کد مطلب:  43842 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سازمان سنجش به‌دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل‌زدگان است

سازمان سنجش به‌دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل‌زدگان است

به گزارش آسمونی:سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که سهمیه جدیدی در کنکور ایجاد...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سازمان سنجش به‌دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل‌زدگان است
سازمان سنجش به‌دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل‌زدگان است

به گزارش آسمونی:سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که سهمیه جدیدی در کنکور ایجاد نخواهد شد، گفت‌ که سازمان سنجش به دنبال آن است که برای سیل زدگان همان سهمیه زلزله زدگان را اختصاص دهد.

میر حمایت میرزاده درباره آخرین وضعیت اختصاص سهمیه برای کنکور سراسری سیل زدگان، اظهار کرد: سهمیه جدید در کنکور ایجاد نخواهد شد،‌ بلکه همان سهمیه و ظرفیت قانونی اجرایی خواهد شد با این تفاوت که همان پنج درصد سهمیه‌ای که قبلا برای زلزله زده ها اعمال می‌شد، سازمان سنجش در تلاش است همان را برای سیل زدگان اعمال کند.

وی در ادامه اظهاراتش، توضیح داد: سازمان سنجش می‌خواهد عنوان سهمیه پنج درصدی را تغییر داده و آن را به حوادث غیر مترقبه تبدیل کند که به مصوبه مجلس شورای اسلامی هم نیازی ندارد. در این شرایط با وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله سهمیه پنج درصدی اختصاص می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با تاکید مجدد بر این که هیچ سهمیه جدیدی اضافه نشده است و از هیچ ظرفیتی کم نخواهد شد و تاثیری در سهمیه‌ها ندارد، در این باره خاطرنشان کرد: سال قبل برای زلزله زدگان این گونه سهمیه اعمال شد که اگر دانشگاه استان زلزله زده مثلا 50 نفر ظرفیت برای یک رشته را داشت جدا از ظرفیت های داده شده برای رزمندگان و فرزندان شهدا پنج درصد به آن سهمیه اضافه می‌شد و آن رشته به جای 50 نفر ظرفیت 53 نفر داوطلب را می گرفت. قرار است این کار هم برای سیل زده ها انجام شود. البته تنها مشمول دانشگاههای استان‌های سیل زده می‌شود. این که این موضوع به کنکور سراسری امسال می‌رسد یا نه بستگی به سازمان سنجش دارد.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره سازمان سنجش به‌دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل‌زدگان است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سازمان سنجش به‌دنبال اختصاص سهمیه 5 درصدی به سیل‌زدگان است» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید