کد مطلب:  51905 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علی اصغر رواسی: سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت

علی اصغر رواسی: سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت

سرمربی پیشین تیم ملی پاراوزنه برداری با بیان این که مرگ سیامند رحمان به وزنه برداری دنیا لطمه زد، گفت: سیامند رحمان هیچ مشکل قلبی نداشت و ایست قلبی او بیشتر به خاطر افزایش وزنش بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت - Siamand Rahman had no heart problem
سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت - Siamand Rahman had no heart problem
سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت - Siamand Rahman had no heart problem

به گزارش آسمونی : علی اصغر رواسی اظهار کرد: مرحوم سیامند رحمان جزو وزنه بردارانی بود که همیشه شاداب، سرحال و تندرست بود و هیچ وقت عارضه قلبی نداشت. آن چه که سلامتی او را تهدید می کرد اضافه وزنش بود که بارها به عنوان سرمربی برای کاهش وزنش به او تذکر داده بودم.وی گفت: سیامند زمانی که وزنه برداری را آغاز کرد 150 کیلوگرم وزن داشت که حتی با عصا قادر به راه رفتن بود اما به مرور که وزنش بالا رفت دیگر نمی توانست حرکت کند. به طوری که این اواخر وزنش به بیش از 200 کیلوگرم رسیده بود.

رواسی خاطرنشان کرد: سیامند برای نخستین بار در سال 2008 توانست در مسابقات جهانی آمریکا رکورد وزنه برداری دنیا را 30 کیلوگرم جابجا و نام خود را در دنیا مطرح کند. وی کم کم به پارالمپیک راه پیدا کرد و یکی از وزنه برداران معلول شناخته شده و مطرح در دنیا شد.

سرمربی پیشین تیم ملی پاراوزنه برداری در پاسخ به این پرسش که آیا اضافه وزن او را پزشکان کمیته ملی پارالمپیک تذکر نداده بودند، گفت: در این زمینه اطلاع خاصی ندارم اما خود من بارها به او تذکر داده بودم که اضافه وزنش خطر جدی برای سلامتی او است و باید وزنش را پایین بیاورد.رواسی گفت: در خصوص مرگ وی من کسی را مقصر نمی دانم خود سیامند باید مراقب سلامتی خودش بود. حتی من شنیدم هفته پیش رئیس کمیته پزشکی کمیته ملی پارالمپیک برای بررسی وضعیت جسمانی او به اشنویه رفته بودند و مشکل خاصی از شرایط جسمانی او گزارش نشده بود.

رواسی با بیان این که مرگ وی لطمه بزرگی به وزنه برداری دنیا زد، افزود: مرگ وی لطمه بزرگی بود که نه تنها وزنه برداری ایران بلکه دنیا را نیز تحت شعاع قرار داد و فکر نمی کنم حالا کسی بتواند جایگزین سیامند شود.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا در دسته مرحوم سیامند وزنه برداران جوانی هستند که در آینده جایگزین او شوند، افزود: در حال حاضر در دسته فوق سنگین منصور پورمیرزایی هست که برای حضور در پارالمپیک توکیو با او رقابت می کرد. همچنین دو وزنه بردار جوان نیز در فوق سنگین فعالیت می کنند که قطعا در آینده می توانند در وزنه برداری معلولان در این دسته خود را مطرح کنند. به هر صورت مرگ سیامند رحمان شوک بزرگی به جامعه وزنه برداری بود و تصور نمی کنم کسی در این رشته به او برسد.

: برای دریافت مشاوره درباره علی اصغر رواسی: سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علی اصغر رواسی: سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید