کد مطلب: 11750 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اندازه مناسب عکس در شبکه های اجتماعی

اندازه مناسب عکس در شبکه های اجتماعی

اهمیت موضوع عکس و استفاده از امکانات و جنبه های بصری در شبکه های اجتماعی بر هیچ کس پوشیده نیست، به طوری که...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

size-of-photos-on-social-networks(1)

اهمیت موضوع عکس و استفاده از امکانات و جنبه های بصری در شبکه های اجتماعی بر هیچ کس پوشیده نیست، به طوری که با یک مرور مختصر در صفحه ی دوستانتان در فیس‌بوک و توییتر و حتی صفحه ی افراد شاخص و سرشناس یا به اصطلاح celebrity ها در شبکه های اجتماعی خواهید دید که اغلب نوشته های آنها با عکس همراه هستند. از عکس کاور و عکس پروفایل های زیبا و مناسب استفاده می کنند و از این راه تلاش می کنند به نهایت جذب ممکن کاربران بپردازند.

پروفسور آلبرت محرابیان، استاد روانشناسی دانشگاه UCLA آمریکا در خصوص تاثیر تصویر و جنبه های ویژوال در مقابل متن و کلمات محدود به زبان می گوید: “بیش از 93 درصد ارتباطات به جنبه های غیر کلامی وابسته هستند. مغز بشر به طور طبیعی ابتدا یاد میگیرد که تصاویر را ببیند، سپس آن ها را پردازش کند و این اتفاق خیلی پیش از زمانی می افتد که انسان زبانی را یاد گرفته باشد.”

 حال که اهمیت عکس به عنوان یک رسانه ی مهم در شبکه های اجتماعی روشن شد می خواهیم به سراغ مواردی در خصوص استفاده بهتر از آن برویم. زمانی که صفحه ی توییتر خود را پیمایش می کنید و میان ده ها و صد ها پست در فیس‌بوک که به سرعت از دیدتان رد می شود چشم به یکی می دوزید، احتمالا عکس جذابی دارد یا نکته ی ویژوال دیگری آن را برجسته کرده است. ولی گاهی نیز به تصاویری بر می خورید که اصلا واضح نیست و بیشتر شبیه یک برش از یک تابلو بزرگ است که برای دیدن، باید بر روی آن کلیک کنید. گاهی هم به دلیل بهم خوردن تناسب، عکس به تصاویر مضحک شبیه شده است. این موضوع در مورد عکس پروفایل بسیار فاجعه بار تر نیز خواهد بود.

اما چطور عکس پروفایل و عکس های کاور و پست های خود را در شبکه های اجتماعی طوری عرضه کنیم که مشکلات مشابه پیش نیاید و بتوانیم نهایت جلب نظر را در دنیای شلوغ شبکه های اجتماعی کنونی داشته باشیم؟ هر یک از این شبکه های اجتماعی ابعاد استاندارد و نسبت های خاصی را برای پذیرش عکس دارند که در ادامه ی آسمونی به آن ها خواهیم پرداخت.

 

تلگرام Telegram:

عکس پروفایل: 512px در 512px

 

فیس‌بوک Facebook:

عکس پروفایل: 160px در 160px
عکس کاور: 851px در 315px
عکس در پست ها: 720px در 960px
نکات: در خصوص عکس ها در فیس‌بوک چند نکته قابل توجه است. حجم عکس کاور نباید بیش از 100KB باشد پس حتما در زمان آماده کردن عکس به این نکته توجه کنید. ضمنا هرگاه در پست های خود از عکس های 2048px استفاده کردید حتما گزینه ی High Quality را در زمان آپلود انتخاب کنید تا عکس با کیفیت مورد نظر شما آپلود شود.

size-of-photos-on-social-networks(4)

اینستاگرام Instagram:

عکس پروفایل: 110px در 110px
اندازه نمایش بندانگشتی: 160px در 160px
نکات: در سیستم عامل iOS اگر عکس را با برنامه ی دوربین گوشی گرفته و سپس آن را در اینستاگرام آپلود می کنید، عکس با ابعاد 612px در 612px ذخیره خواهد شد ولی در صورتی که عکس را با دوربین داخل نرم افزار اینستاگرام بگیرید ابعاد آن 2048PX در 2048PX خواهد بود. همچنین برای ارسال عکس هایی با اندازه های غیر مربع می توانید آن را در مربع مذکور محاط کنید. برای این کار علاوه بر برنامه های زیاد ویرایش تصویر کامپیوتری، اپلیکیشن های ویژه ای هم وجود دارد که امکان ارسال مستقیم عکس ها را از درون آن ها خواهید داشت. این برنامه ها در App Store و Google Play قابل دسترسی است.

size-of-photos-on-social-networks(5)


توییتر Twitter:

عکس پروفایل: 400px در 400px
عکس هدر: 1500px در 1500px
عکس در پست ها: عکس با نسبت 2:1
نکات: عکس هایی که در توییت ها استفاده می شوند تا زمانی که نسبتی برابر 2:1 داشته باشند به خوبی نمایش داده خواهند شد (برای مثال 800px در 400px). ولی در صورتی که نسبت متفاوتی داشته باشند بخشی از آن در زمان نمایش در تایم‌لاین حذف شده و در صورتی که بر روی آن کلیک شود نمایش داده خواهد شد.

size-of-photos-on-social-networks

لینکدین Linkedin:

عکس پروفایل: 400px در 400px
عکس هدر: 1000px در 425px
عکس در پست ها: فرمت PNG، JPEG و GIF با محدودیت ماکزیمم 10MB

size-of-photos-on-social-networks(3)


پینترست Pinterest:

عکس پروفایل: 140px در 140px
عکس پین ها: نسبت 2:3 تا 1:3٫5 با حداقل عرض 600px
نکته: پینترست عکس هایی را که از نسبت 1:3٫5 بیشتر باشد از طول برش میزند. برای مثال اگر عکس با عرض 600pc آپلود می کنید توجه داشته باشید که ارتفاع آن بین 900px تا 2100px باشد. در غیر این صورت به صورت اتوماتیک ارتفاع آن برش خواهد خورد.

size-of-photos-on-social-networks(2)

همچنین مطلب زیر را ببینید:

معرفی محبوب ترین نرم افزارهای پیام رسان و شبکه های اجتماعی اندروید

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «اندازه مناسب عکس در شبکه های اجتماعی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 3 = ?