مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  48129 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ارسال لایحه 2 سالانه بودجه 15 آذر به مجلس با حذف نفت از بودجه جاری

ارسال لایحه 2 سالانه بودجه 15 آذر به مجلس با حذف نفت از بودجه جاری

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: لایحه دوسالانه بودجه مربوط به سال‌های 1399 و 1400 پانزدهم آذرماه به مجلس ارسال می‌شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ارسال لایحه 2 سالانه بودجه 15 آذر به مجلس - Sending 2-year budget bill to parliament on Azar 15
ارسال لایحه 2 سالانه بودجه 15 آذر به مجلس - Sending 2-year budget bill to parliament on Azar 15
ارسال لایحه 2 سالانه بودجه 15 آذر به مجلس - Sending 2-year budget bill to parliament on Azar 15

به گزارش آسمونی : رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پانزدهم آذر، لایحه دوسالانه بودجه مربوط به سال‌های 1399 و 1400 به مجلس ارسال می‌شود که در این لایحه، ریالی از منابع فروش نفت برای امور جاری، صرف نخواهد شد.

نوبخت در حاشیه چهاردهمین جلسه ستاد بودجه ابراز کرد: دو دستور کار در جلسه ستاد بودجه وجود داشت؛ ابتدا بودجه شرکت‌ها که تا پانزدهم آبان باید گزارش آن به مجلس ارسال شود در چهار محور، ارزیابی عملکرد گذشته شرکت‌ها، وضعیت جاری، پیشنهادی برای بودجه آینده و ارزیابی آثار بودجه در شاخص‌های کلان مورد بررسی قرار گرفت و ایرادات بودجه 383 شرکت با رسیدگی دقیق برطرف و گزارش مربوطه آماده ارسال به مجلس شد.وی افزود: دستور کار دیگر این ستاد، بررسی گزارش کمیته بازبینی هزینه‌ها بود چرا که برای اصلاح ساختار بودجه، باید در هزینه‌ها اصلاحات انجام شود و همچنین، چون منابع نفتی از بودجه جاری جدا می‌شود باید منابع جدیدی جایگزین مشخص شود.

نوبخت تأکید کرد: برای اصلاح هزینه‌های دستگاهها، باید وضع موجود دستگاه‌های اجرائی از نظر ردیف‌ها، برنامه‌ها و تعدد سازمان‌ها مورد بازبینی قرار گیرد و البته نظرات کارشناسی که در این خصوص مطرح شده است تا کنون نهایی نشده است و باید پس از طی مراحل دقیق کارشناسی و ستادی، به دولت و سپس به مجلس برای نهایی شدن ارسال و تبدیل به قانون شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به برخی نگرانی‌هایی که اصلاح هزینه‌ها در دستگاه‌ها ایجاد کرده است، گفت: باخبر شدیم برخی دستگاه‌ها تلقی کرده‌اند که پیشنهادات قطعی شده است و نگرانی‌هایی دارند، اما هنوز در این خصوص هیچ چیز قطعی نشده است.وی افزود: به همه مسئولان دستگاه‌های اجرائی، مخصوصاً سران قوای مقننه و قضاییه اظهار می‌دارم که این‌ها پیشنهادات اولیه است و این پیشنهادات در جلساتی، تلفیق خواهد شد و از پیشنهادات دستگاه‌ها برای تعیین شکل نهایی اصلاح دستگاه‌ها و قوا، استفاده می‌شود و بدون توافق قانونی، قابلیت اجرا ندارد.

محمدباقر نوبخت گفت: پانزدهم آذر هم لایحه بودجه سال‌های 1399 و 1400 که منابع فروش نفت در بخش جاری آن دیده نشده، به‌همراه یک سند اجرائی که بودجه همه دستگاه‌ها در آن دیده شده است و همچنین یک برنامه کلی عملیاتی دوساله، به مجلس ارسال می‌شود.

وی تأکید کرد: کنار این‌ها، سه برنامه دوساله نیز به مجلس می‌رود، ابتدا برنامه عمرانی به‌دلیل اینکه نوعی تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است اجازه داریم منابع حاصل از فروش نفت را در آن ببینیم، برنامه دیگر، اشتغال دوساله است که در آن سالانه یک میلیون فرصت شغلی و در مجموع دو میلیون فرصت شغلی تا سال 1400 دیده شده است.

نوبخت ادامه داد: برنامه دیگر هم موضوع رفاهی و یارانه‌هاست که همه یارانه‌های بودجه‌ای و غیربودجه‌ای چه آشکار و چه پنهان، در این برنامه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد:، چون در بودجه جاری، منابع حاصل از فروش نفت وجود ندارد، نگاه جامعه جهانی به ایران بدین گونه است که اقتصاد ایران غیرنفتی است و بدون نفت اداره می‌شود و این از برکات تحریم‌های ظالمانه‌ای است که علیه ملت ایران توسط بدخواهان اعمال شده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ارسال لایحه 2 سالانه بودجه 15 آذر به مجلس با حذف نفت از بودجه جاری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ارسال لایحه 2 سالانه بودجه 15 آذر به مجلس با حذف نفت از بودجه جاری» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید