کشور چین از آمریکا خواسته تا تحریم‌ های ایران را لغو کند | آسمونی
کد مطلب: 58120 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درخواست چین از آمریکا برای لغو تحریم ‌های ایران

درخواست چین از آمریکا برای لغو تحریم ‌های ایران

ایالات متحده در زمان رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در سال 2018 از برجام خارج شد و تحریم‌های ایران را تشدید کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کشور چین از آمریکا خواسته تا تحریم‌ های ایران را لغو کند و برای احیای توافق هسته‌ای ایران به مسیر خود برگردد.

به گزارش آسمونی، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: چین از ایالات متحده خواست تا همه تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند و برای احیای توافق هسته‌ای ایران به مسیر خود برگردد.

ما معتقدیم اوضاع هسته‌ای فعلی ایران در مرحله حساس است و چین همیشه از موضع منصفانه حمایت کرده.

درخواست چین از آمریکا برای لغو تحریم ‌های ایران
درخواست چین از آمریکا برای لغو تحریم ‌های ایران

هوآ چونیینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در جلسه مطبوعاتی ضمن اشاره به جلسه مجازی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) که روز جمعه برگزار شد، مواضع چین درباره مسئله هسته‌ای ایران را روشن کرد.

وی گفت اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد، نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و ایران دیداری خواهند داشت تا درباره بازگشت احتمالی ایالات متحده به توافق هسته‌ای ایران بحث کنند.

هوآ افزود: ما معتقدیم اوضاع هسته‌ای فعلی ایران در مرحله حساس است و چین همیشه از موضع منصفانه حمایت کرده و نقشی سازنده در مسئله هسته‌ای ایران داشته است؛

چین در نشست مجازی کمیته مشترک به شکل فعال شرکت خواهد کرد تا عمق اجماع طرفین را برای حمایت از برجام عمیق‌تر کنیم، ما همچنین یک نقشه راه را برای از سرگیری همزمان و متقابل توافقنامه میان ایالات متحده و ایران بررسی خواهیم کرد، به شکلی که توافق هسته‌ای را دوباره در مسیر صحیح قرار دهیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ادامه داد: خروج یک جانبه آمریکا از این توافق علت اصلی تنش‌های پیرامون مسئله هسته‌ای ایران است و چین از تمایل آمریکا برای بازگشت به توافق استقبال می‌کند.

هوآ افزود: مسئله اصلی این است که ایالات متحده همه تحریم‌های غیرقانونی مربوط به ایران و همچنین صلاحیت قضایی طولانی مدت بر اشخاص ثالث را لغو کند، این یک بخش لاینفک و اجتناب ناپذیر از الزامات بازگشت به برجام است.

وی گفت: بر این اساس، ایران اجرای کامل معامله را از سر خواهد گرفت و چین نیز با طرف‌های دیگر همکاری خواهد کرد تا روند حل و فصل سیاسی مسئله هسته‌ای ایران را پیش ببرد و در عین حال از حقوق و منافع قانونی خود محافظت کند.
هوآ در پایان افزود: ایالات متحده در زمان رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در سال 2018 از برجام خارج شد و تحریم‌های ایران را تشدید کرد.

منبع: صداوسیما

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره درخواست چین از آمریکا برای لغو تحریم ‌های ایران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Ahmadreza Raji

احمدرضا راجی

عکاس ، فیلمبردار و تدوینگر
علاقمند به طبیعت ،گردشگری ، موسیقی و مباحث حوزه تکنولوژی

ثبت نظر درباره «درخواست چین از آمریکا برای لغو تحریم ‌های ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 9 = ?