کد مطلب:  19681 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امضای قرارداد خرید کشتی از کره‌ جنوبی

امضای قرارداد خرید کشتی از کره‌ جنوبی

به گزارش آسمونی: نخستین قرارداد سفارش ساخت کشتی با فاینانس خارجی بعد از اجرای برجام بین کشتیرانی جمهوری...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

signing-a-contract-to-purchase-ships-from-south-korea
signing-a-contract-to-purchase-ships-from-south-korea

به گزارش آسمونی:

نخستین قرارداد سفارش ساخت کشتی با فاینانس خارجی بعد از اجرای برجام بین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و هیوندای کره‌جنوبی منعقد شد.

گروه صنایع سنگین هیوندای اعلام کرد، قرار داد ساخت کشتیی های کانتینری مگاسایز 14 هزار و500 TEU و تانکر‌های حمل مشتقات نفتی و محمولات شیمیایی 49هزار تنی را با تأمین مالی بانک‌ها و شرکت‌های کره‌ای با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سئول منعقد کرده است.

مذاکره برای سفارش ساخت این کشتیی ها از دی ماه سال گذشته آغاز و پس از چندین دورمذاکره در سئول و تهران در نهایت منجر به امضای قرارداد شد. در کنار این قرارداد بر مبنای موافقتنامه اجرایی که به امضای طرفین رسیده، هیوندای برنامه تبادل نظر و پیگیری همکاری فنی با یکی از شرکت‌های کشتیی سازی داخلی و استفاده از تولیدات و توانمندی های فناوری شرکت‌های دانش بنیان و تولیدی ایران در ساخت و نصب تجهیزات و تولید نهایی محصولات دریایی را دارد و این شرکت متعهد شده تا نسبت به نهایی کردن برنامه آموزش نیرو، انتقال دانش طراحی، مهندسی و اطلاعات فنی و مدل‌هایی نرم افزاری به یکی از شرکت‌های سازنده کشتی داخلی حداکثرطی مدت 4‌ماه اقدام کند.

طبق اعلام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، کشتیی های کانتینری سفارش داده شده، ابعادی برابر با 366 متر طول، 48.2 متر عرض و 29.9 متر ارتفاع و تانکرهای حمل مشتقات نفتی و محمولات شیمیایی، 183 متر طول، 32.2 متر عرض و 19.1 متر ارتفاع دارند که در نوع خود نخستین شناورهای نسل جدید با چنین ابعادی است و نخستین کشتی ساخته شده در نیمه اول سال 1397 تحویل خواهد شد.

امضای این قرارداد منجر به نگرانی برخی تولید‌کنندگان داخلی شده است به‌نحوی که گلایه حمید رضاییان، مدیرعامل مجتمع کشتیی سازی و صنایع فراساحل ایران در نشست خبری دیروز خود به‌دلیل بی اعتمادی و استفاده نکردن از توانمندی های شرکت‌های کشتی سازی داخلی را به‌دنبال داشته است.

منبع: همشهری آنلاین

: برای دریافت مشاوره درباره امضای قرارداد خرید کشتی از کره‌ جنوبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «امضای قرارداد خرید کشتی از کره‌ جنوبی» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید