کد مطلب:  20711 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آواربرداری‌ها باید تا خارج شدن همه افراد زیر آوار ادامه پیدا کند/این حادثه هشداری برای همه مسئولان بود

آواربرداری‌ها باید تا خارج شدن همه افراد زیر آوار ادامه پیدا کند/این حادثه هشداری برای همه مسئولان بود

به گزارش آسمونی: رئیس جمهور گفت: آواربرداری ها باید ادامه پیدا کند تا همه افراد زیر آوار مانده خارج...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

shooting-out-rubble-should-continue-untill-all-persons-under-the-rubble-exit
shooting-out-rubble-should-continue-untill-all-persons-under-the-rubble-exit

به گزارش آسمونی:

رئیس جمهور گفت: آواربرداری ها باید ادامه پیدا کند تا همه افراد زیر آوار مانده خارج شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور صبح امروز طی بازدید از مراحل آواربرداری از ساختمان پلاسکو در جمع خبرنکاران گفت: من بسیار متاسفم از حادثه ای که اینجا پیش آمد هم برای جان هموطنانمان و هم برای اموال کسبه و مشکلاتی که در این منطقه به وجود آمده این یک درس و هشداری برای همه مسئولین بود.
 
وی ادامه داد: امن سازی زندگی مردم که جز حقوق شهروندی همه است و باید شهر و منطقه و فروشگاه و محل رفت  آمد آنها امن باشد که باید در این زمینه برنامه ریزی های دقیق تری صورت بگیرد و این حادثه بسیار تلخ درسی برای آینده باشد.
 
وی در ادامه افزود: در این حادثه همه مسئولان هماهنگی و همکاری بسیار خوبی داشتند چه آتش نشانان عزیز و فداکار و چه تیم پزشکی و امدادگران و چه تیم های دیگری که در اینجا برای پیش برد امور حاضر شدند، همچنین مقامات نظامی برای کمک هایی که باید انجام دهند در این زمینه حضور پیدا کردند و یک نوع همکاری و هماهنگی بسیار خوب و ستودنی از آغاز وجود داشته و الان هم ادامه دارد.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: تاسف بسیار زیاد برای عزیزانی است که زیر آوار ماندند و همه نگرانی ما برای آنها است و امیدواریم امیدی باشد و برخی از آنها به سلامت خارج شوند آنهایی که جان عزیز خود را از دست داده اند در دل مردم همیشه جاودانه می مانند.
 

روحانی تصریح کرد: کسبه ای که اموال خود از دست داده اند، آن هایی که بیمه هستند از طریق بیمه و آن هایی که بیمه نیستند از طریق دیگری کمک شود.

 
وی افزود: دولت، شهرداری و شورای شهر و همه مقامات مسئول دست به دست هم خواهیم داد برای اینکه از آلام این خسارات و اثار مخربی که از این حادثه به وجود آمده، کاسته شود. 
 
رئیس قوه مجریه درباره برنامه دولت برای مدرن سازی بافت های فرسوده گفت: یکی از مسائلی که در جلسات اقتصادی دولت یازدهم به آن توجه شده، بحث بافت های فرسوده بوده است، این بافت های فرسوده در تهران، اصفهان، شیراز و مشهد و شهرهای کوچک و بزرگ وجود دارد.
 
روحانی با تاکید بر اینکه ما بافت های فرسوده زیاد داریم گفت: محله هایی در تهران و شهرستان ها احیا شده است، وزارت مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این زمینه در تلاش هستند.
 
رئیس جمهور افزود: ما یک برنامه جامع تری را برای بافت های فرسوده نیاز داریم. اگر بتوانیم کارآفرینان و سرمایه گذاران را با بانک ها متصل و بخش های فرسوده را به آن ها واگذار کنیم تا آن ها بتوانند ساختمان مورد نظر را فراهم کنند، هم سرمایه گذاری آن ها برخواهد گشت و هم اینکه آن هایی که صاحب ساختمان فرسوده بودند می توانند با پول اندکی، امکانات لازم در اختیارشان قرار بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره آواربرداری‌ها باید تا خارج شدن همه افراد زیر آوار ادامه پیدا کند/این حادثه هشداری برای همه مسئولان بود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آواربرداری‌ها باید تا خارج شدن همه افراد زیر آوار ادامه پیدا کند/این حادثه هشداری برای همه مسئولان بود» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید