کد مطلب:  18059 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تاریخ و روش ثبت نام در سایت سرشماری

تاریخ و روش ثبت نام در سایت سرشماری

نخستین سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی از بامداد شنبه سوم 3 مهرماه 95 در سراسر کشور آغاز شده و این شیوه...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

population-and-housing-census
population-and-housing-census

نخستین سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی از بامداد شنبه سوم 3 مهرماه 95 در سراسر کشور آغاز شده و این شیوه سرشماری تا ساعت 24 روز 30 مهرماه 95 تمدید و ادامه خواهد داشت. پورتال آسمونی در ادامه این مطلب برای آن دسته از عزیزانی که نمی توانند در سامانه ثبت نام کنند، آموزش گام به گام ثبت نام در سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 را عنوان میکند. همچنان آسمونی را همراهی کنید.

آموزش ثبت نام در سایت سرشماری و تکمیل مراحل

مرحله اول) برای انجام مراحل سرشماری، شماره ملی و کد پستی محل زندگی بسیار مهم است و از سوی دیگر لازم است در زمان مراجعه مامور سرشماری کد رهگیری ثبت نام اینترنتی به وی ارائه شود.

مرحله دوم) با ورود کد ملی و تصویر امنیتی صفحه جدیدی باز خواهد شد که در آن اطلاعات محل سکونت خانوار باید به ثبت برسد، این صفحه نیز هشداری مبنی بر ” در صورتی که خانوار شما در بیش از یک مکان زندگی می کند، آدرسی را بنویسید که بیش ترین مدت سال را در آن جا زندگی می کنید.” آمده است.

مرحله سوم) با تکمیل مرحله ثبت اطلاعات محل سکونت و تائید اطلاعات به مرحله بعد رفته که در این مرحله، صفحه راهنما به صورت اتوماتیک باز شده و اعلام دارد که “تعداد اعضای خانوار خود را وارد کنید” که البته باید این پنجره با بسته و به ورود اطلاعات اعضای خانوار پرداخت.

البته قبل از ورود اطلاعات خانوار باید تعداد اعضای خانوار را وارد کرد که با تائید تعداد اعضای خانوار پیغام دیگری مبنی بر ” تکمیل اطلاعات اعضای خانوار” اعلام می شود.

مرحله چهارم) با کلیک بروی ” تکمیل اطلاعات اعضای خانوار” صفحه جدیدی باز خواهد شد که در این صفحه در ابتدا سرپرست خانوار اطلاعات شخصی همچون تاریخ تولد، تحصیلات و شرایط کاری را ارائه کرده و با تائید اطلاعات فرصت برای ثبت اطلاعات همسر و دیگر اعضای خانواده ایجاد می شود.

مرحله پنجم) در مرحله بعد مشخصات مسکن خانوار که اطلاعاتی همچون نوع محل سکونت، نحوه تصرف واحد مسکونی، مساحت بنا و نوع اسکلت بنای واحد مسکونی باید ارائه شود.

مرحله ششم) با گذر از این مرحله تمام اطلاعات فرد و خانواده که در این سامانه به ثبت رسیده به صورت کامل به فرد ارائه می شود تا در صورت تائید، اقدام نهایی مبنی بر تائید اطلاعات را انجام دهد، با تائید اطلاعات، پیامکی برای فرد ارسال خواهد شد و در نهایت صفحه نهایی ثبت اطلاعات کد آماری را به نمایش می‌گذارد.

مرحله هفتم) در متن پیامک ارسالی آمده است، “آقا/ خانم….. لطفا کد آماری…. را برای ارائه به مامور سرشماری به اعضای خانواده خود اطلاع‌رسانی نمایید.

 

1000 جایزه یک میلیون تومانی 

یک هزار نفر از خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات خود را وارد کنند به آنها از طریق قرعه جایزه 10میلیون ریالی ( یک میلیون تومان ) تخصیص می یاید.

 

اهداف سرشماری عمومی نفوس و مسکن چیست؟

هدف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمع‌آوری داده‌‌ها و اطلاعات پایه‌ای درباره تعداد، ساختار و ویژگی‌های عمده افراد جامعه و واحدهای مسکونی کل کشور برای برنامه‌ریزان، سیاستگذاران، دولتمردان، پژوهشگران و سایر کاربران است.

تهیه چارچوب آماری مناسب در زمینه خانوار و مسکن برای اجرای طرح‌های آماری یکی دیگر از اهداف اصلی سرشماری می‌باشد.

 

آیا از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر ( Explorer Internet ) ،امکان ورود به سامانه وجود دارد؟

جهت تکمیل اطلاعات از مرورگرهای فایرفاکس ( Firefox یا) کروم (Chrome ) استفاده نمایید .

سرشماری
سرشماری

لینک راهنمای تکمیل پرسشنامه :

سرشماری نفوس و مسکن 1395 

 

لینک نمونه پرسشنامه :

نمونه پرسشنامه سرشماری نفوس و مسکن 1395 

 

" توجه داشته باشید ثبت‌نام شما زمانی انجام گرفته است که از سیستم ”کد آماری“ دریافت نمایید. این کد را یادداشت یا چاپ نموده، در حفظ آن دقت نموده و آن را در اختیار دیگران قرار ندهید و تنها در هنگام مراجعه مامور آمارگیر به وی ارائه دهید. کدآماری برای شما پیامک نیز خواهد شد. "

 

توجه : در صورتی که در مراحل ثبت‌نام با مشکلی مواجه شدید، پنجره‌های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت‌نام را آغاز نمایید.

 

حل مشکل باز نشدن سایت سرشماری 95 و آموزش ورود به آن

اگر سایت سرشماری 95 | sarshomari95.ir برای شما باز نمیشود، لطفا مطابق تصاویر زیر عمل نمایید.

sst1
sst1

sst2
sst2

sst3
sst3

نظر خود را درباره «تاریخ و روش ثبت نام در سایت سرشماری» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید