کد مطلب: 38320 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
11 نوامبر ، روز جهانی مجردها

11 نوامبر ، روز جهانی مجردها

افراد در روز مجردها این نکته را یادآوری می کنند که از مجرد بودن خود رضایت دارند و به افراد می اموزند که انسان در هر شرایطی می‌تواند راضی و موفق باشد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز مجردها یک روز ویژه در چین است که اولین بار دانشجویان مجرد دانشگاه نانجینگ چین این نام را انتخاب کردند و بعد از آن در کشورهای دیگر جشن گرفته شد. با آسمونی همراه شوید تا با روز مجردها بیشتر آشنا شوید.

روز مجردها یک روز ویژه در بین جوانان مجرد چینی است. افرادی که از زندگی مجردی خود لذت می برند در این روز به بیرون می روند، خرید می کنند و اسنک های مختلف مانند سیب زمینی سرخ کرده را که نماد عدد یک است میل می کنند. روز 11 نوامبر هم به همین جهت انتخاب شده که در تقویم میلادی به شکل 11/11 نوشته می‌شود و عدد یک در آن تکرار شده ‌است. هم چنین، لازم به ذکر است که تعداد ازدواج های ثبت شده در این روز بسیار بیشتر از روزهای عادی است!

روز مجردها

قدمت جشن مجرد ها به بیست سال پیش برمی گردد و این روز ویژه از سال 1990 به تقویم ‌ها و بخصوص تقویم چینی‌ها اضافه شده است. روز مجرد ها در واقع روز مجردها در پاسخ به روز عشاق جشن گرفته می شود. در مقام مقایسه شاید حتی رویدادی مثل «بلک‌ فرایدی» (Black Friday) هم در مقابل حجم مالی خریدهایی که چینی‌ها در روز مجردها انجام می‌دهند چندین برابر کوچک ‌تر باشد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «11 نوامبر ، روز جهانی مجردها»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 7 = ?