مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  2645 
23 نظر
23 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عجایب هفت گانه و رازهای ناگفته آن ها

عجایب هفت گانه و رازهای ناگفته آن ها

عجایب هفتگانه دنیا ظاهری متفاوت و شگفت‌ انگیز، راز‌ های نهفته و داستان‌ های جالبی در دل خود دارند که موجب شگفتی همگان خواهد شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

عجایب هفتگانه به هفت اثر برتر معماری و مجسمه سازی عصر باستان گفته می شود. این آثار برای اولین بار توسط یک یونانی الاصل در قرن دوم پیش از میلاد در یک کتاب ثبت شده است که ما در این بخش آسمونی به معرفی این آثار تاریخی پرداخته ایم.

چیچن ایتزا / Chichén Itzá

 

عجایب هفتگانه طبیعی
عجایب هفتگانه طبیعی

چیچن ایتزا (به مکزیکی: Chichén Itzá) اثری باستانی از تمدن مایا است که در کشور مکزیک واقع شده‌ است. کلمه چیچن ایتزا به معنی «در کنار دهانه چاه ایتزا» است که خود «ایتزا» احتمالا در زبان مایاها به معنی جادو یا جادویی بوده‌ است. این اثر جزو میراث جهانی یونسکو به‌ شمار می‌رود. چیچن ایتزا یکی از مشهورترین مناطق باستان‌ شناسی کشور مکزیک است و در سال 2016 بیش از دو میلیون گردشگر  از این مکان بازدید کرده بودند که آمار جالبی را رقم زده است. 

تندیس مسیح / Christ the Redeemer

عجایب هفتگانه جدید جهان
عجایب هفتگانه جدید جهان

مجسمه مسیح (به لاتین: Christ the Redeemer) مجسمه مشهوری است که در برزیل در شهر ریو دوژانیرو در کشور برزیل قرار دارد. این مجسمه با 125 فوت ارتفاع در سال 1926 و در ارتفاع 710 متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده‌ است. مجسمه مذکور حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملاً باز کرده‌ است نشان می‌دهد که این حالت نشان دهنده پذیرش همه انسان ها در آغوشش است.

 کولوسئوم / Colosseum

 

عجایب هفتگانه جهان قدیم
عجایب هفتگانه جهان قدیم

کولوسئوم (به ایتالیایی: Colosseo) یک تماشاخانه بیضی‌ وار در مرکز رم در ایتالیا است. این آمفی‌ تئاتر بزرگترین از نوع خود در امپراتوری روم باستان بوده است. تعداد ردیف‌ های صندلی آن به تعداد پنجاه هزار ودارای 80 در ورودی است. واژه کلوسئوم به معنی «جایگاه بزرگ» نام دیگر آن آمفی تئاتر فلاویوسی (به ایتالیایی :Anfiteatro Flavio یا Colosseo) است.

 دیوار چین / Great Wall of China

 

عجایب هفتگانه طبیعی جهان
عجایب هفتگانه طبیعی جهان

دیوار بزرگ چین (به چینی: Chángchéng /channg-chnng/ 'Long Wall) در چین این دیوار در نقشه جغرافیایی چین 7000 کیلومتر امتداد یافته‌ است این ادعا که این دیوار تنها پدیده انسانی است که از فضا قابل رویت می‌باشد، بارها تکذیب شده‌ است ولی هنوز در باور عوام جا دارد. تاریخ ساخت دیوار چین به قرن 9 قبل از میلاد باز می‌گردد. شکل کنونی دیوار چین متعلق به سلسله مینگ بوده که از غرب به دروازه جایو گوان و از شرق هم به ساحل رود یالو جیان راه دارد.

ماچو پیچو / Machu Picchu

 

عجایب هفتگانه جدید
عجایب هفتگانه جدید

ماچو پیچو (به لاتین: Machu Picchu) به معنی قلهٔ قدیمی، یک محوطه باستانی به جا مانده از آثار دورهٔ اینکاها می‌ باشد که در ارتفاع 2٬430 متری از سطح دریا در دامنهٔ کوه در بالای درهٔ اوروباما در کشور پرو و در 70 کیلومتری شمال کوسکو قرار گرفته‌ است. اغلب اوقات از آن به‌عنوان «شهر گمشدهٔ اینکاها» یاد می‌شود. ماچو پیچو احتمالأ شناخته شده‌ ترین نماد امپراتوری اینکاها می‌ باشد.

پترا / Petra

 

عجایب هفتگانه دنیا
عجایب هفتگانه دنیا

پترا (به عربی: البتراء) شهری تاریخی در کشور پادشاهی اردن است که پایتخت حکومت باستانی نَبَطی‌ها بود. نبطیان از عرب‌های شمال جزیره به شمار می‌ آمده‌ اند و شاید نزدیکترین دولت‌های کهن به عرب حجاز نیز بوده‌ اند. بیش تر نام های رایج میان آنان به نام های استفاده شده به هنگام ظهور اسلام شباهت داشته‌ است. 

 تاج محل / Taj Mahal

عجایب هفتگانه اصلی
عجایب هفتگانه اصلی

تاج‌محل (به هندی: तIज महल، به اردو: تاج محل) از پرآوازه‌ ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در 200 کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده‌ است. این بنا به دستور شاه جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانی‌ تبارش, ممتاز محل که در سال 1631م در سفری جنگی به‌ هنگام وضع حمل فوت کرد بنا شده‌ است.

خود شاه‌ جهان نیز بعد تر در همان‌جا به خاک سپرده شد. تاج محل ترکیبی از معماری ایرانی و گورکانی است بیش از 20 هزار معمار در ساخت این بنا فعالیت داشته‌ اند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره عجایب هفت گانه و رازهای ناگفته آن ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عجایب هفت گانه و رازهای ناگفته آن ها» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید