کد مطلب: 2805 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طوفان عظیم سندی و قطع برق بیش از 8 میلیون خانوار آمریکایی

طوفان عظیم سندی و قطع برق بیش از 8 میلیون خانوار آمریکایی

<< با عرض پوزش از شما بازدید کننده محترم پورتال آسمونی >>اگر به دنبال موضوع دیگری بوده اید و این صفحه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

<< با عرض پوزش از شما بازدید کننده محترم پورتال آسمونی >>

اگر به دنبال موضوع دیگری بوده اید و این صفحه برایتان باز شده،
ممکن است آدرس آن تغییر کرده باشد

لطفاً از بخش جستجو در سمت چپ، سایت را بگردید

 

به گزارش تفسیری واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام نمود در ساعت نه بامداد به وقت محلی، تعداد خانوارهایی که با قطعی برق بر اثر عبور طوفان سندی مواجه شدند به هشت میلیون و یکصد و چهارده هزار و چهارصد و سی و سه خانوار رسید.

توفان سندی بیشترین اثر را در ایالت نیوجرسی گذاشت و بیش از دو و نیم میلیون خانوار در این ایالت شامگاه دوشنبه را در تاریکی گذراندند.

 

 

آسیب طوفان سندی به شبکه برق در کانادا

عبور طوفان سندی از کانادا سبب شد تا در اثر شکستگی درختان و قطع کابل های فشار قوی، 130 هزار خانوار در این کشور روز سه شنبه با قطع برق مواجه شوند.

 

با عبور این طوفان به خاک کانادا در شامگاه دوشنبه، برق نود هزار واحد مسکونی در ایالت اونتاریو قطع شد و شرکت محلی «هیدرو کبک Hydro-Québec» نیز از قطع برق چهل و سه هزار خانوار در ایالت کبک و بیشتر در اطراف مونرآل خبر داد.

سرعت باد در ساعات اولیه بامداد سه شنبه در جنوب شرق ایالت اونتاریو به یکصد کیلومتر در ساعت رسید و پلیس این ایالت از مرگ یک زن در همین رابطه خبر داد.

 

 

طوفان سندی با 57 قربانی به سمت شرق امریکا درحرکت است

به گزارش تفسیری واحد مرکزی خبر ، تلفات طوفان در هائیتی به چهل و چهار تن رسید و دوازده نفر نیز مفقود می باشند.

بیشتر این قربانیان بر اثر رانش زمین و سیل ناشی از طوفان سندی جان باخته اند.

طوفان سندی یازده کشته نیز در کوبا برجا گذاشت و هزاران خانه را ویران نمود.

باقیمانده تلفات طوفان سندی مربوط به جامائیکا بوده است.

مرکز ملی طوفان آمریکا مستقر در میامی اعلام نمود سندی که هم اکنون به طوفانی درجه یک تبدیل شده است، با بادهایی به سرعت حداکثر صد و بیست کیلومتر در ساعت در حال نوردیدن سواحل شرقی این کشور است.

 

هم اکنون در ایالت های مریلند – نیوجرسی – نیویورک – پنسیلوانیا – ویرجینیا و در واشنگتن دی سی وضعیت اضطراری اعلام شده است. 
مرکز هواشناسی آمریکا به ساکنان شرقی این کشور اخطار داده است که خود را برای یک توفان سهمگین آماده نمایند و خبر از احتمال جاری شدن سیل در بعضی از ایالت ها داد.

 

شبکه تلویزیونی سی ان ان هم گزارش تفسیری داد عوامل مبارزات انتخاباتی در آمریکا اعلام نمودند با توجه به نزدیک تر شدن توفان قدرتمند سندی به بعضی از ایالتهای این کشور از جمله پنسیلوانیا ؛ کارولینای شمالی بویژه ویرجینیا ، برنامه وقت بندی شده برای مبارزات انتخاباتی و نیز سخنرانی نامزدها بهم خورده است.    

 

طوفان سندی همچنین سبب شد تا میت رامنی نامزد جمهوری خواه همه برنامه های تبلیغاتی خود در روز یکشنبه در ایالت ویرجینیا را لغو در عوض به اوهایو عزیمت کند. 

 

 

تاثیر گذاری این طوفان بر روند انتخابات ریاست جمهوری

گزارشگر این شبکه در آمریکا در خصوص احتمال تاثیر گذاری این طوفان بر روند انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا گفت: «آمریکا ده روز با برگزاری انتخابات فاصله دارد. در چنین شرایطی باراک اوباما نباید مرتکب اشتباه شود، چرا که کوچکترین خطایی در رویارویی با این اتفاق می تواند در انتخابات به زیان او همه شود. ارزیابی نادرست بوش از توفان کاترینا در سال دو هزار و پنج سبب شد او شماری از رای دهندگان خود را از دست بدهد.

 

 

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «طوفان عظیم سندی و قطع برق بیش از 8 میلیون خانوار آمریکایی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 6 = ?