مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  40533 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خشکشویی مبل و موکت

خشکشویی مبل و موکت

خشکشویی مبل و موکت به گزارش آسمونی خشک‌شویی یکی از روش‌های شستشو و پاک کردن لباس می‌باشد. از آنجا که در...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

خشکشویی مبل و موکت

خشکشویی مبل و موکت
خشکشویی مبل و موکت

به گزارش آسمونی خشک‌شویی یکی از روش‌های شستشو و پاک کردن لباس می‌باشد. از آنجا که در این روش از آب استفاده نمی‌شود خشک‌شویی نام گرفته‌است.

مولکول‌های آب بسیار قطبی هستند و هنگام شستشو با آب بسیاری از تارهای پارچه آب را به خود جذب می‌کنند و از شکل می‌افتند. به خصوص برای لباس‌های دارای بافت‌های مخلوط مانند کت و شلوار و پالتو، شستشو با آب سبب از بین رفتن فرم و حالت آن‌ها می‌شود. با استفاده از مواد حلال و شوینده غیر قطبی لباس شکل خود را حفظ می‌کند، و در عین حال لکه‌ها از بین می‌روند.

روش شست‌وشو و خشکشویی مبل و موکت

به گزارش آسمونی در این روش لباس‌ها را درون دستگاه مخصوصی قرار می‌دهند و یک محلول شیمیایی را به آن اضافه می‌کنند. پس از تمام شدن مدت زمان شستشو، وقتی لباس را از داخل دستگاه بیرون می‌آورند، به‌طور کامل خشک است. خشک‌شویی‌ها برای برداشتن لکه روی لباس‌ها از اصول انحلال پذیری استفاده می‌کنند. این‌کار در دو مرحله انجام می‌گیرد، ابتدا لکه توسط یک جسم نرم‌کننده شل می‌شود سپس با فشار زیاد برداشته می‌شود.

حلال مورد استفاده در این روش باید بتواند ذرات ریز روغن و چربی موجود در رشته‌های لباس را در خود حل کند. یکی از محلول‌های شیمیایی متداول که برای شستشو با این روش استفاده می‌شود، پرکلر پلی‌اتیلن یا پر کلر اتیلن است. این محلول شبیه بنزین است و به شکل مایع سنگینی است که هر لیتر آن در حدود سه کیلوگرم وزن دارد. پرکلر بو ندارد و خاصیت ضد عفونی‌کننده داشته و از بید زدن لباس نیز جلوگیری می‌کند.

تترا کلرو اتن از دیگر انواع محلول‌های قابل استفاده در خشک‌شویی است. این ماده که فرار و اشتعال ناپذیر است حلال مناسبی برای لکه‌های روغنی و گلیسیرین می‌باشد.

دی‌اکسید کربن مایع نیز از جدیدترین حلال‌ها است که برای تمیز کردن لکه‌های پارچه نیز کاربرد دارد. این ماده غیرسمی و غیرقابل اشتعال است.

روش های سفارش خشکشویی مبل و موکت

به گزارش آسمونی با توسعه تکنولوژی شاهد ظهور استارت آپ های خشکشویی های آنلاین مبتنی بر فناوری های وب هستیم. این سیستم ها با تجمیع و ارائه خدمات در محل ، رقیب اصلی سیستم های سنتی خشکشویی بشمار می روند.

sofa-and-carpet-laundry
sofa-and-carpet-laundry

شستشوی مبل و موکت یا خشکشویی مبل و موکت چگونه است؟

به گزارش آسمونی مبل خوب می تواند فضای خانه و زندگی را دلنشین تر کند. مبلمانی که ساعات زیادی از روز رو صرف نشستن روش می‎کنیم. و مبلمان شما دچار خاک گرفتگی، لکه، بو های نامطلوب بشه اما اگر مبلمان شما به خوبی تمیز شود. می تواند سالهای زیادی برای شما به خوبی کار کند و زیبایی روز اولش رو داشته باشد.

شستشوی مبلمان بستگی به نوع مبلمان شما دارد. برای اینکه بتوانید بهتر مبلمان خود را تمیز نمایید قبل از شروع برچسب مبلمان خود را به دقت بخوانید. تا با مواد شوینده مناسب، درجه آب، ونوع خشک کردن آن بیشتر آشنا شوید.

علائمی که باید به آن توجه کرد!

به گزارش آسمونی علائمی که در زیر میبینید حتما روی برچسب مبلمان یا کاتالوگ مربوط به آن ها درج شده است. که هریک معنی خاصی دارد.

W : به معنی آب بوده و شامل تمیز کننده های بر پایه آب می باشد مانند آب و صابون این برچسب روی پارچه های مبلی مانند پلی استر، نایلون، استات و الفین قرار می گیرد.

S : به معنی حلال بوده و برای شستشوی پارچه های مبتنی بر مواد شوینده ای که در پایه آب نیستند می باشد. و باید این نوع پارچه ها به صورت خشکشویی شسته شوند. مانند: پنبه و جین ، پارچه های کتانی، ابریشمی، پشم و…

Sw : برای مواد شوینده حاوی آب و حلال می باشد.

X : یعنی از تمیز کننده های حاوی حلال استفاده نکنید. فقط با جاروبرقی و برس های مخصوص تمیز شود.

مرحله خاک گیری مبلمان:

به گزارش آسمونی برای حذف خاک و گرد و غبار مبل از جاروبرقی با مکش بالا استفاده کنید. اگر مبلمان شما دارای تشک دوبل یا پشتی می باشد. ابتدا آن ها را جدا کنید و جاروبرقی را روی حداکثر مکش تنظیم کنید.(اگر جاروبرقی شما قابلیت تنظیم مکش دارد.) سپس تمام قسمتهای مبلمان و تشک ها را جاروبرقی بکشید.

برای شستشو چه موادی استفاده کنیم که سلامت پارچه مبل تضمین شده باشد؟

به گزارش آسمونی پیشنهاد ما برای شما مواد مخصوص شستشوی مبل و موکت و فرش هست که مورد استفاده برای:  • مبلمان
  • فرش
  • کوسن (بالشتک‎های روی مبلمان یا پشتی)
  • کمربند ماشین
  • صندلی ماشین
  • سقف داخلی ماشین

این ماده فاقد مواد مضر و آسیب رسان به الیاف فرش و مبل می‎باشد.

مقدار مصرف این محصول بسیار کم است.

بدون ایجاد پوسیدگی پارچه و مات کردن سطوح.

فاقد باکتری های خطرناک و آلرژی زا.

طریقه استفاده مواد مخصوص شستشوی مبل و موکت و فرش

به گزارش آسمونی ابتدا مایع را روی سطح لکه ریخته سپس با یک براش یا دستمال و یا اسفنج ماساژ دهید.

در نهایت با یک دستمال خشک روی آن بکشید.

قابل استفاده در دستگاه مبل شور

شما میتوانید این مواد را به صورت غلیظ و یا بصورت رقیق شده به نسبت 1 لیتر در 3 لیتر آب استفاده کنید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خشکشویی مبل و موکت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خشکشویی مبل و موکت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید