کد مطلب:  34759 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بازمی‌گردد

سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بازمی‌گردد

به گزارش آسمونی: اسفندیار اختیاری از تایید نظر مجلس در بازگشت سپنتا نیکنام و تثبیت قانون شوراها درمجمع...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی: اسفندیار اختیاری از تایید نظر مجلس در بازگشت سپنتا نیکنام و تثبیت قانون شوراها درمجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

نماینده زرتشتیان در مجلس گفت: با تایید نظر مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام، از این پس مانعی برای کاندیدا شدن پیروان ادیان الهی در شوراهای شهر و روستا وجود نخواهد داشت و سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد نیز به این شورا بازمی‌گردد.

طراح طرح بازگشت پیروان ادیان الهی به انتخابات شوراها توضیح داد که طرح تثبیت قانون انتخاب شوراهای شهر و روستا که با قید دو فوریت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، با اصرار مجلس، به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد و در کمیسیون های مجمع با نگاهی مثبت مطرح و در نهایت صبح امروز(30 تیرماه) مواد آن به تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.

سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بازمی‌گردد
سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بازمی‌گردد

متن کامل قانونی که امروز تصویب شد بدین ترتیب شرح است:

ماده 1 ـ یک تبصره به عنوان تبصره‌ه یک به ماده 30(26) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب اول خرداد ماه 1375 به شرح ذیل الحاق می‌شود: تبصره 1: اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند. ماده 4 ـ این قانون از زمان برگزاری انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم الاجرا می باشد.

اسفندیار اختیاری یادآور شد: از مردم خوب ایران زمین، اصحاب رسانه، مسئولین و کارشناسان و دلسوزان ایران، کلیه اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای شورای محترم نگهبان، نمایندگان محترم مجلس  که پیگیر تصویب این طرح بودند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

منبع: ایسنا
: برای دریافت مشاوره درباره سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بازمی‌گردد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بازمی‌گردد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید