کد مطلب:  51208 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آغاز ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از امروز

آغاز ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از امروز

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس زمانبندی از دوشنبه 14 بهمن به واجدین شرایط دریافت مسکن طرح اقدام ملی پیامکی برای تکمیل پرونده ارسال می‌شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آغاز ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از امروز - SMS to National Housing Applicants begins today
آغاز ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از امروز - SMS to National Housing Applicants begins today
آغاز ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از امروز - SMS to National Housing Applicants begins today

به گزارش آسمونی : به نقل از صدا و سیما، محمود محمود زاده درباره پایش ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن گفت: پایش اطلاعات متقاضیان در 4 موضوع فرم «ج»، مالکیت شخصی، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن و سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا به جز شهرهای جدید انجام شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد :240 هزار نفر در مرحله اول این طرح ثبت نام کردند که 58 درصد افراد واجد دریافت مسکن بودند.محمودزاده ادامه داد: بر اساس پایش استان‌های اردبیل با 66 درصد، خوزستان 64 درصد، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه با 62 درصد بیشترین درصد ثبت نام کنندگان واجد شرایط بودند و استان‌های سمنان با 35 درصد، خراسان جنوبی 39 درصد، مرکزی 41 درصد کمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.

وی با بیان اینکه در استان تهران نیز 46.5 درصد از افراد ثبت نام کننده واجد شرایط بودند، افزود: بعد از ارسال پیامک فرد با کد رهگیری که در اختیار دارد به سایت مراجعه می‌کند و محلی که باید مدارک را با خود ببرد مشخص می‌شود در آنجا که عمدتاً اداره راه و شهرسازی استان است سابقه سکونت و مستندات فرد کنترل می‌شود.معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بعد از معرفی به بانک هر فرد بنا به پروژه و وسعت ملک از 30 تا 40 میلیون واریز می‌کند.

امکان اعتراض وجود دارد

محمودزاده گفت: افرادی که پیامک برایشان ارسال نشود می‌توانند با مراجعه به سایت دلیل عدم واجد شرایط بودن آن‌ها مشخص است اگر اعتراض دارند از ابتدای اسفند با دریافت کد رهگیری اعتراض کنند.

وی بیان کرد: ارسال پیامک به متقاضیان بر اساس حروف الفبا است تا متقاضیان به راحتی ثبت نام خود را تکمیل کنند.

محمود زاده با بیان اینکه در تلاش هستیم مرحله دوم ثبت نام قبل از پایان سال صورت گیرد گفت: اگر ظرفیت جدیدی در هر استان ایجاد شود حتماً اقدام به ثبت نام مجدد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پردیس کمبود ظرفیت داریم بیان کرد: در پردیس 3 هزار واحد ثبت نام کردند اگر ظرفیت جدید ایجاد شود دوباره اقدام به ثبت نام می‌کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا امکان جابجایی در این طرح وجود دارد یا خیر گفت: اگر شهری ظرفیت داشته باشد امکان جا به جایی است، اما در پردیس که کمبود ظرفیت است امکان جابجایی وجود ندارد.

محمود زاده با اشاره به اینکه حتی بعد از پایش متقاضیان امکان فروش امتیاز مسکن وجود ندارد گفت: به صورت قانونی و رسمی امکان فروش امتیاز وجود ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در همه جا آورده اولیه متقاضیان بین 30 تا 40 میلیون تومان است و پردیس هم از این امر مستثنی نیست چندین پروژه در طرح بیان شده است اگر پروژه‌ای زیرساخت آماده ندارد 10 تا 15 درصد قیمت زمین را فرد باید پرداخت کند؛ در این طرح 100 میلیون تومان تسهیلات بانکی نیز به متقاضیان پرداخت می‌شود.محمودزاده گفت: در شهرهای جدید 10 تا 15 درصد قیمت زمین دریافت می‌شود.

وی افزود: گردش مالی این طرح بین 100 تا 120 هزار میلیارد تومان است و 40 میلیون متر مربع زیر بنای مسکن طرح اقدام ملی است.

: برای دریافت مشاوره درباره آغاز ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از امروز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آغاز ارسال پیامک به متقاضیان مسکن ملی از امروز» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید