کد مطلب:  58429 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونه در جریان نوبت واکسیناسیون‌ کرونا قرار بگیریم؟

چگونه در جریان نوبت واکسیناسیون‌ کرونا قرار بگیریم؟

به هیچ عنوان نیازی به مراجعه حضوری به پایگاه‌های سلامت یا خانه‌های بهداشت جهت ثبت نام واکسیناسیون کووید 19 وجود ندارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

همانطور که می دانید پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، تزریق واکسن کرونا بر اساس اولویت ها، آغاز شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه اطلاع رسانی زمان واکسیناسیون گروه‌های در اولویت تزریق واکسن کرونا توضیحاتی را ارائه داده که در ادامه ی این پست آسمونی می بینید.

دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت داشتن پرونده الکترونیک سلامت افراد، گفت:

چگونه در جریان نوبت واکسیناسیون‌ کرونا قرار بگیریم؟
چگونه در جریان نوبت واکسیناسیون‌ کرونا قرار بگیریم؟

اگر افراد قبلا به پایگاه‌های سلامت یا خانه‌های بهداشت مراجعه کرده باشند، پرونده الکترونیک سلامت دارند و کد ملی و نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه آنها در سامانه ثبت شده است.

بعد از راه اندازی سامانه مربوط به واکسیناسیون به آدرس salamat.gov.ir نیز یک پیامک برای افرادی که پرونده دارند ارسال می‌شود.

همچنین به افرادی که برای آنها پیامک ارسال نشده، از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد که به سامانه و سایت اینترنتی فوق مراجعه کرده و اطلاعات خود شامل کد ملی، نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه را وارد کنند.

لاری با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نیازی به مراجعه حضوری به پایگاه‌های سلامت یا خانه‌های بهداشت جهت ثبت نام واکسیناسیون کووید 19 وجود ندارد و همه این فرآیند از طریق سایت انجام خواهد شد، گفت: باید توجه کرد که اولویت واکسیناسیون بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید 19 در کشور انجام می‌شود. بر این اساس هم از روز سه شنبه هفتم اردیبهشت 1400 واکسیناسیون افراد بالای 80 سال در کشور آغاز شده و به صورت مرحله ای به تدریج واکسیناسیون سنین پایین‌تر و بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: پس از راه اندازی سایت مربوط به ثبت نام واکسیناسیون کرونا از طریق رسانه‌ها اطلاع رسانی لازم جهت ثبت نام انجام و پیامک‌های مربوطه به تلفن همراهی که در سامانه ثبت شده باشد، ارسال شده و افراد در جریان نوبت و زمان واکسیناسیون خود قرار می‌گیرند.

: برای دریافت مشاوره درباره چگونه در جریان نوبت واکسیناسیون‌ کرونا قرار بگیریم؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چگونه در جریان نوبت واکسیناسیون‌ کرونا قرار بگیریم؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید