کد مطلب:  38379 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

حتما شما هم تا به حال در مورد قانون جذب چیزهایی شنیده اید. تعریف ساده قانون جذب این است که اگر می خواهید چیزی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

حتما شما هم تا به حال در مورد قانون جذب چیزهایی شنیده اید. تعریف ساده قانون جذب این است که اگر می خواهید چیزی یا کسی را به دست آورید، از طریق تفکر و جهان هستی آن را به واقعیت می توانید تبدیل کنید. آسمونی در این بخش به معرفی فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب می پردازد.فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

راز فیلمی روایت‌گونه و به صورت مصاحبه در مورد باور شبه علمیِ قانون جذب است. این فیلم تولید سال 2006 در استرالیا، به کارگردانی درو هریوت (Drew Heriot) می‌باشد.

کتابی به همین نام نیز نوشته شده‌است. نویسنده کتاب راندا برن می‌باشد که تهیه کنندگی این فیلم را نیز برعهده داشته‌است.

فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب
فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب

خلاصه فیلم راز

این فیلم که از قالب مستند برای ارائه فرضیه «قانون جذب» استفاده می‌کند، که بیان می دارد احساسات و تفکرات می‌تواند حوادث بیرونی را جذب کند. این فیلم همچنین اظهار می دارد در طول تاریخ، کسانی که در پُست‌های مهم قدرت بوده اند، علاقه داشته‌اند این قانون را از عموم مردم پنهان دارند.

این فیلم شامل مصاحبه‌هایی با کسانی است که خود را متخصص و مولف در حوزه‌های فیزیک کوانتم، روان شناسی، متافیزیک، الهیات، فلسفه، سرمایه گذاری، فنگ شویی و پزشکی می دانند، و «معلمان راز» خوانده می‌شوند.

نقد فیلم راز

جری آدلر در مجله نیوزویک آن را «کاملا سینمایی» (و نه مستند) خواند که «با تصاویر و احساسات پیش می رود، نه با منطق». مجله محقق شکاک هم بیان می دارد که ایده مرکزی فیلم "فاقد هر گونه پایه علمی و واقعی است"

نظر خود را درباره «فیلم راز ، باور شبه علمی قانون جذب» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید