کد مطلب:  2512 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آغاز سال تحصیلی جدید با حضور 12 میلیون و 400 هزار دانش آموز

آغاز سال تحصیلی جدید با حضور 12 میلیون و 400 هزار دانش آموز

    امروز ،اول مهر ماه همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد، 12 ميليون و 400 هزار دانش آموز در بيش از 54 هزار واحد...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

 

امروز ،اول مهر ماه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، 12 میلیون و 400 هزار دانش آموز در بیش از 54 هزار واحد آموزشی سال تحصیلی خود را آغاز می کنند.

با آغاز سال تحصیلی در اول مهر، همه ساله میلیون‏ها دانش‏آموز، به شوق آموختن دانش، روانه مدارس می‏شوند. این تکاپو جلوه زیبایی را به جامعه می‏بخشد، گویی که خونی تازه به رگ‏های حیات کشور اسلامی عزیزمان وارد شده است و این چنین، تجسم پرمعنایی از نسل آینده به اذهان خطور می‏کند. برای سازندگی، هیچ راهی مناسب‏تر از توجه عمیق به امر مهم تعلیم و تربیت نمی‏باشد. سرمایه‏گذاری بر روی انسان، به معنای سرمایه گذاری بر روی مولّد فن آوری است و امر آموزش و پرورش، یک سرمایه گذاری افزوده است، یعنی هزینه‏ای که صرف یک دانش‏آموز می‏شود، سودی چند برابر خواهد داشت. آموزش و پرورش به طور مستقیم در تحول و پیشرفت سایر نهادهای اجتماعی نیز نقش بنیادی و زمینه ساز دارد و ضعف و قوت این نهاد، در نهایت به ضعف یا پیشرفت سایر نهادهای اجتماعی منجر می‏شود.

رئیس ستاد پروژه مهر روز گذشته با بیان اینکه بیش از 800 هزار معلم برای آغاز سال تحصیلی جدید آموزش دیده و ساماندهی شده اند، تصریح کرد: سال تحصیلی 92 - 91 از جمله سالهای تحصیلی است که مسئولان آموزش و پرورش همه فعالیتهای خود شامل ثبت نام، برگزاری دوره های آموزشی، ساماندهی نیروی انسانی را دو ماه زودتر انجام داده است و هم اکنون وزارت آموزش و پرورش آماده آغاز سال تحصیلی جدید است.وی با اشاره به ایجاد پایه جدیدالتاسیس ششم ابتدایی از مهر امسال گفت: بیش از 60 هزار معلم برای پایه ششم ابتدایی در نظر گرفته شده است که همه این معلمان آموزشهای لازم را در طول تابستان دیده اند و همچنین کلاسهای رفع اشکال نیز در طول سال تحصیلی برای معلمان پایه ششم و دوم ابتدایی در روزهای پنج شنبه برپاست.

نظر خود را درباره «آغاز سال تحصیلی جدید با حضور 12 میلیون و 400 هزار دانش آموز» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید