنوان ، تیتر و در بدنه ی محتوا شانس شما برای دیده شدن را بیشتر می کند. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده ی بیش از حد از کلمه ی کلیدی نیز متن را غیرطبیعی نشان می دهد.

13 راه آسان برای سرعت سئو سایت شما
13 راه آسان برای سرعت سئو سایت شما
8- لینک های داخلی و خارجی بسازید.
موتورهای جستجو همانند گوگل متن شما را در خلا رتبه بندی نمی کند بلکه به لینک های درونی و بیرونی وب سایت شما توجه می کند. استفاده از پیوندهای متعدد در صفحات و پست ها به موتورهای جستجو نشان می دهد که با چه صفحاتی ارتباط دارند. همچنین این لینک ها کاربر را تشویق می کنند تا از سایر بخش های سایت شما دیدن کنند.توجه داشته باشید که استفاده ی بیش از اندازه و نامناسب از لینک ها نتیجه ی معکوس دارد. بنابراین برای لینک سازی خارجی به وب سایت هایی لینک کنید که معتبر هستند و رتبه ی بالایی دارند.

9- سایت خود را واکنش گرا (responsive) طراحی کنید.
در دنیای امرروز اغلب مردم با تلفن همراه خود وب گردی می کنند پس سایت شما باید در این دستگاه ها به خوبی نمایش یابند و کارایی خود را حفظ نمایند. ریسپانسیو بودن سایت یکی از مهم ترین معیارهای گوگل است. در وردپرس نیز می توانید از قالب هایی استفاده کنید که از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

10- عکس های موجود را بهینه سازی کنید.
در تمامی وب سایت ها عکس نقش مهمی را ایفا می کند.عکس علاوه بر زیبایی به خوانایی متن هم کمک می کند. همانطور که گفتیم برای بهبود سئو باید عکس ها را نیز بهینه سازی کنید. کیفیت و اندازه ی عکس ها بر سرعت بارگذاری صفحات تاثیر می گذارند. همچنین موتورهای جستجو در هنگام ایندکس کردن سایت به اطلاعات عکس همانند نام و متن جایگزین (alt) نگاه می کنند.برای بهینه سازی تصاویر و دیگر رسانه ها آن ها را کمی فشرده کنید سپس نام و توضیحات عکس را متناسب با عکس انتخاب کنید. بهتر است از کلمه ی کلیدی در این بخش ها بهره بگیرید.

11- محتوای خود را حدالامکان طولانی کنید.
زمانی که الگوریتم های گوگل می خواهند به محتوایی رتبه بدهند ، به طول محتوا توجه ی ویژه ای می کنند. این جمله به این معنا نیست که محتواهای کوتاه رتبه ی بالایی نمی گیرند ولی موتورهای جستجو محتواهای طولانی را مفیدتر می دانند. از طرف دیگر هرچه متن طولانی تر باشد تگ های Heading  و استفاده از کلمات کلیدی نیز بیشتر می شود بنابراین ارتباط محتوا با کلمه ی کلیدی نیز افزایش می یابد.

12- پست های جدید بگذارید و پست های قبلی را مرتبا به روز رسانی کنید.
برای گوگل علاوه بر طول محتوا تعداد محتواها نیز مهم است. بنابراین اگر می خواهید سایت شما رتبه ی خوبی بیاورید پست های جدید منتشر کنید. پست های قبلی خوب هستند به شرط آنکه در بازه های زمانی مشخص ویرایش و به روز رسانی شوند. محتوای جدید و به روز برای کاربران نیز جذاب هستند.

13- بر کیفیت محتوا متمرکز شوید.
گوگل و سایر موتورهای جستجو برای آن که به سایت ها رتبه ی خوبی بدهند مرتبا الگوریتم های پیچیده ای را در نظر می گیرند. ممکن است برخی ار فاکتورها و معیارها برای بهبود سئو در طی زمان دچار تغییرات بشوند اما ارزش کیفیت محتوا برای موتورهای جستجو هیچگاه دچار تغییر نمی شود. برای کسب رتبه ی بهتر کافیست به جای دور زدن موتورهای جستجو بر کیفیت محتوایی که ارائه می کنید متمرکز شوید.

: برای دریافت مشاوره درباره 13 راه آسان برای سرعت سئو سایت شما فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «13 راه آسان برای سرعت سئو سایت شما» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید