کد مطلب:  50677  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پدر سارا خادم الشریعه: سارا قرار نیست از ایران برود

پدر سارا خادم الشریعه: سارا قرار نیست از ایران برود

پدر بانوی ملی پوش شطرنج کشورمان درباره دلیل استعفای او از تیم ملی توضیحاتی ارائه کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سارا قرار نیست از ایران برود - Sara is not going to leave Iran
سارا قرار نیست از ایران برود - Sara is not going to leave Iran
سارا قرار نیست از ایران برود - Sara is not going to leave Iran

به گزارش آسمونی : پدر سارا سادات خادم الشریعه درباره کناره گیری او از تیم ملی شطرنج و مطرح شدن بحث مهاجرت دخترش بیان کرد: من بحث مهاجرت سارا را تکذیب می کنم و به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد. او قرار است امروز (دوشنبه) مطالبی را درباره دلیل خداحافظی اش از تیم ملی شطرنج بگوید. نه بحث مهاجرت درست است و نه اینکه سارا می خواهد زیرپرچمی به جز ایران بازی کند.او افزود: دخترم تنها به دلیل مسائل فنی و اختلاف هایی که با فدراسیون دارد از تیم ملی استعفاء داده است.

خادم الشریعه درباره اینکه آیا قرار ات دخترش از شطرنج هم خداحافظی کند، گفت: این موضوع هم صحت ندارد چراکه زندگی سارا، شطرنج است و هیچ تصمیمی برای اینکه دیگر شطرنج بازی نکند نگرفته است.

او درباره ادامه فعالیت خادم الشریعه در تیم های خارجی بیان کرد: سارا پیش از این هم برای باشگاه های خارجی در آلمان و چین بازی می کرد و این کار را هم به عنوان شطرنج باز ایرانی انجام می داد. حتی از این فرانسه هم پیشنهاد داشت. سارا برای کسب درآمد در لیگ های خارجی بازی می کند و این موضوع هیچ ارتباطی به بحث ملی ندارد. حتی می تواند در لیگ چند کشور به صورت همزمان بازی کند، همانگونه اکنون همزمان برای برخی تیم های آلمان و چین بازی می کند. بازهم تاکید می کنم جدایی دخترم از تیم ملی هیچ ارتباطی به مهاجرت ندارد.

او درباره اینکه در صورت تغییر ریاست فدراسیون شطرنج آیا دخترش حاضر است به تیم ملی بازگردد، گفت: بحث اختلاف با مدیریت فدراسیون هم به آن شکل مطرح نیست که چنین موضوعی را تائید کنم. خودتان می دانید در تیم های ملی به جز فوتبال، حمایت خاصی از ورزشکاران صورت نمی گیرد و هزینه خاصی برای آنها نمی شود. زمانی برای شطرنج بازان مربی استخدام می شد و فعالیت و حمایت از آنها شکل بسیار بهتری داشت، اما اکنون هیچ یک از این مسائل نیست. امثال دختر من فقط اسم ملی پوش را یدک می کشند و همین عامل سبب خستگی شان می شود.

او درباره جو سازی رسانه های خارجی و معاند نظام جمهوری اسلامی ایران درباره خداحافظی خادم الشریعه از تیم ملی شطرنج بیان کرد: قرار است سارا با منتشر کردن بیانیه ای درباره دلیل خداحافظی اش توضیح داده و به این جو سازی ها جواب بدهد. مدتی قبل او در برخی مصاحبه هایش اعلام کرده بود قصد دارد از تیم ملی شطرنج استعفاء بدهد و الان هم بودن یا نبودنش در تیم ملی با توجه به اینکه فعالیتی در این تیم انجام نمی شود تفاوتی با هم ندارد و تشریفاتی است.پدر خادم الشریعه افزود: او همچنان به ایران رفت و آمد می کند و این بحث همچنان سر جای خودش است. اگر هم در کشور دیگری بازی می کند عضو تیمی از لیگ آن کشورها است و ارتباطی به ملیت ندارد. هدف سارا مهاجرت و تغییر ملیت نیست و او تنها به دلیل مسائل فنی چنین تصمیمی گرفته است.

: برای دریافت مشاوره درباره پدر سارا خادم الشریعه: سارا قرار نیست از ایران برود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «پدر سارا خادم الشریعه: سارا قرار نیست از ایران برود» در کادر زیر بنویسید :

5 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید