کد مطلب: 38483 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعزام تیم وزارت کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

اعزام تیم وزارت کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

به گزارش آسمونی:مدیر کل حمایت ازپایداری مشاغل وزارت کار از اعزام تیمی متشکل ازنمایندگان وزارت کار،سازمان...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:مدیر کل حمایت ازپایداری مشاغل وزارت کار از اعزام تیمی متشکل ازنمایندگان وزارت کار،سازمان تامین اجتماعی وسازمان خصوصی سازی برای رسیدگی به مشکلات دو شرکت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد خبرداد.

کریم یاوری با اشاره به اعزام تیمی از وزارت کار به استان خوزستان برای رسیدگی به وضعیت کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد گفت: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز به اتفاق نمایندگان چند دستگاه اجرایی به استان خوزستان آمدیم تا سلسله جلساتی با مسئولان استانی، نمایندگان کارگران و کارفرمایان برای حل و فصل مشکلات کارگران دو شرکت دارای مشکل در این استان داشته باشیم.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار افزود: این تیم به سرپرستی مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار متشکل از نمایندگان وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی و سازمان خصوصی سازی کشور برای بررسی و رسیدگی به مشکلات کارگران و کارکنان شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد خوزستان اعزام شدند.

وی درباره مشکلات این دو شرکت گفت: مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مقداری پیچیده است و مجموعه ای از عوامل را شامل می شود. این شرکت علاوه بر مشکل کمبود نقدینگی، به زعم کارفرما با مازاد  نیروی کار مواجه است و به همین دلیل حقوق و دستمزد کارگران به تعویق افتاده است.

یاوری ادامه داد: شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در گذشته وابسته به مرکز گسترش صنایع و نوسازی ایران بوده اما از حدود دو سال گذشته که به بخش خصوصی واگذار شده، در فاصله هر چند ماه یکبار با مشکلات متعدد مواجه می شود.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تاکید کرد: یکی دیگر از ماموریت های سفر به استان خوزستان بررسی مشکلات گروه ملی فولاد است.

وی با بیان اینکه مشکل نقدینگی برای تامین مواد اولیه مهمترین چالش پیش روی گروه ملی فولاد است، گفت: 70 درصد سهام این شرکت در اختیار بانک ملی قرار دارد و اگر این بانک همراهی کند با رفع مشکل نقدینگی امکان تامین مواد اولیه برای این شرکت فراهم خواهد شد.

اعتراضات صنفی کارگران شرکت کشت و صنعت هفت تپه در شهرستان شوش استان خوزستان از حدود دو هفته گذشته به دلیل تعویق در پرداخت دستمزد آغاز شده است

منبع: مهر

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «اعزام تیم وزارت کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 7 = ?