کد مطلب:  18343 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مانور نظامی عربستان در خلیج فارس و راهکارهای دفاعی ایران برای مقابله

مانور نظامی عربستان در خلیج فارس و راهکارهای دفاعی ایران برای مقابله

به گزارش آسمونی: رزمایش نظامی عربستان سعودی موسوم به «سپر خلیج فارس1» هفته گذشته در آب‌های خلیج فارس، تنگه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

arabia
arabia

به گزارش آسمونی:

رزمایش نظامی عربستان سعودی موسوم به «سپر خلیج فارس1» هفته گذشته در آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز گردید.
به نقل از خبرگزاری عربستان (واس)، رزمایش نظامی عربستان سعودی موسوم به «سپر خلیج فارس1» هفته گذشته در آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز گردید.
 
خبرگزاری رسمی عربستان گزارش داد که نیروی دریایی، قایق‌های تندرو و یگان‌های ویژه امنیت دریایی در این رزمایش مشارکت دارند. «ماجد بن هزاع القحطانی» فرمانده این رزمایش مدعی شد که هدف از رزمایش ارتقای آمادگی رزمی یگان‌های نیروی دریایی به منظور حفاظت از منافع عربستان در مقابل هرگونه تجاوز است.
 
اقدامات ضد ایرانی آل‌سعود
 
آل‌سعود از ابتدای تاسیس بر خط‌ مشی ایران‌هراسی و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران تکیه کرد. از جمله اقدامات عربستان در مسیر دشمنی با ایران می‌توان به کشتار حجاج در سال 66، فشار بر کشورهای عضو اوپک برای ضرر رساندن به ایران، حمایت مستقیم از صدام در جنگ تحمیلی، ایجاد خلل در مذاکرات هسته‌ای، نفوذ در کشورهای حاشیه خلیج فارس با تشکیل ائتلاف عربی، حمایت از تکفیری‌های تروریست در نبرد با محور مقاومت، دوستی با آمریکا، منافقین و رژیم صهیونیستی و فاجعه منا اشاره کرد.
هشدار جدی سپاه پاسداران به عربستانی‌ها
 
در پی این تحرکات تنش آفرین و تشنج‌زای اخیر، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه مهمی صادر کرد.
 
متن بیانیه نیروی دریایی سپاه پاسداران به شرح ذیل  است:
 
به کلیه شناورهایی که در رزمایش اعلامی عربستان سعودی حضور دارند، اعم از شناورهای نیروی دریایی سعودی و شناورهای غیر از آن اعلام می گردد؛ نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اصالتاً این رزمایش مصداق مشخصی برای تشنج‌آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس است.
 
به همین لحاظ عبور هیچ یک از شناورهای نظامی شرکت‌کننده در رزمایش اعلامی از آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مجاز نمی‌باشد و به هیچ وجهی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی نزدیک نشوید و حتی از آب‌های بین‌المللی نزدیک آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران عبور نکنید چرا که ما اعلام می‌داریم این عبور به هیچ وجه مصداق عبور بی ضرر نمی‌باشد.
 
نیروی دریایی سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران، برای تامین امنیت پایدار خلیج فارس و تنگه هرمز در آمادگی کامل به سر می برند و با هرگونه حرکت، تلاش و اقدام برای برهم زدن آرامش و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مقابله متناسب و فوری انجام خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره مانور نظامی عربستان در خلیج فارس و راهکارهای دفاعی ایران برای مقابله فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مانور نظامی عربستان در خلیج فارس و راهکارهای دفاعی ایران برای مقابله» در کادر زیر بنویسید :

7 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید