کد مطلب:  25714  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سیدجلال طیب درگذشت

سیدجلال طیب درگذشت

به گزارش آسمونی:سیدجلال طیب شاعر، نویسنده و پیشکسوت تئاتر کشورمان شنبه شب در 91 سالگی و براثر ایست قلبی در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سیدجلال طیب درگذشت
سیدجلال طیب درگذشت

به گزارش آسمونی:سیدجلال طیب شاعر، نویسنده و پیشکسوت تئاتر کشورمان شنبه شب در 91 سالگی و براثر ایست قلبی در بیمارستان شفای کرمان به دیار باقی شتافت.
 
سید جلال طیب پیشکسوت هنر تئاتر قبل از انقلاب زمانی که در تهران ساکن بود با بزرگان جامعه ادبی کشورمان از جمله شهریار و سهراب سپهری ارتباط نزدیک داشت.

مرحوم استاد جلال طیب پنجم فروردین 1305 در شهر کرمان و در محله میدان قلعه و مسجد ملک کرمان دیده به جهان گشود و در طول عمر پر بار خود 75 سال فعالیت هنری و ادبی داشت.

او از نوجوانی به همراه گروهی از دوستان خود با تشکیل گروه تئاتر، فعالیت هنری خود را با اجرای تئاتر در شهر کرمان آغاز کرد و پس از گذراندن خدمت سربازی در سال 1326 در شهرهایی نظیر تهران، اصفهان و مشهد فعالیت هنری خود را ادامه داد.

استاد طیب با وجود کهولت سن از روحیه و حافظه بسیار بالا و قوی برخوردار بود و همواره با شرکت و حضور در محافل مختلف هنری و ادبی مشوق جوانان این عرصه به شمار می رفت.

مراسم تشییع استاد طیب فردا (دوشنبه) ساعت 8 و 30 دقیقه از خیابان فردوسی کرمان به سمت مسجد صاحب الزمان (عج)این شهر برگزار می شود.

منبع: خبر آنلاین

: برای دریافت مشاوره درباره سیدجلال طیب درگذشت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «سیدجلال طیب درگذشت» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید