کد مطلب:  45391 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جام ملت های آفریقا ؛ مرحله یک هشتم نهایی ، اوگاندا حریف تک ستاره سنگال نشد

جام ملت های آفریقا ؛ مرحله یک هشتم نهایی ، اوگاندا حریف تک ستاره سنگال نشد

یک هشتم نهایی جام ملتهای آفریقا / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعیاوگاندا حریف تک ستاره سنگال نشدقبل از آن که...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

قبل از آن که مصطفی غربال داور الجزایری سوت آغاز مسابقه را به صدا درآورد، پیش بینی می شد که سیستم احتمالی دو تیم سنگال و اوگاندا 1-3-2-4 باشد. البته اوگاندا اندکی سیستم خود را تغییر داده بود و با روش 1-1-4-4 در میدان حضور یافت. در این مسابقه هم تقابل بازیکنان مشهور دو تیم نشان از تقاوت کلاس سنگال و اوگاندا می داد. سنگال ستارگان زیر را در اختیار داشت: سلیف سانه ( مدافع 28 ساله باشگاه شالکه آلمان با 24 بازی ملی ) کالیدو کولیبالی ( مدافع 28 ساله ناپولی ایتالیا با 31 بازی ملی ) آلفرد اندیائه ( هافبک 29 ساله مالاگا اسپانیا با 29 بازی ملی ) بادو اندیائه ( هافبک 28 ساله گالاتاسرای با 19 مسابقه ملی ) شیخو کیاته ( هافبک کریستال پالاس با 47 بازی ملی و ثبت 2 گل ) سادیو مانه ( مهاجم لیورپول با 56 بازی ملی و 15 گل )

امانوئل اوکوی ( مهاجم 26 ساله باشکاه سیمبا تانزانیا با 63 بازی ملی و 20 گل زده ) ژوزف اوچایا ( مدافع 25 ساله مازمبه کنگو با 46 بازی ملی و 2 گل زده ) نیکلاس وادادا ( هافبک 24 ساله ازام تانزانیا ) فاروک میا ( هافبک 21 ساله گوریچا کرواسی با 52 بازی ملی ) سنگال و اوگاندا از سال 2012 تاکنون فقط دو بار با هم بازی کرده بودند که یک بازی (1-1) و یک مسابقه (1-0) به سود سنگال تمام شده بود و به نظر نمی رسید این بار هم تفاوتی در شرایط مسابقه باشد. وقتی در 10 دقیقه نخست داور به سه بازیکن کارت زرد نشان داد، مشخص شد که نبرد دو تیم تا چه اندازه فیزیکی است. اما سنگال خیلی زود و به دنبال اشتباه مسلم مدافعان اوگاندا در پاسکاری به گل رسید. وقتی اوگاندایی ها توپ را لو دادند، اندایه نیانگ صاحب توپ شد و با پاس او سادیو مانه اولین گل بازی را در دقیقه 15 به ثمر رساند.

در نیمه دوم مانه باز هم می توانست صاحب گل شود اما او نتوانست ضربه پنالتی خود را به گل بدل سازد. در ادامه به نظر می رسید که اوگاندا از این پنالتی هدر رفته سود خواهد برد و با شرایط روحی مناسب، برای جبران گل تلاش خواهد کرد. اما در ادامه مسابقه نیز اتفاق خاصی رخ نداد و سنگال با برتری (1-0) در این مسابقه راهی یک چهارم نهایی شد تا در برابر بنین قرار گیرد.

نظر خود را درباره «جام ملت های آفریقا ؛ مرحله یک هشتم نهایی ، اوگاندا حریف تک ستاره سنگال نشد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید