کد مطلب:  22793  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عربستان، بلوچستان ایران را رسما «اشغالی» و ایران را «اشغالگر» نامید

عربستان، بلوچستان ایران را رسما «اشغالی» و ایران را «اشغالگر» نامید

به گزارش آسمونی:سیاست عربستان سعودی علیه ایران، پس از مرگ «عبدالله بن عبدالعزیز» شاه سابق عربستان و روی کار...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:سیاست عربستان سعودی علیه ایران، پس از مرگ «عبدالله بن عبدالعزیز» شاه سابق عربستان و روی کار آمدن برادر و برادرزاده‌اش، بشدت تند شده است.

این سیاست تند که با عصبانیت ریاض از توافق هسته‌ای به اوج رسید، اکنون به جایی رسیده است که «تروریست‌ها» در جنوب شرق ایران را «مقاومت» و گارد مرزی ایران را «ارتش اشغالگر فارسی» می‌نامد.

عربستان، بلوچستان ایران را رسما «اشغالی» و ایران را «اشغالگر» نامید
عربستان، بلوچستان ایران را رسما «اشغالی» و ایران را «اشغالگر» نامید
شبکه الاخباریه، شبکه دولتی عربستان سعودی، اخیرا و پس از حادثه اخیر در میرجاوه که به شهادت حداقل 10 نیروی مرزی ایران بر اثر حمله تروریست‌های مسلح انجامید، به صورت کاملا معکوس برای افکار عمومی در عربستان و منطقه روایت می‌کند.

شبکه الاخباریه عربستان خبر حادثه را اینطور روایت کرد که، «مقاومت بلوچی [در جنوب شرق ایران] عملیاتی علیه نیروهای اشغالگر فارسی انجام داد که به کشته شدن 10 عنصر و جراحت تعدادی دیگر منجر شد. سازمان بلوچی جیش العدل، مسئولیت این عملیات را که نیروهای گارد مرزی را در منطقه مرزی میرجاوه در بلوچستان "اشغالی" هدف قرار داد، بر عهده گرفت».

این شبکه می‌افزاید: «یک منبع در "مقاومت" گفت که "نیروهای مقاومت" کمینی در منطقه میرجاوه برای نیروهای "اشغالگر" زدند و با نیروهای گارد مرزی وابسته به "اشغالگران" درگیر شدند».

همچنین فیصل قاسم، مجری مشهور شبکه الجزیره قطر، در توئیتی ضمن اعلام اینکه عربستان رسما بلوچستان ایران را اشغالی توصیف کرده، نوشت:‌ ایران در انتظار بزرگ‌ترین درگیری‌های داخلی و خارجی قرار گرفت.

دیگر رسانه‌های سعودی با استقبال از این ادبیات شبکه دولتی، آنان نیز همین ادبیات را در پیش گرفته‌اند. روزنامه «المواطن»، سایت خبری «الراصد» و چندین سایت خبری دیگر با تکرار همین ادبیات، عملیات گروهک تروریستی جیش العدل را «قهرمانانه» توصیف کردند.

اخیرا، «محمد بن سلمان» جانشین ولی‌عهد عربستان، وزیر دفاع و پسر شاه این کشور در گفت‌وگو با شبکه دولتی این کشور، اعلام کرد که عربستان و دیگر کشورهای منطقه باید «نبرد را به داخل ایران» منتقل کنند

پیشتر و اندکی پس از امضای برجام، و تشدید سیاست ضدایرانی عربستان، شماری از کارشناسان سیاسی عربستان در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی.ان.ان» خواستار انتقال درگیری به داخل ایران، نفوذ امنیتی به داخل ایران و تحریک اختلافات قومی و مذهبی در داخل کشور شده بودند

اقدامات عربستان علیه ایران طی دو سال گذشته به اینجا ختم نشده است. برای نخستین بار ترکی الفیصل رئیس پیشین اطلاعات عربستان در نشست سالانه گروهک منافقین (مجاهدین خلق) در پاریس حاضر شد و علیه ایران سخنرانی کرد.

همچنین در سال گذشته نیز عربستان میزبان شماری از تجزیه‌طلبان ایران بود

روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی، آیت‌الله خامنه‌ای در سخنانی در دانکشده افسری امام حسین، با اشاره به شرایط حساس ایران در منطقه، با اشاره به نام بلوچستان و دیگر مناطق ایران،‌ از نامزدهای انتخابات خواست که در تبلیغات خود طرح نیمه‌کار دشمنان را تکمیل نکنند و گسل‌های قومی را تحریک نکنند

رهبر انقلاب گفت: [نامزدان انتخابات] سعی کنند گسل‌های اعتقادی یا جغرافیایی یا زبانی یا قومی را تحریک نکنند؛ مراقب باشند. سال‌های متمادی است که دشمنان ما دارند روی این گسل‌ها کار می‌کنند. دشمنان جمهوری اسلامی روی کردستان... آذربایجان کار کردند،...؛... همین‌جور با مردم عرب خوزستان، با مردم بلوچستان، با مردم ترکمن. دارند کار می‌کنند، سرمایه‌گذاری می‌کنند، پول میدهند، مزدور میگیرند، حرف درست میکنند، برای اینکه بتوانند این گسل‌ها را فعّال کنند؛ امّا اقوام ایرانی با همه‌ی قدرت... و ایمان ایستاده‌اند. نامزدهای ریاست جمهوری مراقب باشند به‌خاطر خطای در تشخیص، کاری را که دشمن نیمه‌کاره انجام داده و نتوانسته پیش ببرد، به نفع دشمن تعقیب نکنند و این گسل‌ها را تحریک نکنند.

ایشان تأکید کرد که هر کس در پی بر هم زدن امنیت کشور ایران باشد، با واکنش سخت ایران روبه‌رو می‌شود و سیلی خواهد خورد.

منبع: خبرگزاری فارس

: برای دریافت مشاوره درباره عربستان، بلوچستان ایران را رسما «اشغالی» و ایران را «اشغالگر» نامید فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «عربستان، بلوچستان ایران را رسما «اشغالی» و ایران را «اشغالگر» نامید» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید