سه شنبه 6 خرداد 1399
کد مطلب: 53483 درج نظر
جزئیات فروش سهام عدالت از طریق بانک
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فروش سهام عدالت از طریق بانک براساس اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی سهامداران از روز سه‌شنبه هفته جاری...
فروش سهام عدالت از طریق بانک فروش سهام عدالت از طریق بانک

براساس اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی سهامداران از روز سه‌شنبه هفته جاری یعنی از روز ششم خرداد ماه می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها فرم فروش سفارش فروش سی درصد از سهام عدالت خود را تکمیل کنند

حسین فهیمی، سخنگو ستاد رهبری آزادسازی سهام عدالت در این خصوص گفت: فقط سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند به بانکی که شماره شبا خود در آن را به سامانه سهام عدالت داده‌اند مراجعه و فرم فروش را تکمیل کنند.

به گفته وی، زمان فروش 30 درصد سهام از روز ششم خرداد ماه آغاز می‌شود و تا روز شنبه دهم خرداد ادامه دارد.

وی در خصوص کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند گفت: محدودیت 30 درصدی برای کسانی است که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کنند پس از این که نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بورس پذیرفته شد می‌توانند سهام خود را بدون محدودیت بفروشند.

طبق اظهار رئیس سازمان خصوصی‌سازی تا پیش از آزادسازی سهام عدالت حدود پنج میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت، شماره شبا خود را در سامانه ثبت نکرده بودند که به گفته معاون سازمان خصوصی‌سازی از زمانی که بحث آزادسازی سهام عدالت مطرح شده تاکنون حدود 600 هزار نفر شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت اعلام کردند.

شماره شبا برخی از این گروه هنوز تایید نشده است، آیا این افراد نیز می‌توانند از ششم خرداد ماه نسبت به فروش سهام عدالت اقدام کنند؟

فهیمی در پاسخ به این سوال گفت: کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، صرف نظر از این که شماره شبا آنها تایید شده یا خیر می‌توانند به بانک‌ها مراجعه کنند.

وی در خصوص سهامدارانی که زیر سن قانونی(18 سال) قرار دارند گفت: برای این گروه از سهامداران پدر یا قیم می‌تواند نسبت به آزادسازی و فروش سهام عدالت آنها اقدام کند.

به گفته وی برای کسانی که روش مستقیم را انتخاب کنند کد بورسی صادر می‌شود و سپس باید در سامانه سجام فرایند احراز هویت را انجام دهند.برای اطلاعات بیشتر درباره سهام عدالت روی عنوان زیر کلیک کنید:

سهام عدالت

 

همچنین ببینید:

فروش وکالتی سهام عدالت مجاز شد

ارزش سهام عدالت 16 برابر شده است

 

ثبت نظر درباره «جزئیات فروش سهام عدالت از طریق بانک»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت