کد مطلب:  56431 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی در پی مواضع اسلام‌ ستیزانه مکرون

تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی در پی مواضع اسلام‌ ستیزانه مکرون

هشتگ «فقط رسول الله» و «رسولنا خط احمر» (پیامبر ما خط قرمز ماست) به ترند توئیتر در الجزایر تبدیل شد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

موج تخلیه فروشگاه‌ کشورهای عربی که به دنبال اهانت "امانوئل مکرون" برای انتشار تصاویر موهن به پیامبر اسلام (ص) در کویت، الجزایر و برخی دیگر از کشورها آغاز شده بود، این بار به اردن رسیده ‌است.

به گزارش آسمونی به نقل از ایرنا، در فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، فروشگاه‌های بزرگ اردن در حال تخلیه کالاهای ساخت فرانسه هستند.

از سوی دیگر، هشتگ «فقط رسول الله» و «رسولنا خط احمر» (پیامبر ما خط قرمز ماست) به ترند توئیتر در الجزایر تبدیل شد.

روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم نیز گزارش داد که کاربران شبکه‌های اجتماعی هشتگ «رسولنا خط احمر» را ترند و تصویر پروفایل خود را به عکسی حاوی نوشته «فقط رسول الله» مزین کردند.

کاربران شبکه‌های مختلف اجتماعی از جمله توئیتر و فیسبوک و اینستاگرام، هشتگ‌های مختلفی را در حمایت از رسول خدا (ص) به کار بردند.

تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی در پی مواضع اسلام‌ ستیزانه مکرون
تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی در پی مواضع اسلام‌ ستیزانه مکرون

به دنبال اظهارات "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه که گفته بود کشورش کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر اسلام (ص) را بار دیگر منتشر خواهد کرد، هشتگ "تحریم کالاهای فرانسوی" در کشورهای عربی به ترند اول تبدیل شد و بسیاری استفاده از این کالاها را ممنوع کردند.

کاربران عرب در توئیتر فهرستی از کالاهای فرانسه در بازارهای کشورهای عربی را منتشر کرده‌ و خواستار تحریم این اجناس شده‌اند.

پیش از این نیز فروشگاه‌ها و مراکز تجاری کویت در اعتراض به اظهارات رییس جمهوری فرانسه با نصب پلاکاردهایی از آغاز تحریم کالاهای فرانسوی خبر داده‌اند.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های توزیع کالا در قطر نیز با اعلام اسامی تولیدات فرانسه با صدور بیانیه‌ایی از جمع آوری این محصولات از فروشگاه‌ها و عدم توزیع آن از این پس خبر دادند.

در همین حال دانشگاه قطر نیز جمعه شب در حساب توئیتری‌اش اعلام کرد که با توجه به حوادث اخیر و اهانت عمدی به اسلام، مدیریت دانشگاه تصمیم گرفته است که فعالیت هفته فرهنگی فرانسه را به مدت نامعلومی به تعویق بیندازد.

همچنین "مرزوق الغانم" رییس مجلس الامه کویت اقدام برخی از روزنامه‌های فرانسوی در انتشار کاریکاتور اهانت‌آمیز به حضرت محمد (ص) را محکوم کرد و از دولت کشورش خواست که اهانت‌های عمدی را که به ارکان دین مبین اسلام و مقدسات مسلمانان صورت می‌گیرد، محکوم کند.

: برای دریافت مشاوره درباره تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی در پی مواضع اسلام‌ ستیزانه مکرون فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی در پی مواضع اسلام‌ ستیزانه مکرون» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید