کد مطلب:  7363 
5 نظر
5 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مناطق دیدنی کره جنوبی

مناطق دیدنی کره جنوبی

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا....
زمان مطالعه: 3 دقیقه

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا. پایتخت آن شهر سئول است. در این مطلب آسمونی به معرفی جاذبه های گردشگری کره جنوبی پرداخته ایم.

پارک جنگلی سئول Seoul Forest

 

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا. پایتخت آن شهر سئول است. در این مطلب آسمونی به معرفی جاذبه های گردشگری کره جنوبی پرداخته ایم.

پارک جنگلی سئول Seoul Forest

یکی از پارک های بزرگ و طبیعی در سئول ، پایتخت کره جنوبی می باشد. جنگل سئول در ماه ژوئن سال 2005 افتتاح شد . جنگل سئول که جزو جنگلهای بارانی محسوب می شود، در فصول تابستان دارای هوایی نسبتا گرم با رطوبتی زیاد میباشند. متوسط درجه حرارت، در مرکز جنگل، در حدود 30 درجه سانتیگراد می باشد و غربیترین بخش این منطقه، در حدود 25 درجه سانتیگراد میباشد.

این پارک جنگلی علاوه بر مناظر زیبا و طبیعی دارای آثار هنری متعدد ساخته شده توسط معماران و هنرمندان می باشد که در سراسر پارک به چشم می خوردند. یکی از خصوصیات بارز جنگل سئول که آن را از دیگر پارکهای مشابه متمایز می کند، زیبایی و منحصر بفرد بودن این پارک در فصل پاییز می باشد. در این فصل ، برگ های رنگارنگ ریخته شده در مسیر جنگلی، جلوه خاصی به پارک می بخشد. این پارک جنگلی زیستگاهی مناسب برای انواع گیاهان و درختان و حیوانات می باشد و دارای بیش از چهارصد هزار درخت و بالغ بر صد نمونه حیوان می باشد. جنگل سئول به پنج منطقه مختف تقسیم بندی شده است: پارک فرهنگی هنری، جنگل بوم شناسی، میدان مطالعات طبیعی، میدان تالاب بوم شناسی و پارک رودخان هان. پارک دارای مناطق متعدد دیگری از جمله میدان جنگل سئول، زمین بازی اکولوژیکی، گلخانه پروانه ، جاده دوچرخه سواری و پیاده روی می باشد. 

بولگوکسا

اصلی ترین معبد قوانین جوگی در بودای کره ای در استان جئون سانگبوک در کره جنوبی است. این مکان جایگاه هفت گنجینه کره جنوبی است که شامل دابوتاپ و پاگودای سنگی سئوک گاتاپ، چئونگان گیو پل ابر آبی و دو مجسمه برنزی از بودا میباشد. این معبد توسط دولت کره جنوبی به عنوان مکان تاریخی و نمایشی شماره 1 طبقه بندی شدهاست . در سال 1995، بولگوکسا همراه با سئوک گورام که در چهار کیلومتری شرق واقع شدهاست، به فهرست میراث جهانی اضافه شدند. 

تریپیتاکا کوریانا

گوریو تریپیتاکا یا پالمان داییجانگ یونگ مجموعهای کرهای از کتاب مقدس ترپیتاکا است که در قرن سیزدهم بر روی 81258 قطعه چوبی حکاکی شدهاست. این مجموعه، جامع ترین و قدیمی ترین نسخه قوانین بودایی در جهان است که در هانجا .هانجا در زبان کرهای به معنای حروف چینی است. به صورت دقیق تر، هانجا مربوط به حروف کرهای است که از زبان چینی قرض گرفته شده و در کرهای ادغام شده اند. و متن آن خطای مشهودی وجود ندارد. این متنها شامل 52382960 کاراکتر است که 1496 عنوان و 6568 جلد را تشکیل دادهاند. این مجموعه نوشتارهای مقدس بودایی به همراه معبد هائینسا در سال 1995 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. 

دژ هوآسیونگ

یا قلعه درخشان دیواری است در اطراف مرکز سوون، مرکز گیونگی دو، کره جنوبی، که در اواخر قرن 18 به وسیله پادشاه سلسله چوسون، جونگ جو یی سان ساخته شدهاست. او این دیوار را برای احترام به پدرش شاهزاده سادو که توسط پادشاه یانگ جو پسر بانو دونگ یی به علت عدم اطاعت شاهزاده از پادشاه برای خودکشی، در کیسهای از برنج محبوس شد و به قتل رسید، بنا نهادهاست.

این مکان در 30 کیلومتری 19 مایلی  جنوب سئول قرار داشته و در اطراف سوون مرکزی که شامل کاخ پادشاه جیونگجو نیز میشود، قرار دارد و در سال 1997 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شدهاست. سوئون چیون نهر باقی مانده در سوان از میان این قلعه میگذرد.

پل سئوگنگ

پل سئوگنگ پلی روی رودخانه هان در سئول است. این پل منطقه Mapo و Yeongdeungpo را به هم وصل میکند.

چانگ دیوک گونگ

که به نام کاخ چانگ دیوک گونگ یا کاخ چانگ دیوک نیز شناخته میشود، به همراه پارکی بزرگ در جانگ نوگو، سئول، کره جنوبی واقع شدهاست. این کاخ یکی از پنج کاخ مشهور سئول است که به وسیله پادشاهان سلسله چوسون بنا شدهاند.

از آنجا که مکان آن در شرق کاخ جیونگ بوک قرار گرفته، چانگ دیوک گونگ همراه با چانگ گیونگ گونگ به عنوان کاخ شرقی شناخته میشوند. معنای تحت اللفظی چانگ دیوک گونگ، کاخ کامیابی در پاکدامنی است. این کاخ در سال 1997 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

: برای دریافت مشاوره درباره مناطق دیدنی کره جنوبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مناطق دیدنی کره جنوبی» در کادر زیر بنویسید :

9 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید