کد مطلب:  17099 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مقام ارشد اروپایی المپیک در ریو دستگیر شد

مقام ارشد اروپایی المپیک در ریو دستگیر شد

به گزارش آسمونی، خبرگزاری مهر و به نقل از رسانه های برزیلی، «هیکی» 71 ساله، متهم به فروش غیر قانونی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، خبرگزاری مهر و به نقل از رسانه های برزیلی، «هیکی» 71 ساله، متهم به فروش غیر قانونی بلیت مسابقات با قیمتهای گزاف، است.

2177086
2177086

«هیکی» حین دستگیری بیمار بود و در حال حاضر در بیمارستان تحت درمان است.

پلیس گفت متهم که ریاست شورای المپیک ایرلند را نیز بر عهده دارد، زمانیکه برای دستگیر کردن وی اقدام کردند، سعی داشته فرار کند.

آنها می گویند زمانی که پلیس وارد شد، او کارت شناسایی المپیکش را از زیر در رد کرد و به اتاق مجاور، جایی‌که پسرش اقامت داشت، فرار کرد.

سخنگوی دپارتمان امور خارجه و بازرگانی ایرلند گفت: اطلاع داریم که یک شهروند ایرلندی در ریو دستگیر شده است. این دپارتمان از طریق کنسولگری این کشور در ریو، پیگیر و آماده برای هر گونه کمک های کنسولی مناسب است.

کمیته ملی المپیک طی بیانه ای گفت: ما از داستان رسانه ها در مورد «پت هیکی» مطلع هستیم و قبل از اینکه اظهار نظری کنیم به دنبال شفاف سازی هستیم.

رسانه های برزیلی معتقدند، دستگیری «هیکی» با دستگیری «کوین جیمز مالون» هموطن او، در روز افتتاحیه المپیک ریو، ارتباط دارد.

«مالون» مدیر یک شرکت ورزشی است که متهم به فروش غیر قانونی بلیت مسابقات المپیک ریو 2016 است.

زمانی که وی در روز 5 اوت دستگیر شد، مشخص شد که 800 بلیت درجه یک بازی ها را در اختیار دارد. پلیس حدس می زند که این بلیت ها قرار بوده است هر یک به قیمت شش هزار یورو به فروش برسد.

کمیته المپیک ایرلند قرار است در مورد این پرونده تحقیقات کند اما وزیر ورزش ایرلند از اینکه تماس‌هایش برای پیگیری این ماجرا بی پاسخ مانده است، این کمیته را مورد سرزنش قرار داده است.

«هیکی» در سال 2006 به عنوان رئیس کمیته المپیک اروپا انتخاب شده بود و از سال 1989 مسئولیت شورای المپیک ایرلند را بر عهده داشته است. وی همچنین از سال 2012 عضو هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

: برای دریافت مشاوره درباره مقام ارشد اروپایی المپیک در ریو دستگیر شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مقام ارشد اروپایی المپیک در ریو دستگیر شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید