کد مطلب:  34614 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی/   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی بازگشت خروس ها بر قله فوتبال...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی/   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان

مردی با تمام افتخارات ممکن

« از نظر من مودریچ بازیکن بسیار کامل و منحصر به فردی است. او بازیکنی است که کار را برای مربی مقابل سخت می‌کند چون تحرک زیادی دارد و جاهای مختلف زمین دیده می‌شود و از تکنیک بالایی هم بهره‌مند است. آنچه من خیلی درباره مودریچ دیده‌ام هوش بالای او است که تاثیر زیادی روی تیمش می‌گذارد. ما بازی‌های کرواسی را در این جام دیده و به خوبی بررسی کرده‌ایم و می‌دانیم که برابر تیم بزرگ و با برنامه‌ای بازی داریم. کرواسی در این جام نشان داد که تیم نترسی است. آن‌ها نشان دادند از شجاعت بالایی برخوردار هستند و می‌دانم که چه بازی سختی در پیش روی ماست اما با نهایت تمرکز و توان برای جدال با حریف آماده می‌شویم.» این ها بخش هایی از صحبت های دیدیه دشان قبل از بازی با کرواسی در فینال جام جهانی روسیه بود. مردی که قبلا در سال 1998 جام جهانی را بالای سر برد و دو سال بعد از آن هم با تیم ملی فرانسه موفق شد یورو را تصاحب کند. با این حال افتخارات دشان به این عناوین محدود نمی شد.  به گزارش آسمونی ، او در سال 1993 با تیم المپیک مارسی به اولین کاپیتان فرانسوی بدل شد که با یک تیم فرانسوی قهرمان اروپا شده است. البته در بین افتخارات دشان، جای خالی یک قهرمانی با تیم ملی فرانسه به عنوان مربی دیده می شد. دشان دو سال پیش در خانه، می توانست یورو را فتح کند اما باخت (1-0) در وقت اضافی مقابل پرتغال، این شانس را از دشان گرفت...

second-french-championship-in-the-world-cup
second-french-championship-in-the-world-cup

مردی که برای کرواسی احترام آورد

« من در یک باشگاه کوچک کارم را آغاز کردم و خیلی راحت به آنها گفتم یک نام بزرگ برابر است با یک اشتباه بزرگ که منجر به هزینه ای گزاف می شود. برعکس برخی مربیان در اروپا که فقط به خاطر اسم و رسمشان می توانند مربیگری کنند، هیچ وقت چیزی به من در یک بشقاب حاضر و آماده تحویل داده نشده است. اما همیشه گفته ام که به من یک بارسلونا یا رئال مادرید بدهید تا جام ها را برای شما به ارمغان بیاورم. در طول دوران حرفه ای و زندگی ام، من همیشه سخت ترین مسیرها را طی کرده ام و مجبور به جنگیدن بوده ام. من نمی خواستم در کرواسی بمانم تا یک مربی متوسط باشم، برای همین هم به خارج از کشور رفتم. ما در اروپا مورد احترام نیستیم، حتی با اینکه مربیان کرواتی مثل بیلیچ و نیکو کواچ نتایج فوق العاده گرفته اند. من از پایین نردبان کار را شروع کردم و یک سال به عنوان بهترین مربی آسیا انتخاب شدم.»

بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی
بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

این ها هم بخش هایی از صحبت های زلاتکو دالیچ در کنفرانس پیش از فینال جام جهانی است. کرواسی تا قبل از این جام، تیمی بود که تنها یک بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کرد اما این بار همه چیز را جابه جا کرد. کروات ها برای رسیدن به فینال مقابل نیجریه، آرژانتین، ایسلند، دانمارک، روسیه و انگلیس به برتری دست یافتند و احترامی را به دست آوردند که دالیچ و اسلاف او مدتهاست در تلاشند تا برای کرواسی به ارمغان بیاورند.

second-french-championship-in-the-world-cup
second-french-championship-in-the-world-cup

آمار و ارقامی که در فینال جابه جا شدند

پس از فینال جام جهانی 1986، احتیاط بر فینالهای جام جهانی حاکم شد. به طوری که در تمام این دوران، تنها یک بار هر دو تیم فینالیست موفق به گلزنی شدند( دو تیم فرانسه و ایتالیا در فینال جام جهانی 2006). اما در این مسابقه هم دو تیم فینالیست نتوانستند بیش از یک بار گلزنی کنند و مسابقه دو تیم به ضربات پنالتی رسید. در سایر ادوار همیشه یکی از تیمها از گلزنی در فینال ناکام ماند. آرژانتین در سال 1990 مقابل آلمان(1-0) باخت، برزیل و ایتالیا در فینال 1994 بدون گل مساوی شدند و برزیل در ضربات پنالتی(3-2) برنده شد، برزیل در سال 1998 هم(3-0) از فرانسه باخت.  به گزارش آسمونی ، چهار سال بعد نوبت به آلمان رسید که(2-0) از برزیل باخت و در سال های بعد هم نوبت به هلند و آرژانتین بود که در گلزنی در فینال ناکام بمانند. اما در مسابقه فرانسه و کرواسی در فینال روسیه، هر دو تیم در همان نیمه اول گلزنی کردند و فرانسه هم بیش از یک بار در همین نیمه به گل رسید تا پس از مدتها، آماری فوق العاده در فینال جام های جهانی به جای گذاشته شود. در نیمه دوم این روند ادامه یافت. آخرین بار که هر دو تیم فینال به دو گل رسیدند، مربوط به جام جهانی 1986 بود که آرژانتین(3-2) آلمان را شکست داد. آخرین بار هم که یکی از فینالیست ها بیش از 3 گل زد، به سال 1970 برمی گشت که برزیل(4-1) ایتالیا را در هم کوبید. حالا همه این آمار در فینال 2018 تکرار شدند.

بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی
بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

فینالی با 6 گل

به گزارش آسمونی ، دیدار فینال به بدترین شکل ممکن برای کروات ها شروع شد. هرچند آنها در دقایق نخست بهتر ظاهر شدند اما خوردن گل اول بازی- آن هم توسط ماریو ماندژوکیچ که ظاهرا برای دفاع به سمت دروازه خودی آمده بود- بدترین اتفاق ممکن برای مودریچ و هم تیمی هایش بود. هر چند کرواسی گل تساوی را به ثمر رساند اما اتفاق بدتر تصمیم کمک داور ویدئویی بود که یک پنالتی قابل تامل برای فرانسه گرفت. باز هم یک پنالتی از گریزمان و ثبت نتیجه(2-1) در نیمه اول. با این نتیجه فرانسه می توانست آن طور که می خواهد در نیمه دوم بازی کند؛ با ضد حمله های گریزمان و امباپه. گلهای پوگبا و امباپه کار کرواسی را تمام کرد و حتی اشتباه مرگبار هوگو لوریس درون دروازه فرانسه هم تفاوتی نداشت جز این که اندکی از اختلاف دو تیم کم کرد.

second-french-championship-in-the-world-cup
second-french-championship-in-the-world-cup

سومین مرد

به این ترتیب دشان به سومین بازیکن تاریخ بدل شد که به عنوان مربی نیز جام جهانی را بالای سر می برد. حالا می توان یک بار دیگر صحبت های او را مرور کرد. ما 2 سال قبل نیز حضور در فینال را تجربه کردیم که البته اتفاقات خوب پیش نرفت اما اگر ما پیروز شویم دیگر کسی از تکرار اتفاقات صحبت نخواهد کرد. ما برای این بازی خودمان را بهتر از همیشه آماده کرده ایم و بخشی از موضوع نیز به آنالیز حریف باز می گردد که توسط تصاویر ویدئویی انجام شده است. در سال 1998 کاپیتان بودم و حالا مربی فرانسه هستم. هنگامی که شما بازیکن یک تیم هستید، به مثابه یک بازیگر عمل می کنید و این تفاوت بزرگ بین این 2 نقش است. وقتی مربی هستید موفقیت شما به عملکرد بازیکنان بستگی دارد و این بازی متعلق به بازیکنان بوده و موفقیت من با آنها ارتباط دارد. وقتی بازیکن باشد باید از نظر فیزیکی آماده باشید اما مربیگری بیشتر به شرایط روحی و ذهنی بستگی دارد. مطمئنا دشان شرایط روحی فوق العاده ای برای بازیکنان خود فراهم کرد تا فرانسه برای دومین بار طی بیست سال اخیر قهرمان جهان شود.  به گزارش آسمونی ، دومین قهرمانی در سومین فینال طی این سالها و با رکوردی که حالا با رکورد قهرمانی های آرژانتین و اروگوئه در جام های جهانی برابر است..

بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی
بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی

آمار و ارقام مسابقه

564

ثانیه هایی که فرانسه در این جام از رقبای خود در جریان بازی عقب افتاد.

120

گلهایی که فرانسه تاکنون در جامهای جهانی به ثمر رسانده است.

79

گلهایی که فرانسه تاکنون در جام جهانی دریافت کرده است.

66

دیدار با کرواسی، دیدار شماره شصت و شش فرانسه در جام جهانی بود. از این دیدارها، تنها دو مسابقه فرانسه با کرواسی بوده است.

56

حضور کروات ها در فینال جام جهانی، اولین حضور یک تیم از شرق اروپا پس از 56 سال بود.

23

دیدار با فرانسه، دیدار بیست و سوم کرواسی در جام های جهانی بود و اولین دیدار کرواسی در فینالهای جام جهانی.

13

کرواسی سیزدهمین کشوری بود که در فینال جام جهانی بازی می کرد.

13

آنتوان گریزمان در ده حضورش در مراحل حذفی تورنمنت‌های ملی معتبر - جام جهانی و یورو - روی 13 گل تاثیر مستقیم داشته است.

10

کرواتها دهمین تیم اروپایی است که راهی فینال جام جهانی خواهد شد.

8

کرواسی در برابر فرانسه برای هشتمین بار در جام جهانی شکست خورد.

5

رافائل واران پنجمین بازیکن تاریخ فرانسه است که در یک سال موفق به حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی می‌شود. پیشتر تیری آنری، زین الدین زیدان، دیدیه دشان و کریستین کارمبو چنین چیزی را تجربه کردند و تنها کارمبو در هر دو فینال پیروز شد.

2

زلاتکو دالیچ مربی کرواسی از زمان برعهده گرفتن هدایت تیم ملی کرواسی، تنها دو شکست در بازیهای دوستانه مقابل پرو و برزیل داشته است.

0

بردهای کرواسی مقابل فرانسه در رویارویی های این تیمها مقابل یکدیگر

 

: برای دریافت مشاوره درباره بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بازگشت خروس ها بر قله فوتبال جهان ; دومین قهرمانی آبی ها در جام جهانی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید