کد مطلب:  34795 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هشدار درباره شیوع تب کریمه / توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید

هشدار درباره شیوع تب کریمه / توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید

به گزارش آسمونی:توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه تاکنون در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید

رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه تاکنون در این استان موردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو گزارش نشده است، از مردم خواست توصیه های بهداشتی را در این زمینه جدی بگیرند.

سید اصغر برایی نژاد با بیان اینکه آمار دقیقی از مبتلایان به تب کریمه کنگو در کشور ندارم، اظهارداشت: خوشبختانه در استان تهران تاکنون موردی از ابتلا به این بیماری گزارش نشده است.

هشدار درباره شیوع تب کریمه / توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید
هشدار درباره شیوع تب کریمه / توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید


وی با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی برای مقابله با این بیماری انجام شده است، گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که در این زمینه می تواند انجام شود، تشدید نظارت های بهداشتی در کشتارگاه ها است.

رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون حدود 450 هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان تهران با نظارت دامپزشکی کشتار و با رعایت شرایط پیش سرد (24 ساعت نگهداری در پیش سرد) لاشه آنها به بازار عرضه شده است.

برایی نژاد با بیان اینکه سمپاشی علیه کنه ها نیز می تواند از شیوع بیماری تب کریمه جلوگیری کند، اضافه کرد: تاکنون در استان تهران 600 هزار متر مربع فضای دامداری سمپاشی شده ضمن اینکه 125 هزار راس دام سنگین علیه کنه مورد سمپاشی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: علاوه بر این صاحبان دامداری ها نیز خود اقدام به سمپاشی علیه کنه ها می کنند.

رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران با تاکید بر اینکه فصل گرما هنوز ادامه دارد و احتمال طغیان جمعیت کنه ها هست، گفت: به همین دلیل به شهروندان توصیه می کنیم از خرید گوشت از مراکز غیرمجاز و همچنین کشتار غیرمجاز دام جدا خودداری کنند.

وی تصریح کرد: همچنین به مردم توصیه اکید می شود از خریدن جگر از مراکز غیرمجاز خودداری کنند همچنین جگر باید به صورت کاملا پخته مصرف شود و مصرف خام یا نیمه پخته آن می تواند خطرآفرین باشد.

برایی نژاد افزود: ما با همکاری شهرداری تهران 3 مرکز قربانگاه دام را در مناطق 4، 15 و 18 استان راه اندازی کرده ایم که مردم می توانند دام مورد نیاز جهت نذورات شان را از این مراکز تهیه و همانجا تحت نظارت بهداشتی ذبح کنند.

منبع: جام جم آنلاین
نظر خود را درباره «هشدار درباره شیوع تب کریمه / توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید