کد مطلب:  20078 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چطور خجالتی نباشیم !؟

چطور خجالتی نباشیم !؟

در بین انسانها همه جور آدم با رفتار های مختلف وجود دارد. مشخصا هر رفتار معایب و مزایای خودش دارد از این رفتار...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

shyness
shyness

در بین انسانها همه جور آدم با رفتار های مختلف وجود دارد. مشخصا هر رفتار معایب و مزایای خودش دارد از این رفتار ها خجالتی بودن یکی از رفتار های اجتماعی است که همیشه فرد از آن ضربه می بیند و برخی موارد فرد نمی تواند حق خود را احقاق کند. اما هر مشکلی راهکاری دارد. به همین بهانه آسمونی در این بخش روش هایی را به شما خوبان معرفی می کند که با استفاده از آن تا حدودی می توانید به خجالتی بودن خودتان غلبه کنید.

 1.  قبل از وارد شدن به یک جمع، اطلاعاتی در مورد آن جمع به دست آورید و درباره چیزهایی که می خواهید یا می شود در آنجا مطرح کرد، فکر کنید.
 2. معاشرت خود را با دیگران بیشتر کنید؛ از جمع های دوستانه کوچک شروع کنید، به سؤالات شان جواب دهید و از آنها درباره خودشان، آرزوهایشان، اهداف شان یا موضوعات دیگر سؤال کنید.
 3. اگر خجالتی بودن، خیلی شما را آزار می دهد، به یک مشاور یا روان شناس مراجعه کنید.
 4. تا حد ممکن از انزوا و گوشه گیری دوری کنید. اگر چند نفری دورو برتان هستند، کتاب خواندن را کنار بگذارید و سر صحبت را با آنها باز کنید.
 5. اگر به خاطر لهجه، صدا، بوی دهان یا نوع دندان هایتان از جمع گریزان هستید، چرا فکری به حال اصلاح اینها نمی کنید؟
 6. در جمع ها کاری کنید که کسل، خسته و بی حوصله به نظر نیایید.به یاد داشته باشید راه مقابله با خجالت این است که به چیزهای دیگری تمرکز کنید؛ مانند فکر کردن و تصور اینکه چطور می شود از اتفاقات اجتماعی لذت برد.
 7. از طرد شدن یا شکست خوردن، نترسید. قهرمانان ورزشی نیز با وجود احتمال شکست، باز هم به مبارزه و رقابت می پردازند؛ اما تقریبا همه آنها برای برد به میدان می روند و هیچ گاه از شکست حرف نمی زنند.
 8. کم رویی، تردید و دودلی هنگامی رخ می دهد که شما به عیوب و نقایص خود فکر می کنید. افکارتان را متوجه شخصی کنید که در حال گفت و گو با او هستید. در این حالت، هم شما اضطراب خود را از خاطر خواهید برد و هم طرف مقابل از توجه شما خوشحال خواهد شد.
 9. همه چیز را به خودتان نگیرید. نباید هر چیزی مانند شوخی و طعنه را به عنوان توهین تلقی کنید. مردم اغلب چیزهایی را می گویند که هیچ مقصود و منظوری از آن ندارند؛ هر چند گاهی اوقات مردم نظرات نابجا و بی موردی می دهند؛ در این صورت، قاطعانه از خودتان دفاع کنید.
 10. توقعتان را کم کنید. بنا نیست در پایان یک گفت و گو، شما افراد را کاملا مجذوب خود کرده باشید. همین که همه از هم صحبتی یکدیگر لذت برده باشید، کافی است. باور کنید!
 11. هول نکنید. آدم های روبه روی شما هر چقدر هم که مهم باشند، آدم هستند؛ آنها هم معایب و مشکلات و ضعف های خودشان را دارند؛ عین شما! شاید هم مثل خود شما دارند سعی می کنند کسی متوجه نشود چقدر خجالتی هستند.
نظر خود را درباره «چطور خجالتی نباشیم !؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید