کد مطلب:  29018 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاهکار "سهراب" در آمریکا با قهرمانی و رکوردشکنی/ موسوی سوم شد

شاهکار "سهراب" در آمریکا با قهرمانی و رکوردشکنی/ موسوی سوم شد

سهراب مرادی عنوان قهرمانی دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری جهان را به دست آورد و ایوب موسوی سوم شد.به گزارش...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاهکار
شاهکار

سهراب مرادی عنوان قهرمانی دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری جهان را به دست آورد و ایوب موسوی سوم شد. به گزارش آسمونی، رقابتهای دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری جهانی آمریکا به پایان رسید و سهراب مرادی توانست قهرمانی جهان را هم افتخاراتش اضافه کند. مرادی در یک ضرب، دوضرب و مجموع سه مدال طلا گرفت. ایوب موسوی دیگر نماینده ایران در یک ضرب با 171 کیلوگرم پنجم شد. در دوضرب با 214 کیلوگرم برنز گرفت و با مجموع 385 کیلوگرم مقام سوم جهان را کسب کرد.

*حرکت یک ضرب

ایوب موسوی نخستین وزنه‌بردار ایران بود که روی تخته آمد و در اولین حرکت 166 کیلوگرم را انداخت. در دومین مرتبه که پشت این وزنه قرار گرفت موفق به مهار این وزنه شد. بیرانوند سرمربی تیم ملی برای آخرین حرکت موسوی 171 کیلوگرم را درخواست کرد و موسوی این وزنه را بالای برد و سه چراغ سفید دریافت کرد. سهراب مرادی کار خود را در یک ضرب با مهار وزنه 176 کیلوگرم آغاز کرد و به شدت مورد تشویق ایرانی‌های حاضر در سالن قرار گرفت. مرادی که با وزنه‌بردار ازبکستان رقابت داشت، در دومین حرکت پشت وزنه 181 کیلوگرم قرار گرفت و به خوبی این وزنه را بالای سر برد. وزنه‌بردار ازبکستان در حرکت آخر خود وزنه 183 کیلوگرم را زد تا تکلیف مدال طلا به حرکت آخر سهراب مرادی بکشد. مرادی در حرکت آخر یک ضرب وزنه 184 کیلوگرم را را به خوبی بالای سر برد و مدال طلا یک ضرب را به دست آورد.

*حرکت دوضرب

موسوی در اولین حرکت 208 کیلوگرم را بالای سر برد. او در دومین حرکت 214 کیلوگرم را را مهار کرد و مدال دوضرب و مجموع او قطعی شد. موسوی در آخرین حرکت دوضرب وزنه 218 کیلوگرم را نتوانست بزند و با همان 214 کیلوگرم مدال برنز گرفت. در مجموع دو حرکت با 385 کیلوگرم برنز مجموع گرفت. سهراب مرادی با مهار وزنه 220 کیلوگرم در نخستین حرکت مدال طلای دوضرب و مجموع خود را قطعی کرد. سپس در حرکت دوم به رکورد جهان حمله کرد که با مهار وزنه 233 کیلوگرم رکورد دوضرب جهان را شکست. او در مجموع رکورد 417 کیلوگرم را ثبت کرد و رکورد مجموع جهان را که در اختیار خودش بود چهار کیلوگرم ارتقا داد. برای اولین بار است دو وزنه بردار از ایران در وزنی غیر از فوق سنگین بر روی سکوی جهانی می‌روند.

نتایج دسته 94 کیلوگرم:

1-سهراب مرادی از ایران با رکورد 184 یک ضرب، 233 دوضرب و مجموع 417 کیلوگرم (3 مدال طلا و دو رکورد شکنی) 2-آئوریماس دیدبالیس از لیتوانی با رکورد 176 یک ضرب، 212 دوضرب و مجموع 388 کیلوگرم(نقره مجموع و برنز یک ضرب) 3-ایوب موسوی از ایران با رکورد 171 یک ضرب، 214 دوضرب و مجموع 385 کیلوگرم ( 2 مدال برنز دوضرب و مجموع) 4-فارس الباخ از قطر با رکورد 163 یک ضرب، 220 دوضرب و مجموع 383 کیلوگرم (نقره دوضرب) -سوبیروف از ازبکستان با رکورد 183 کیلوگرم در یک ضرب نقره گرفت. در دوضرب رکوردی ثبت نکرد. منبع: ISNA

: برای دریافت مشاوره درباره شاهکار "سهراب" در آمریکا با قهرمانی و رکوردشکنی/ موسوی سوم شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «شاهکار "سهراب" در آمریکا با قهرمانی و رکوردشکنی/ موسوی سوم شد» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید