حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل 2 میلیون تومان شد + جزئیات | آسمونی
کد مطلب: 42872 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل 2 میلیون تومان شد + جزئیات

حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل 2 میلیون تومان شد + جزئیات

به گزارش آسمونی:سرپرست سازمان تأمین اجتماعی جزئیات و زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان در سال 98 را...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل 2 میلیون تومان شد + جزئیات
حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل 2 میلیون تومان شد + جزئیات

به گزارش آسمونی:سرپرست سازمان تأمین اجتماعی جزئیات و زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان در سال 98 را تشریح کرد.

محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در نشست خبری که امروز (سه‌شنبه 17 اردیبهشت ماه) به منظور تشریح جزئیات و زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در سال 98 برگزار شد، اظهار کرد: امسال به دلیل مشکلات اقتصادی مابه التفاوت افزایشحقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود و از این ماه مستمری بگیران حقوق جدید دریافت می‌کنند.

وی افزود: مابه التفاوت حقوق فروردین ماه نیز در صورت تامین مالی با حقوق اردیبهشت ماه پرداخت می‌شود، در غیر این صورت مستمری‌بگیران این مابه‌التفاوت را با حقوق خرداد ماه دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: اولین گروه حداقلی‌بگیران هستند که بر اساس تصمیم گیری شورای عالی کار و طبق ماده 111 قانون تأمین اجتماعی حداقل حقوق آن‌ها 36.5 درصد افزایش یافته و اشخاصی که سال گذشته یک میلیون و 100 هزار تومان حقوق دریافت می‌کردند، امسال یک میلیون و 500 هزار تومان دریافت خواهند کرد و با مزایای جانبی نیز مجموعه دریافتی مستمری‌بگیران در سال 98، حدود 2 میلیون تومان خواهد بود و در این زمینه مستمری‌بگیر زیر 2 میلیون تومان نخواهیم داشت.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ابراز داشت: این افراد حق همسر، حق اولاد و حق مسکن دریافت می‌کنند و با توجه به این موارد حقوق مستمری‌بگیران کمتر از 2 میلیون تومان نخواهد شد.

زدا افزود: سایر سطوح نیز بر اساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی و نرخ تورم حقوق‌شان افزایش خواهد یافت و امسال با پیشنهادی که از سوی کانون بازنشستگی کشور مطرح شد، 13 درصد به همراه 261 هزار تومان به صورت نقدی به حقوق این افراد افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به سال رونق تولید تصریح کرد: بسته‌های حمایتی شامل بخشودگی جرائم، تخفیف‌های طولانی‌مدت و پرهیز از قوانین قهری به خصوص در مناطق سیل‌زده را برای کارفرمایان در نظر گرفتیم و با توجه به شرایط اقتصادی موجود از کارگاه‌ها و کارفرمایان حمایت می‌کنیم تا به شرایط عادی برسند.

social-security-pensioners-were-paid-at-least-2-million-tomans
social-security-pensioners-were-paid-at-least-2-million-tomans

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: قطعاً هیچ کارگاه تولیدی و صنعتی به دلیل اجرای قوانین فنی و اجتماعی تعطیل نخواهد شد.

وی ادامه داد: ما 20 هزار میلیارد تومان از بخش خصوصی طلب داریم و قطعاً از اقدامات قهری استفاده نخواهیم کرد و در کنار کارفرمایان و کارگاه‌های تولیدی هستیم و از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

زدا درباره افرادی که با 10 سال سابقه بیمه کمترین مستمری را دریافت می‌کنند، گفت: این افراد توقع نداشته باشند که اندازه 30 سال خدمت حقوق دریافت کنند. اشخاصی که 500 تا 600 هزار تومان حقوق دریافت می‌کردند، 36.5 درصد افزایش حقوق خواهند داشت و این افزایش حقوق نسبت به چند سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل 2 میلیون تومان شد + جزئیات فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل 2 میلیون تومان شد + جزئیات»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?