کد مطلب:  4406 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روش ایجاد تب هوشمند در Gmail

روش ایجاد تب هوشمند در Gmail

 یکی از روش‌هایی که بسیاری از کاربران برای مرتب کردن و دسته‌بندی ایمیل‌های خود مورد استفاده قرار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تب هوشمند در Gmail

یکی از روش‌هایی که بسیاری از کاربران برای مرتب کردن و دسته‌بندی ایمیل‌های خود مورد استفاده قرار می‌دهند، بهره‌مندی از فیلترها یا پوشه‌ها است. در بسیاری از سرویس‌های ارائه‌دهنده ایمیل این قابلیت وجود دارد که با فیلترگذاری روی ایمیل‌های خود به‌طور خودکار آنها را برچسب زده یا به پوشه موردنظرتان انتقال دهید. با این عمل ایمیل‌های شما نسبتا مرتب شده و هر ایمیل در گروه مربوط به خود قرار می‌گیرد گوگل به‌تازگی از قابلیت جدیدی رونمایی کرده است که به کمک آن می‌توانید به‌طور کاملا هوشمندانه ایمیل‌های خود را به‌صورت مرتب و دسته‌بندی شده در تب‌های گوناگونی در محیط کاربری خود مشاهده کنید. این قابلیت که به آن New Inbox نیز گفته می‌شود، تب‌های جدیدی را به صفحه ایمیل شما اضافه می‌کند که هر تب در بردارنده ایمیل‌هایی مرتبط با موضوع آن تب است.

آموزش ساخت تب هوشمند در Gmail

ابتدا به محیط کاربری خود در جی‌میل وارد شوید. روی آیکون چرخ دنده که در سمت راست صفحه وجود دارد کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده گزینه Configure Inbox را کلیک کنید.

در این مرحله صفحه‌ای برای شما به‌نمایش درمی‌آید که گزینه‌های مختلفی در آن قابل مشاهده است. این گزینه‌ها عبارتند از:

Primary: در این تب تمام مکالمات شخص به شخص شما قرار خواهد گرفت. به‌عبارتی وقتی ایمیلی دریافت کرده و به آن ایمیل پاسخ می‌دهید موجب می‌شود تا آن ایمیل در این بخش قرار گیرد.

همچنین اگر ایمیلی دارای شرایط قرارگیری در هیچ‌یک از تب‌های دیگر نباشد نیز در این تب قرار خواهد گرفت.

Social: ایمیل‌های دریافتی از شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اشتراک‌گذاری رسانه‌های دیجیتال و دیگر وب‌سایت‌های اجتماعی در این تب قرار می‌گیرند.

Promotions: ایمیل‌های تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی، بازاریابی و به عبارت کلی‌تر بسیاری از ایمیل‌هایی که فقط دریافت می‌کنید و تابه‌حال برای آنها پاسخی ارسال نکرده‌اید دارای شرایط قرارگیری در این تب هستند.

Updates: این تب نیز پیام‌هایی را در خود جای می‌دهد که در محتوای خود اطلاعاتی در رابطه با به‌روزرسانی سرویس‌ها را شامل می‌شود.

Forums : ایمیل‌های دریافتی از گروه‌ها، خبرنامه‌ها، تالارهای گفتمان و دیگر موارد مشابه در این بخش قرار خواهد گرفت.

با فعال کردن علامت چک‌مارک کنار هریک از گزینه‌های فوق و کلیک روی گزینهSave مشاهده می‌کنید تب‌های هوشمند در جی‌میل فعال شده و از این پس می‌توانید ایمیل‌های خود را در این تب‌ها مشاهده کنید.

توجه: برای غیرفعال کردن این قابلیت ‌باید ضمن تکرار مراحل یک تا 4، علامت چک‌مارک کنار تمام گزینه‌ها به‌جز Primary (غیرفعال کردن این گزینه امکان‌پذیر نیست) را برداشته و روی گزینه Save کلیک کنید.

نظر خود را درباره «روش ایجاد تب هوشمند در Gmail» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید