مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  7514 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) و به روایتی شهادت ایشان - 203 ه ق

روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) و به روایتی شهادت ایشان - 203 ه ق

در روز 23 ذیقعده که روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) است همگان می‌توانند با گفتن صل الله علیک یا...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آسمونی : در روز 23 ذیقعده که روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) است همگان می‌توانند با گفتن صل الله علیک یا أبالحسن، زائر امام رضا(ع) باشند.

معمولا زیارت در حرم ائمه معصومین(ع) انجام می‌گیرد اما در این روز با آوردن دو کلمه‌ «قرب» و «بعد» می‌خواهند همه‌ افراد را متوجه به آن مکان کند که اگر در نزدیک حرم هستید به حرم مشرف شوید و اگر از آن دور هستید و در هر جای دنیا زندگی می‌کنید آن روز را با عنوان روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) توجه داشته باشید.

روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) و به روایتی شهادت ایشان - 203 ه ق
حرم امام رضا(ع) در مشهد مقدس

چرا 23 ذیقعده به عنوان روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) نامیده شده است؟

علامه مجلسی در کتاب بحارالانوار در باب شهادت امام رضا(ع) نقل کرده که برخی از افراد معتقدند آن حضرت در روز 23 ذیقعده به شهادت رسیده است اما در جامعه‌ ما روز آخر ماه صفر به عنوان روز شهادت ایشان مطرح است.

باید گفت این روز، روز زیارتی مخصوص ایشان نامیده شده است تا مردم با توجه کردن به ذات آن حضرت، نسبت به نقشی که ایشان در ایجاد مدینه رضوی داشتند پی ببرند. امام رضا(ع) با آمدن به سمت مرو، یک مدینه دوم برای نشر معارف اسلامی ایجاد کردند که به اصطلاح مدینه رضویه گفته می‌شود.

special-pilgrimage-imam-reza-day
حرم امام رضا (ع)

برای اینکه مردم این معنا را در نظر بگیرند و نسبت به زحمات ایشان حالت شکر داشته باشند که شاید این عنوان را مطرح کرده‌اند تا در این روز مخصوص به وجود مبارک امام رضا(ع) بیش از پیش توجه کنیم.

ایشان همچنین با اشاره به تقارن این روز با روز دحوالارض در 25 ذیقعده افزودند: بزرگان دین بهترین اعمال را در این روز، زیارت امام رضا(ع) می‌دانند؛ چرا که امام رضا(ع) موضوع توجه به دین را در حیطه‌ خاور دور شروع کردند. همانند روز دحوالارض که زمین از یک نقطه از زیر آب خود را بیرون کشید امام رضا (ع) نیز اسلام را در بخش خاور دور به طور گسترده نشان دادند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) و به روایتی شهادت ایشان - 203 ه ق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) و به روایتی شهادت ایشان - 203 ه ق» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید